آغاز تولید انبوه بی ام و iX1 در آلمان
نقطه عطف مهم! منتشر شده در ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰
آغاز تولید انبوه بی ام و iX1 در آلمان

خودروساز آلمانی بی ام و تولید انبوه خودروی الکتریکی iX1 را در کارخانه رگنزبورگ آلمان آغاز کرد.

به گزارش خودروم، شرکت خودروسازی بی ام و اعلام کرد که تولید مدل iX1 در کارخانه رگنزبورگ آلمان آغاز شده و این اتفاق می‌تواند نقطه عطف مهمی برای این خودروساز باشد. باتری‌های قدرتمند این خودرو نیز در کارخانه یادشده تولید می‌شوند.

بی ام و iX1 اولین نسخه الکتریکی از یک خودروی کوچک Sports Activity بوده و تولید آن در کارخانه رگنزبورگ نشان می‌دهد که تمام فناوری‌های محرک بی ام و اکنون در یک خط تولید موجود بوده و این بخشی از فرآیند تولید انعطاف‌پذیر در این کارخانه است. علاوه بر این، اتفاق مزبور نشان دهنده اجراء برنامه‌ای ویژه توسط این کمپانی است؛ چون بی ام و دو سال پیش اعلام کرده بود که تمامی کارخانه‌های آلمانی آن خودروهای الکتریکی تولید کنند و تولید پیشرانه‌های احتراقی به بریتانیا و اتریش انتقال یابد.

آغاز تولید انبوه بی ام و iX1 در آلمان

جدا از مسئله فوق، بی ام و قدم بعدی خود در مسیر تولید خودروهای الکتریکی را اعلام کرده است. به گفته میلان ندلیکوویچ، یکی از اعضاء هیئت مدیره بی ام و که مسئولیت تولید در این شرکت را برعهده دارد؛ تا سال 2024 حداقل یک دستگاه از سه دستگاه خودروهای تولیدی در کارخانه‌های این شرکت الکتریکی خواهد بود.

این خودروساز مطرح به خاطر اجراء فرایند تولید دیجیتال خود موسوم به BMW iFactory به خود می‌بالد. به غیر از تهیه نقشه‌های دیجیتال که منجر به برنامه‌ریزی کارآمدتر برای ساخت کارخانه و تاسیسات تولیدی آینده می‌شود؛ این کارخانه از هوش مصنوعی در فرآیند تولید استفاده می‌کند. قسمت رنگ‌آمیزی کارخانه یکی از بخش‌هایی است که با کمک هوش مصنوعی سطح رنگ را اسکن کرده تا کیفیت بی‌عیب و نقص آن تضمین شود.

آغاز تولید انبوه بی ام و iX1 در آلمان

علاوه بر این از هوش مصنوعی Quality Next (AIQX) به عنوان روش تشخیصی تصویر با پشتیبانی از هوش مصنوعی برای کمک به کارمندان بازرسی کیفیت به عنوان مکملی برای بازرسی‌های کیفیت مبتنی بر دوربین استفاده می‌شود.

بی ام و iX1 دقیقاً شبیه به X1 است؛ اما از تزئینات آبی رنگ برخوردار بوده و اولین خودروی الکتریکی تمام چرخ متحرک بی ام و در بخش کامپکت‌ها است. فروش این خودرو از ماه اکتبر در اروپا آغاز شد.

بی ام و iX1 چیست؟

بی ام و iX1 اولین نسخه الکتریکی از یک خودروی کوچک Sports Activity بوده و تولید آن در کارخانه رگنزبورگ نشان می‌دهد که تمام فناوری‌های محرک بی ام و اکنون در یک خط تولید موجود بوده و این بخشی از فرآیند تولید انعطاف‌پذیر در این کارخانه است.

BMW iFactory چیست؟

بی ام و به خاطر اجراء فرایند تولید دیجیتال خود موسوم به BMW iFactory به خود می‌بالد. به غیر از تهیه نقشه‌های دیجیتال که منجر به برنامه‌ریزی کارآمدتر برای ساخت کارخانه و تاسیسات تولیدی آینده می‌شود؛ این کارخانه از هوش مصنوعی در فرآیند تولید استفاده می‌کند.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.