توافق نیو و شل برای گسترش ایستگاه های شارژ
منتشر شده در ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۷
همکاری نیو و شل

نیو و شل در زمینه ارتقاء ساخت و بهره‌برداری از امکانات مرتبط به شارژ و تعویض باتری خودروهای الکتریکی با یکدیگر همکاری می‌کنند.

به گزارش خودروم، کمپانی‌های نیو(NIO) و شل(Shell) توافق‌نامه‌ای برای همکاری در زمینه شارژ و ساخت ایستگاه‌های تعویض باتری در سراسر چین و قاره اروپا امضاء کرده و براساس این توافق آنها نخستین ایستگاه سوپرشارژ و تعویض باتری نیو-شل را با نام Tongan Shell Station در شیامن واقع در استان فوجیان در جنوب شرقی چین تأسیس کردند. این ایستگاه به یک واحد تعویض باتری نسل دوم و دو نازل سوپرشارژ 180 کیلوواتی مجهز شده است.

با افتتاح ایستگاه مزبور، مجموع ایستگاه‌های تعویض باتری نیو به 1048 رسید و این شرکت 1777 ایستگاه شارژ در چین دارد. همچنین کمپانی نیو بیش از 10 هزار نازل شارژ در سراسر چین در اختیار دارد. براساس قرارداد یادشده، نیو و شل در زمینه ارتقاء ساخت و بهره‌برداری از امکانات مرتبط به شارژ و تعویض باتری خودروهای الکتریکی با یکدیگر همکاری می‌کنند. طبق توافق آنها تا سال 2025، به طور مشترک حدود 100 ایستگاه تعویض باتری و شارژ ساخته می‌شود. همچنین دو طرف تا پایان سال 2022 ایستگاه‌های تعویض باتری آزمایشی در سراسر اروپا را راه‌اندازی می‌کنند. علاوه بر این، شل به کاربران خودروهای نیو در سراسر اروپا تسهیلاتی ارائه خواهد داد.

شل بزرگترین خرده فروش بنزین در سراسر جهان است؛ اما این اولین بار نیست که نیو با یک غول نفتی همکاری می‌کند. در آوریل 2021 این خودروساز چینی قراردادی با شرکت نفتی سینوپک امضاء کرد و به موجب آن یک ایستگاه کوچک در یکی از پمپ بنزین‌های سینوپک واقع در شهر پکن افتتاح شد. نیو در نوامبر 2021 هم قراردادی برای همکاری با شرکت نفتی CNPC چین امضاء کرد.

نیو در حالی مشغول توسعه شبکه شارژ اختصاصی خود در چین است که این شرکت منتظر افتتاح اولین کارخانه خارجی خود در مجارستان به منظور تأمین بازار اروپا و ساخت محصولات الکتریکی از جمله ایستگاه‌های تعویض باتری است. نیو امیدوار است که با افتتاح کارخانه یادشده، مسیر فروش محصولاتش در آلمان، سوئد و دانمارک هموارتر شده و در نیمه دوم سال 2022 حضور خود در بازارهای مزبور را گسترش دهد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.