فورد کارخانه آلمانی خود را به بی وای دی می فروشد
تغییر استراتژی منتشر شده در ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰
بی وای دی یوآن پلاس

منابع خبری از تمایل بی وای دی برای خرید یکی از کارخانه‌های آلمانی فورد خبر داده و می‌گویند که به احتمال قوی BYD مالک کارخانه سارلوئیس می‌شود.

به گزارش خودروم، چند روز قبل در مورد برنامه‌های آینده فورد برای حضور در قاره اروپا صحبت کردیم. اکنون جزئیات بیشتری در مورد استراتژی این برند منتشر شده و ما باز هم با خبرهای منفی برای کارکنان این برند آمریکایی در اروپا روبرو هستین. طبق گزارش‌های جدیدی، فورد تصمیم دارد که یکی از کارخانه‌های اصلی خود در اروپا را به شرکت چینی بی وای دی بفروشد.

وال استریت ژورنال گزارش می‌دهد که مدیران فورد بزودی با همکاران خود در شرکت چینی بی وای دی ملاقات کرده و در مورد فروش احتمالی کارخانه سارلوئیس در آلمان گفتگو می‌کنند. هنوز همه چیز در مراحل اولیه بوده و شاید این پروژه شکست بخورد؛ اما نشانه‌های مثبتی از جانب هر دو طرف دیده شده و این نشان می‌دهد که توافق می‌تواند اتفاق بیفتد.

کارخانه سارلوئیس در حال حاضر مدل فوکوس را تولید می‌کند؛ اما تولید هاچبک یادشده در اواسط دهه آینده متوقف می‌شود. تابستان گذشته، فورد کارخانه خود در والنسیا را برای ساخت نسل بعدی خودروهای الکتریکی خود انتخاب کرد. سایت تولیدی کلن نیز نقش مهمی برای رسیدن به اهداف فورد و تنها فروش خودروهای الکتریکی در اروپا تا پایان دهه جاری ایفا می‌کند.

در ژوئن سال گذشته فورد اعلام کرد که به شکل قابل توجهی، موقعیت‌های شغلی خود در سارلوئیس با 4600 کارمند را کاهش می‌دهد. براساس گزارش‌های جدید، فورد بدنبال جایگزین‌هایی برای تولید خودرو است تا تعداد بیشتری از کارمندان خود را حفظ کند. گفته می‌شود که فورد در حال مذاکره با 15 سرمایه‌گذار است؛ ولی جزئیات مذاکرات این شرکت مشخص نیست.

براساسا گزارش‌ها شرکت بی وای دی مشتاق‌ترین سرمایه‌گذار برای خرید کارخانه سارلوئیس است. این خودروساز در سال گذشته یکی از بزرگترین فروشنده‌های خودروهای الکتریکی و پلاگین هیبریدی بود و در حال حاضر بدنبال گسترش فعالیت خود در قاره اروپا با تولید داخلی است.

فورد هم بدنبال بازسازی تجارت خود بوده و می‌خواهد که بر روی خودروهای الکتریکی و مدل‌های خاصی برای بازار آمریکا تمرکز کند. این شرکت تنها به عنوان بخشی از فرآیند مزبور، بخش قابل توجهی از نیروی کار خود در آلمان و بوِیژه در کارخانه کلن یا محل تولید مدل فیستا را کاهش می‌دهد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.