رکوردشکنی فولکس واگن در چین با فروش 22 میلیون خودرو
منتشر شده در ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

جوینت ونچر سایک و فولکس واگن به عنوان اولین شرکت خودروساز چینی با فروش 22 میلیون خودرو به نقطه عطفی بسیار مهم رسیده است.

به گزارش خودروم، جوینت ونچر سایک و فولکس واگن اعلام کرد که این شرکت تاکنون موفق به فروش 22 میلیون خودرو در چین شده است. این تعداد شامل مجموع خودروهای فروخته شده با برندهای زیرمجموعه اشکودا و آئودی نمی‌شود. براساس داده‌های منتشر شده؛ فولکس واگن تنها در ماه ژوئن موفق به فروش 122,100 خودرو شد و این رقم نشان دهنده رشد 93,50 درصدی میزان فروش محصولات این شرکت نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته است. همچنین آمار فروش این شرکت در ماه ژوئن نشان دهنده رشد میزان فروش محصولات آن به میزان 46,22 درصد نسبت به ماه گذشته است. فولکس واگن در شش ماه نخست سال 2022 توانست 549,054 خودرو در چین بفروش برساند و این رقم نسبت به حجم فروش فولکس واگن در مدت زمان مشابه سال گذشته 7,68 درصد رشد را نشان می‌دهد.

اکنون جوینت ونچر سایک و فولکس واگن به عنوان اولین شرکت خودروساز چینی با فروش 22 میلیون خودرو به نقطه عطفی بسیار مهم رسیده است. این شرکت در اکتبر 1984 و پس از همکاری پکن و جیپ، با سرمایه‌گزاری مشترک فولکس واگن و سایک موتورز تأسیس شد و اکنون زیر نظر آنها اداره می‌شود. مقر اصلی سایک و فولکس واگن در شهر انتینگ قرار دارد و تولید محصولات این شرکت در کارخانه‌های اورومچی، نانجینگ، یایژنگ و چانگشا انجام می‌شود. در حال حاضر فولکس واگن 10 خودرو در بازار چین به فروش می‌رساند که از آن جمله باید به مدل‌های سانتانا، لاماندو، پاسات، تیگوان، ویلوران و پولو اشاره کرد.

این جوینت ونچر با همکاری اشکودا و آئودی خطوط تولید خود را تقویت کرده و در تولید خودروهای کودیاک، ساپرب، اوکتاویا و رپید از برند اشکودا مشارکت دارد. همچنین سه مدل از محصولات آئودی در بازار چین معرفی شده که شامل آئودی A7L، Q5 e-Tron و Q6 می‌شوند که مدل اخیر به تازگی در چین عرضه شده است.

تاکنون فولکس واگن به شعار خود مبنی بر خودرو برای همه مردم متعهد بوده و با مدل‌هایی مانند سانتانا، تیگوان L و لاویدا فروش بسیار خوبی را در بازار چین تجربه کرده و حتی اکنون جوینت ونچر سایک و فولکس واگن هوادارانی وفادار و اختصاصی دارند. مدل لاویدا از سال 2008 وارد بازار شده و یکی از پرفروش‌ترین سدان‌های بازار چین از ابتدا تاکنون بوده و این شرکت بیش از 5 میلیون لاویدا را در چین فروخته است. اما رکورد 22 میلیونی فولکس واگن در چین به آسانی حاصل نشده و این شرکت به دلیل قرنطینه شانگهای در نیمه نخست سال جاری میلادی با مشکلات فراوانی مواجه شد. با این حال ارقام فروش این شرکت قابل قبول بوده و کسب و کار آن دوباره رونق گرفته است.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.