کیا سراتو 2023 به ایران می آید؟
بازگشت کره‌ای منتشر شده در ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰
کیا سراتو 2023

شرکت کوشا خودرو تبلیغات خود را آغاز کرده و ظاهراض این شرکت در اولین قدم کیا سراتو 2023 را وارد کشور خواهد کرد.

به گزارش خودروم، همان طور که می‌دانید واردات خودرو با تمام چالش‌ها و حرف و حدیث‌های گوناگون آزاد شده است. از این رو شرکت‌های مختلفی برای واردات خودرو اعلام آمادگی کرده‌‌اند و در واقع محدودیت ارزی ارزش خودروی وارداتی، مبداء برند و قوانین مرتبط به مونتاژ آن و همچنین ارائه خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی را پذیرفته‌اند. در این میان شرکتی به نام کوشا خودرو با سر و صدای زیاد و تصاویری از کیا فورته یا همان سراتو جلب توجه کرده است. از این رو سوال بسیاری از اهالی بازار خودرو این است که آیا واقعاً کیا سراتو 2023 به ایران می‌آ‌ید؟

کیا

در پاسخ به سوال فوق باید به تصاویر منتشر شده در فضای مجازی و بیلبوردهای تبلیغاتی مناطق شمالی شهر تهران اشاره کرد که کوشا خودرو علاوه بر این که خود را نماینده رسمی کیا موتورز در ایران معرفی می‌کند؛ با تصویری از سراتوی 2023 نظر هر مخاطبی را جلب کرده است. کوشا خودرو هم اکنون عضو انجمن واردکنندگان خودرو با سابقه واردات بیش از 15 هزار خودرو در یک دهه اخیر بوده و شبکه‌ای برای تامین و توزیع قطعات یدکی در سراسر کشور دارد. کوشا خودرو خود را تامین کننده قطعات اصلی انواع خودرو سواری شامل کیا، هیوندای، تویوتا، لکسوس، بی ام و و بنز معرفی می‌کند. این شرکت در حال حاضر تنها 2 عاملیت مجاز در تهران و شیراز دارد. بنابراین کوشا خودرو کارهای زیادی باید انجام دهد تا شبکه فروش و خدمات پس از فروشی به گستره‌ای برای محصولات جدید کیا آماده کند و در غیر این صورت قوانین مرتبط به واردات خودرو علناً نقص خواهد شد. کوشا خودرو عنوان می‌کند که نماینده رسمی کیا موتورز در ایران است؛ اما فعلاً نشانه‌ای از تایید این ادعا توسط کیا تا زمان انتشار این متن وجود ندارد و ظاهراً این موضوع درگیر پیچ و خم‌های مکاتبه‌ای میان بخش خاورمیانهای کیا و کوشاخودرو شده است. در هر حال باید گفت که کوشا خودرو ظاهراً واردکننده محصولات کیا به ایران بوده و قدم اول را با کیا سراتو 2023 خواهد برداشت و با توجه به اطلاعات موجود در وبسایت این شرکت؛ با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته آن با ارگان‌های دولتی ذیربط و اخذ مجوزهای لازم، عرضه محصولات جدید کیا توسط کوشا خودرو انجام می‌پذیرد.

کیا سرتو 2023 در ایران چه قیمتی دارد؟

در حال حاضر کیا سراتو در 5 نسخه گوناگون تولید می‌شود. نسخه LX و  LXS این خودرو به ترتیب 19,490 و 19,990 دلار قیمت دارد. نسخه GT-Line، GT و GT Manual نیز به ترتیب با قیمت 21,690، 24,190 و 24,890 دلار توسط کیا در بازار جهانی به فروش می‌رسند. با توجه به محدودیت ارزی مندرج در قانون جدید واردات خودرو فقط امکان عرضه نسخه LX و  LXS کیا سراتو 2023 در ایران وجود دارد. این یعنی قیمت سراتو جدید با دلار 36 هزار تومانی بین 700 میلیون تومان تا 730 میلیون تومان است؛ اما هزینه حمل، گمرک، نوسانات ارزی، دلال‌های بازار و… قطعاً قیمت این خودرو را در بازار آزاد به بیش از 1 میلیارد و 700 میلیون تومان خواهد رساند. از آن گذشته ظاهراً بورس کالا و رقابت خریداران در مزایده فروش خودروهای وارداتی قیمت آنها را تعیین خواهد کرد؛ بنابراین هیچ تصوری از قیمت کیا سراتو 2023 در ایران وجود ندارد.

مشخصات فنی و احتمالی کیا سراتو 2023 در ایران

کیا سراتو 2023

نسخه LX و LXS کیا سراتو جدید از موتور 2 لیتری تنفس طبیعی استاندارد با قدرت 147 اسب بخار و 179 نیوتن متر گشتاور استفاده می‌کنند.  انتقال قدرت هم توسط گیربکس IVT و جدید هیوندای و کیا صورت می‌پذیرد که نوعی خاص از جعبه دنده CVT با قابلیت پیش بینی زمان تعویض دنده است. فرمان برقی بوده و سیستم تعلیق جلو و عقب به ترتیب از نوع مک فرسون و پیچشی روغنی تلسکوپی (دو لوله‌ای) است. تمام ترمزها نیز دیسکی و از نوع ضد قفل هستند.

امکانات کیا سراتو 2023

کیا سراتو در نسخه‌های LX و LXS از امکاناتی نظیر هشدار توجه راننده، ترمز اضطراری خودکار، فناوری کمک راننده هوشمند کیا، جلو آمپر نیمه دیجیتالی 4,2 اینچی، اپل کار پلی، انروید اتو، دوربین دید عقب، صفحه نمایش 8 اینچی لمسی، چهار بلندگو، رینگ‌های آلومینیومی 16 یا 15 اینچی، سانروف، استارت دکمه‌ای و… برخوردار است.

مشخصات فنی کیا سراتو جدید

نسخه LX و LXS کیا سراتو جدید از موتور 2 لیتری تنفس طبیعی استاندارد با قدرت 147 اسب بخار و 179 نیوتن متر گشتاور استفاده می‌کنند.  انتقال قدرت هم توسط گیربکس IVT و جدید هیوندای و کیا صورت می‌پذیرد که نوعی خاص از جعبه دنده CVT با قابلیت پیش بینی زمان تعویض دنده است.

قیمت کیا سراتو 2023

در حال حاضر کیا سراتو در 5 نسخه گوناگون تولید می‌شود. نسخه LX و  LXS این خودرو به ترتیب 19,490 و 19,990 دلار قیمت دارد. نسخه GT-Line، GT و GT Manual نیز به ترتیب با قیمت 21,690، 24,190 و 24,890 دلار توسط کیا در بازار جهانی به فروش می‌رسند.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.