ایلان ماسک دروغ گفت، استخدام در تسلا چین ادامه دارد!
منتشر شده در ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۷
گیگافکتوری تسلا در شانگهای چین

برخلاف دستور ایلان ماسک مبنی بر توقف استخدام و اخراج 10 درصد از کارکنان تسلا، کارخانه شانگهای این کمپانی همچنان به استخدام نیرو ادامه می‌دهد.

به گزارش خودروم، علیرغم دستور مدیرعامل تسلا مبنی بر توقف استخدام و تعلیق 10 درصدی نیرو، تسلا در چین به تبلیغ موقعیت‌های شغلی موجود در کارخانه گیگافکتوری چین ادامه می‌دهد؛ چون اگر نگاهی به وب سایت تسلا در چین بی‌اندازید، خواهید دید که این شرکت به دنبال استخدام 742 نفر برای 116 فرصت شغلی بوده و تنها 37.33 درصد از ارقام یادشده به ظرفیت‌های خالی تولید مرتبط هستند.

ایلان ماسک در اوایل ماه ژوئن با ارسال نامه‌ای به مدیران داخلی تسلا از احساس بسیار بد خود نسبت به شرایط اقتصادی صحبت کرد و دستور توقف استخدام و تعلیق 10 درصدی نیرو را صادر کرد. علاو بر این، کارکنان تسلا یک ایمیل پیگیری دریافت کردند که در آن به پُر کاری تسلا در زمینه‌های مختلف اشاره شده و اخراج 10 درصدی کارگران پاره وفت را در روند تولید بی تأثیر می‌داند. پس از اعلام این خبر، سهام تسلا بیش از 9 درصد سقوط کرد.

اجرای مستقیم این سیاست باعث تعطیلی دفتر تسلا در سن متئو کالیفرنیا شد. علاوه بر این حدود 200 کارمند از بخش ADS اخراج شده و چندین کارمند تسلا در لینکدین خبر از اخراج خود دادند. برخی از کارکنان اخراجی از جمله داکستون هارتسفیلد و جان لینچ به دنبال تنظیم شکایت از تسلا رفته‌ و ادعا می‌کنند که بیش از 500 کارمند تسلا به طور غیر قانونی اخراج شده‌اند.

تسلا چین در ماه ژوئن سه رویداد استخدامی خود را لغو کرد؛ اما فعالیت‌های اخیر وب سایت این شرکت نشان می‌دهد که فرایند استخدام نیرو هنوز ادامه دارد و تسلا به دنبال استخدام در زمینه تولید، فروش و خدمات پس از فروش است. تسلا در کشور چین به شکل فوری مشاوران ارشد، تکنسین تعمیر و نگهداری و مدیران پروژه فناوری سیستم افزار را استخدام می‌کند.

چین قطعاً نقش بسیار مهمی در مسیر موفقیت تسلا دارد؛ زیرا کارخانه گیگافکتوری شانگهای به تنهایی نیمی از مجموع تولید تسلا در سال 2021 را ساخته و اگر چه تسلا دو کارخانه دیگر در برلین و تگزاس تاسیس کرد؛ اما گیگافکتوری شانگهای همچنان مرکز تولید محصولات تسلا است و براساس آخرین آمار از ژانویه تا ژوئن 2022 تقریباً 300 هزار خودروی تسلا در کارخانه شانگهای ساخته شده‌اند.

قرنطینه شانگهای به دلیل ویروس کرونا باعث شده بود که کارخانه گیگافکتوری تسلا در ماه آوریل و مه تنها 1512 و 32165 دستگاه از محصولات خود را بفروشد و از آن زمان تاکنون، این کارخانه در تلاش برای رسیدن به ظرفیت اصلی خود است. به این ترتیب تسلا چین تنها در ماه ژوئن موفق به فروش 78906 خودرو شد و 968 محصول خود را صادر کرد و رکورد فروش ماهانه خود را شکست. استخدام مداوم تسلا چین در راستای اهداف این شرکت برای افزایش ظرفیت تولید کارخانه شانگهای است و این شرکت برای رسیدن به هدف مزبور قصد افزایش تعداد کارفرمایان و افزایش ساعات کاری را دارد.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.