آغاز عرضه خودروی لوکس چری آریزو 8 در چین
گزینه بعدی مدیران خودرو در ایران! منتشر شده در ۰۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

مدل آریزو 8 به عنوان محصولی کامپکت و جدید رسماً در ماه سپتامبر وارد بازار چین خواهد شد و مشتریان چینی برای پیش خرید آن باید بین 15665 تا 19000 دلار پرداخت کنند.

به گزارش خودروم، چری آریزو 8 به عنوان جدیدترین عضو سری آریزو معرفی شده و چری برای ساخت آن از زبان طراحی Art in Motion بهر بُرده و در جلوی آن شاهد ترکیب دو سبک طراحی متفاوت با یکدیگر هستیم. جلو پنجره از همان شمایل ماتریس نقطه‌ای و دیزاین زاویه‌دار همیشگی چری  برخوردار است. شمایل ماتریسی به فضای تجاری و جوی کنونی خودروهای بازار چین توجه دارد و زاویه‌های مزبور نیز از تمایل چری به عرضه محصولی اسپرت و بروز خبر می‌دهند. چراغ‌های جلو توسط نواری تزئینی و زیبا به یکدیگر متصل بوده و در مجموع چهره آریزو 8 را باید بسیار خوب دانست.

چری آریزو 8 از نمای بغل

در پروفیل کناری، خودرو ظاهری قوی دارد که کاملاً با سبک طراحی قسمت عقب هماهنگ است. رینگ‌ها 10 پره دوگانه بوده و بسیار نوآورانه به نظر می‌رسند. ابعاد خودرو در طول، عرض و ارتفاع به ترتیب 4780، 1843 و 1469 میلی‌متر بوده و فاصله بین دو محور آن نیز 2790 میلی‌متر است. در عقب شاهد طراحی بسیار رادیکالی هستیم و علاوه بر به کارگیری چراغ‌هایی جدید و متصل؛ چهار خروجی اگزوز کرومی می‌بینیم.

چری آریزو 8 از نمای چراغ های جلو

در کابین تلفیقی از سبک طراحی جدید و ساده را شاهد بوده و پانل‌ها با چرم و چوب تزئین شده‌اند. پانل نمایشگرها شامل دو صفحه دیجیتال به ابعاد 12.3 اینچ بوده که از سیستم هوآوی پشتیبانی می‌کنند. تم محیط داخلی این خودرو را می‌توان به رنگ‌های آبی، سبز زمردی و خاکستری اقیانوسی سفارش داد. علاوه بر این بر روی ستون A دوربین‌هایی نصب شده که خستگی راننده را با بهره‌گیری از الگوریتم‌های تشخیص چهره به او و سایر سرنشینان یادآور می‌شود. همچنین به شکل استاندارد آریزو 8 به 10 کیسه هوا، 8 بلندگوی با کیفیت سونی، سیستم گرمایش و سرمایش صندلی‌ها و… مجهز شده است.

چری آریزو 8 از نمای عقب

آریزو 8 در دو نسخه 1.5 لیتری توربو و 1.6 لیتری توربو عرضه می‌شود. نسخه اول 156 اسب بخار و نسخه دوم 197 اسب بخار قدرت دارد. سیستم تعلیق در جلو از نوع مک فرسون و در عقب از نوع مستقل چند میله‌ای است. آریزو 8 دارای سه حالت رانندگی استاندارد، اکو و اسپرت خواهد بود.

1 دیدگاه

  1. ناصر گفت:

    اریزو ۸ کی وارد بازار ایران میشود. چرا از خودروهای خوب چینی استانداردهای جهانی واردکنندگان استقبال نمی‌کنند

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.