هایما نسل چهارم محصول پیل سوختی خود را معرفی می‌کند
منتشر شده در ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۷

خودروساز چینی هایما در حال حاضر مشغول توسعه نسل چهارم خودروی پیل سوختی خود بوده و بزودی آن را رونمایی خواهد کرد.

به گزارش خودروم، خودروساز چینی هایما اخیراً در پاسخ به سوأل برخی از سرمایه‌گذاران خود خبر از توسعه پلتفرم Q/A داده و به نظر می‌رسد که این شرکت نسل چهارم خودروی پیل سوختی خود را بزودی معرفی خواهد کرد. به گفته هایما، نسل جدید خودروی پیل سوختی آنها قدرت بیشتری داشته و پیشرانه الکتریکی آن راندمان بیشتری ارائه می‌دهد. در این محصول از فناوری ایمن‌تری برای ذخیره‌سازی هیدروژن استفاده شده و یک کاتالیزور با عمر بیشتر برای بهبود عملکرد فنی و افزایش اطمینان پذیری آن مورد استفاده قرار گرفته است.

نسل سوم خودروی پیل سوختی هایما، مدل 7X-H بود که در نمایشگاه بین‌المللی محصولات مصرفی چین در سال جاری میلادی رونمایی شد. این محصول بخش مهمی از برنامه‌های جاه‌طلبانه هایما برای ایجاد زنجیره‌ای صنعتی با بهره‌گیری از انرژی خورشیدی و بدون انتشار گازهای گلخانه‌ای، تولید هیدروژن با الکترولیز آب، تأمین سوخت هیدروژن با فشار بالا و… است.

براساس داده‌های موجود هایما 7X-H اولین MPV پیل سوختی 70 مگاپسکالی چین بوده و بُرد پیمایش ترکیبی آن 800 کیلومتر است. این خودرو برای استفاده در حمل و نقل عمومی و ارائه خدمات اتومبیل کرایه به گردشگران مناسب به نظر می‌رسد. شارژ هیدروژن این خودرو فقط 3 تا 5 دقیقه زمان می‌برد و تولید آزمایشی آن از سال 2023 آغاز خواهد شد.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.