افزایش فروش خودروهای دست دوم در چین
منتشر شده در ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۷
چین

داده‌های انجمن فروشندگان خودرو چین نشان میدهد که میزان فروش خودروهای دست دوم در کشور چین، رشد قابل توجهی داشته و حجم فروش این خودروها در ماه ژوئن 19.2 درصد افزایش یافته است.

به گزارش خودروم، براساس گزارش انجمن فروشندگان خودرو چین، در طول یک ماه گذشته، تقریباً نزدیک به 1.42 میلیون خودروی دست دوم با ارزش کل 14.21 میلیون دلار در چین معامله شده است.

به گفته انجمن یادشده، بازار فروش خودروهای دسته دوم و عملکرد آن در ماه ژوئن، نشان دهنده بهبود وضعیت فروش خودروهای فرسوده است؛ زیرا شرایط کنترل و قرنطینه مرتبط به بیماری کووید 19 بهتر شده و محدودیت‌های موجود برای معامله و نقل و انتقال خودروهای دست دوم کاهش یافته‌اند. از طرفی سیاست‌های مالیاتی جدید نیز منجرب افزایش حجم تقاضا برای خرید خودروهای جدید شده است.

در نیمه اول سال 2022 حدود 7.59 میلیون دستگاه خودروی دست دوم در چین معامله شد که نسبت به سال گذشته 10.07 درصد کاهش یافته است. ارزش کل معاملات مزبور در دوره یادشده 526.33 میلیارد یوان بود.

به گفته انجمن فروشندگان خودرو چین، افزایش تقاضا برای خرید خودروی جایگزین، منجرب به رشد بازار خودروهای دست دوم می‌شود. این انجمن به افزایش فروش خودروهای دست دوم در ماه جولای خوشبین بوده و انتظار دارد که حجم معاملات در بازار مزبور نسبت به مدت زمان مشابه در سال‌های اخیر، بیشتر باشد. علاوه بر این، انجمن یادشده نسبت به معاملات خودروهای دست دوم در نیمه دوم سال خوش‌بین است؛ چون سیاست‌های محرک بازار و آزادسازی پتانسیل‌های بیشتر برای خرید خودرو را شاهد بوده و قوانینی برای آزادی بیشتر معامله خودروهای دست دوم اجرایی خواهد شد.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.