لوتوس التره و پیشرانه 905 اسب بخاری
فاتح دو رگه! منتشر شده در ۰۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۰
لوتوس التره / lotus-eletre

لوتوس جزئیات بیشتری در رابطه با شاسی بلند الکتریکی التره منتشر کرده است.

به گزارش خودروم، هنگامی که در اوایل امسال لوتوس التره معرفی شد؛ چیزهای زیادی در مورد آن منتشر شده بود. با این حال نکاتی در رابطه با این شاسی‌بلند الکتریکی باقی ماند. اکنون لوتوس با ارائه جزئیات بیشتر درباره التره، شکاف‌های موجود را پُر کرده است. به گفته لوتوس این خودرو سه نسخه معمولی، S و R دارد

پیشرانه نمونه معمولی یک موتور 603 اسب بخاری با گشتاور 710 نیوتن‌متر است. التره R از دو پیشرانه قدرتمند با مجموع قدرت 905 اسب بخار و 985 نیوتن‌متر گشتاور برخوردار بوده و در 2,95 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می رسد. حداکثر سرعت 265 کیومتر است. شتاب صفر تا 100 نسخه‌های التره معمولی و S با توجه به قدرت کمتر 4,5 ثانیه اعلام شده است.

لوتوس التره / lotus-eletre

لوتوس بُرد پیمایشی نسخه تک موتور را 600 کیلومتر اعلام کرده و این رقم در نسخه R به 490 کیلومتر می‌رسد. هر دو نسخه از یک باتری 112 کیووات ساعتی با توان شارژ سریع بهره برده و می‌توان در عرض 20 دقیقه از 10 تا 80 درصد آن را شارژ کرد. لوتوس هنوز اشاره‌ای به وزن شاسی التره نکرده است.

لوتوس التره / lotus-eletre

لوتوس التره ابتدا در چین و سپس در بریتانیا و اروپا به فروش می‌رسد. لوتوس برای این خودرو شش رنگ مختلف از جمله قرمز ناترون، سبز گالووی، مشکی ستاره‌ای، خاکستری کایمو، زرد خورشیدی و خاکستری شکوفه‌ای را در نظر گرفته و در آینده نیز ترکیب رنگ‌های بیشتری برای آن در نظر می‌گیرد. رینگ‌ها را می‌توان با ابعاد 20، 22 و 23 اینچ سفارش داد و از شش رنگ مختلف برای تزئین کالیپرها استفاده کرد.

لوتوس التره / lotus-eletre

لوتوس برای کابین التره برنامه‌های خوبی دارد و شش تزئین و سطح منحصر به فرد را می‌توان برای این بخش سفارش داد. این قسمت سازگار با محیط زیست بوده و از چرم و الیاف مصنوعی در آن استفاده می‌شود. این مواد 100 درصد بازیافتی بوده و دوباره می‌توان از آنها استفاده کرد.

لوتوس التره / lotus-eletre

لوتوس التره به تازگی در پیست مسابقه نوربرگ‌رینگ آزمایش شده و انتظار می‌رود که نتایج خوبی به دست آورده باشد. این خودروساز در حال حاضر بدنبال یک فناوری خاص رفته تا التره در مسیرهای شناخته شده به شکل مستقل رانندگی کند.

لوتوس التره / lotus-eletre

تحویل این خودرو به مشتریان چینی و بریتانیایی از سال آینده آغاز می‌شود. به گفته لوتوس برنامه‌های پیشرفته‌ای برای عرضه این خودرو در آمریکای شمالی، خاورمیانه و منطقه آسیا و اقیانوسیه وجود دارد. عرضه این خودرو به شکل جهانی رسماً از سال 2024 آغاز خواهد شد. این خودرو هم اکنون با قیمت 102,747 دلار در بریتانیا به فروش می‌رسد.

مشخصات فنی

پیشرانه نمونه معمولی یک موتور 603 اسب بخاری با گشتاور 710 نیوتن‌متر است. التره R از دو پیشرانه قدرتمند با مجموع قدرت 905 اسب بخار و 985 نیوتن‌متر گشتاور برخوردار بوده و در 2,95 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می رسد. حداکثر سرعت 265 کیومتر است.

عرضه و قیمت

عرضه این خودرو به شکل جهانی رسماً از سال 2024 آغاز خواهد شد. این خودرو هم اکنون با قیمت 102,747 دلار در بریتانیا به فروش می‌رسد.

دسته بندی ها: تازه ها تیتر یک
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.