باکس کای ونجی ؛ خودروی 8 هزار دلاری چینی ها
شهری و ضعیف منتشر شده در ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰
باکس کای ونجی / Lingbox BOX Cai Wenji

خودرویی کوچک و الکتریکی از یک شرکت ازه تاسیس چینی به نام باکس کای ونجی با قیمت 8 هزار دلار وارد بازار چین شده است.

به گزارش خودروم، به نظر شما رانندگی با یک خودروی الکتریکی 8 هزار دلاری ممکن است؟ در پاسخ باید گفت که شرکت لینگباکس(Lingbox) خودرویی برقی با بُرد 220 کیلومتر و 48 اسب بخار قدرت با نام باکس کای ونجی (BOX Cai Wenji) تولید کرده است.

این خودرو تنها 8 هزار دلار قیمت دارد و می‌توان با آن به سادگی در شهرهای بزرگ رانندگی کرد؟ اما آیا خرید چنین خودرویی ارزش دارد؟

درباره لینگباکس اُتو

برند لینگباکس اُتو (Lingbox Auto) خودروسازی الکتریکی و جوان بوده و توسط شرکتی به نام جیانگسو جمل که در سال 2018 تاسیس شده است؛ هدایت می‌شود. لینگباکس در سال 2020 با نام چینی لینگبائو متولد شد. این نام چهره‌ای بین‌المللی ندارد و بیشتر جنبه زیبایی شناختی را می‌توان در انتخاب آن دخیل دانست.

باکس کای ونجی / Lingbox BOX Cai Wenji

اولین محصول لینگباکس در دسامبر سال 2020 وارد بازار شد. آن خودرو باکس EV نام داشت و قیمت نمونه پایه آن تنها 4,800 دلار بود. لازم به ذکر است که پیش از معرفی این خودرو، شاهد تاسیس برندی مستقل به نام Bejing Zhixing Box بودیم که خودرویی به نام باکس IT را عرضه کرده بود. بنابراین به وضوح می‌توان فهمید که تا چه حد خودروسازان چینی دوست دارند که محصولات خود را باکس یا جعبه بنامند!

لینگباکس باکس از سال 2020 در بازار چین حضور دارد و تاکنون چند برورسانی برای این خودرو در نظر گرفته شده است. اکنون نمونه جدید سری باکس با نام کای ونجی اسمارت (برگرفته از نام یک هنرمند زن) در چین عرضه شده است. این خودر در مقایسه با مدل سال 2020 قیمت بالاتر، ظاهر بهتر و فناوری‌های بیشتری دارد.

باکس کای ونجی

باکس کای ونجی / Lingbox BOX Cai Wenji

پیش از این اطلاعات اولیه‌ای در مورد لینگباکس باکس به شما ارائه شد. اکنون باید به باکس کای ونجی (BOX Cai Wenji) نگاهی بی‌اندازیم. این هاچبک چهار درب الکتریکی با ابعاد 3,584، 1,475 و 1,666 میلی‌متر و فاصله محوری 2455 میلی‌متر به تولید رسیده است. از نظر ظاهری بسیار شبیه به دوو ماتیز یا LEVC TX است. بدنه‌ای باریک، سقفی بلند و چراغ‌های دایره‌ای شکل دارد. فاصله کای ونجی از سطح زمین هم تنها 121 میلی‌متر است.

باکس کای ونجی / Lingbox BOX Cai Wenji

نسخه قبلی این خودرو با دو پیشرانه عرضه می‌شد. موتور اول پیشرانه‌ای با قدرت 41 اسب بخار بر روی محور جلو بود. در نسخه دوم از موتوری با قدرت 48 اسب بخاراستفاده می‌شد. اکنون باکس کای ونجی اسمارت با موتور 48 اسب بخاری و 125 نیوتن‌متر گشتاور وارد بازار شده است. اطلاعاتی درباره شتاب صفر تا 100 این خودرو منتشر نشده و ما تنها می‌دانیم که حداکثر سرعت آن 101 کیلومتر در ساعت است. برخی از مشتریان این خودرو شتاب صفر تا 50 کیلومتر آن را 7 ثانیه اعلام کرده‌اند. بنابراین باکس احتمالاً نمی‌تواند از سایر خودروهای شهری سبقت بگیرد. در این محصول از یک باتری 19,2 کیلووات ساعتی با بُرد پیمایش ترکیبی 220 کیلومتر استفاده شده است. کای ونجی از شارژ سریع هم پشتیبانی می‌کند و صاحبان آن برای شارژ این خودرو از 20 تا 80 درصد باید 1,2 ساعت صبر کنند. نازل شارژ خانگی، این خودرو را در 11 ساعت شارژ می‌کند.

امکانات باکس کای ونجی

باکس کای ونجی / Lingbox BOX Cai Wenji

در داخل این خودرو چهار صندلی پارچه‌ای، فرمان D شکل اسپرت و دو صفحه نمایش وجود دارد. صفحه نمایش اول یک جلو آمپر 7 اینچی بوده و صفحه نمایش دوم با ابعاد 10,1 اینچ برای سیستم اطلاعات و سرگرمی است. این خودرو به شکل استاندارد دارای کیسه هوای راننده است!

باکس کای ونجی / Lingbox BOX Cai Wenji

بله، فقط راننده کیسه هوا دارد و اگر برای سرنشین هم به دنبال کیسه هوا هستید؛ باید مبلغ بیشتری پرداخت کرد. قیمت این خودرو نزدیک به 8 هزار دلار است. به نظر شما باکس ونجی کای خودروی مناسبی برای تردد در شهر است یا یک خودروی خطرناک با مشخصاتی ضعیف؟

مشخصات فنی

قدرتمندترین نسخه خودروی باکس کای ونجی از یک پیشرانه الکتریکی با قدرت 48 اسب بخار و گشتاور 125 نیوتن‌متر برخوردار است.

باتری

در این محصول از یک باتری 19,2 کیلووات ساعتی با بُرد پیمایش ترکیبی 220 کیلومتر استفاده شده است. کای ونجی از شارژ سریع هم پشتیبانی می‌کند و صاحبان آن برای شارژ این خودرو از 20 تا 80 درصد باید 1,2 ساعت صبر کنند. نازل شارژ خانگی، این خودرو را در 11 ساعت شارژ می‌کند.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.