رسپکت برقی با پیشرانه الکتریکی 160 اسب بخاری معرفی شد
منتشر شده در ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۹

کمپانی کایی موتورز یا همان کووین اُتو (Cowin Auto) سابق، رسماً از سدان کامپکت و کاملاً الکتریکی خود به نام ژوآندو EV یا رسپکت برقی با کد E5 EV رونمایی کرد.

به گزارش خودروم، ژوآندو یا رسپکت از جمله محصولاتی است که شرکت بهمن موتور بزودی راهی بازار کشور خواهد کرد و حالا کمپانی کووین اُتو که نام خود را به کایی (Kaiyi) تغییر داده و از لوگوی جدیدی استفاده می‌کند؛ نسخه برقی آن را بزودی در بازار چین عرضه خواهد کرد.

از نظر ظاهری، خودروی مزبور همانند نسخه بنزینی رسپکت بوده و اساساً تفاوت آنچنان زیادی با آن ندارد. طراحی این خودرو در جلو پنجره و چراغ‌های مه‌شکن کمی تغییر کرده و به دلیل اینکه رسپکت EV یک خودروی کاملاً برقی است؛ جلو پنجره آن کاملاً بسته بوده و هیچ ورودی هوایی بر روی آن وجود ندارد.

در نمای بغل شاهد استفاده از نشان EV بر روی گلگیر هستیم و درگاه‌های شارژ به ترتیب بر روی گلگیر جلو سمت چپ و گلگیر عقب سمت راست قرار گرفته و یکپارچه نیستند. از نظر ابعاد، رسپکت برقی دارای طول، عرض و ارتفاعی به میزان 4700، 1925 و 1483 میلی‌متر بوده و فاصله بین دو محور آن نیز 2700 میلی‌متر است.

در قسمت عقب اساساً هیچ تغییری انجام نشده و حتی از اگزوزهای بدلی در دو طرف برای تزئین این قسمت استفاده شده است. خوشبختانه طراحی و شکل ظاهری چراغ‌های عقب دست خوش تغییر نشده و هنوز حس خوبی از آنها دریافت می‌شود. از نظر پیشرانه، رسپکت برقی 160 اسب بخار قدرت دارد و حداکثر گشتاور آن 240 نیوتن متر است. بُرد این خودرو در شهر 350 کیلومتر و در صورت پیمایش ترکیبی 410 کیلومتر خواهد بود.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.