پنج ستاره ایمنی یورو انکپ برای مرسدس بنز EQE
همزمان با موفقیت چینی‌ها منتشر شده در ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰
تست تصادف مرسدس EQE در یورو انکپ

مرسدس بنز EQE به لطف عملکرد مطلوب سامانه های رانندگی خودکار موفق به دریافت پنج ستاره ایمنی از یورو انکپ شد.

به گزارش خودروم، امروزه ایمنی خودروها به لطف وجود سازمان‌های نظارت بر ایمنی محصولات خودروسازان مانند یورو انکپ و NHTSA در بالاترین حد ممکن قرار دارد و وسایل نقلیه جدید بهترین سطح امنیتی را برای سرنشینان فراهم می‌کنند.

پیروزی در رتبه‌بندی ایمنی و کسب امتیاز بیشتر باعث فروش بیشتر خودروها شده و دستیابی به بهترین امتیاز ایمنی نه تنها یک افتخار؛ بلکه لازمه موفقیت خودروهای جدید در بازار جهانی است. به همین خاطر ایمنی خودروها همیشه در حال بهبود بوده و بسیاری از خودروسازان موفق به کسب پنج ستاره ایمنی می‌شوند.

یورو انکپ به تازگی نتایج آزمایش‌های خود در اکتبر 2022 را منتشر کرده و براین اساس 8 خودرو موفق به دریافت 5 ستاره ایمنی شدند. در این بین مرسدس EQE جدید با توجه به تجهیزاتی مانند سیستم کمکی حرکت در بزرگراه، توانست رتبه بسیار خوب را به دست آورد. آپشن ایمنی توقف اضطراری فعال در این خودرو، در صورت عدم واکنش راننده، به آرامی خودرو را هدایت می‌کند و این سامانه توسط یورو انکپ ارزیابی شده است. این موسسه به سامانه مزبور نمره بسیار خوب داده و مرسدس بنز EQE را به یکی از خودروهای ممتاز آزمایش شده توسط یورو انکپ از نظر سیستم رانندگی کمکی تبدیل کرده است.

تست تصادف مرسدس EQE در یورو انکپ

میشل ون راتینگن، دبیرکل یورو انکپ می‌گوید:

ما با رانندگی کاملاً خودکار هنوز فاصله داریم؛ اما اساس کار سامانه‌های کمکی رانندگی بسیار قدرتمند بوده و مانند مرسدس EQE شاهد عملکردی ایده‌آل هستیم. من به مرسدس به دلیل کسب رتبه خیلی خوب و به دست آوردن چهارمین رتبه پنج ستاره ایمنی در سال جاری تبریک می‌گویم.

خودروسازان چینی هم ایمنی خودروهای خود را به شکل قابل توجهی افزایش داده‌اند و بی‌وای‌دی اُتو نیز موفق به دریافت پنج ستاره ایمنی شده است. در این میان دو خودروی ساخته شده در چین نیز موفقیت چشمگیری به دست آوردند و سیتروئن C5 X (محصول مشترک دانگ‌فنگ، پژو و سیتروئن) به همراه سدان الکتریکی لیمو (محصول مشترک رنو و موبیلایز) موفق به دریافت چهار ستاره ایمنی شدند.

خودروهایی نظیر سئات Ibiza و Ateca، مزدا CX-60، بی ام و X2 و سری 2 Active Tourer پنج ستاره ایمنی دریافت کردند. فولکس واگن گلف 8 فیس لیفت نیز با کمربندهای پیش کشنده، سیستم تشخیص خستگی؛ کیسه‌های هوای مرکزی و سایر الزامات و استانداردهای سخت‌گیرانه سال 2022، موفق به دریافت پنج ستاره ایمنی شده است.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.