لاماری ایما برقی با نام فورتینگ تاندر از راه رسید
در مسیر برقی سازی منتشر شده در ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰
لاماری ایما برقی / فورتینگ تاندر

دانگ فنگ فورتینگ شاسی بلند الکتریکی تاندر را که همان نسخه برقی لاماری ایما است؛ معرفی کرده و بزودی وارد بازار چین می‌کند.

به گزارش خودروم، برند فورتینگ در کنفرانسی ضمن اعلام توقف تولید خودروهای درون سوز در آینده‌ای نزدیک، خودرویی جددی به نام فورتینگ تاندر (Forthing Thunder) که همان لاماری ایما برقی است را رونمایی کرد. این برند پیش فروش خودروی مزبور را آغاز کرده و نسخه 430 کیلومتری آن را با قیمت 20,690 دلار و نمونه 630 کیلومتری را با قیمت 23,650 دلار به فروش می‌رساند. از نظر ظاهری در این خودروی برقی از جلوپنجره بدون حاشیه معروف با تزئینات لانه زنبوری استفاده می‌شود. چراغ‌های جلو باریک بوده و در دو طرف و با استفاده از پانل‌های تزئینی مشکی رنگ برای ایجاد یکپارچگی بیشتر قرار دارند. چراغ‌های جلو و پانل مشکی رنگ آنها بخش زیادی از جلوی خودرو را پوشش داده‌اند که از نظر ظاهری چندان مناسب به نظر نمی‌رسد.

لاماری ایما برقی / فورتینگ تاندر

در کناره‌ها قوس بسیار کمی دیده می‌شود. خط شخصیت از گلگیر جلو تا چراغ‌های عقب کشیده شده و یک نوار تزیینی متناسب با رنگ بدنه هم در زیر پانل اصلی و به دور خودرو کشیده شده است. صندلی‌های عقب لاماری ایما برقی یا فورتینگ تاندر به شیشه‌های دودی مجهز هستند. در عقب هم از زبان طراحی محبوب و متصل چراغ‌های این قسمت استفاده شده است. همچنین ادامه نوار تزئینی پنل‌های کناری بر روی سپر عقب هم دیده شده و سعی دارد که نمایی از چهره جلوی خودرو را منعکس کند.

لاماری ایما برقی / فورتینگ تاندر

فورتینگ برای این خودرو رنگ‌های مختلفی به منظور استفاده در سقف، آینه‌های جانبی، تزئینات جانبی و… در نظر گرفته است. همچنین امکان انتخاب رینگ‌های 18 یا 19 اینچی وجود دارد. طول، عرض و ارتفاع این خودرو به ترتیب 4,600، 1,860 و 1,680 میلی‌متر بوده و فاصله بین دو محور آن 2,715 میلی‌متر است. فورتینگ این خودرو را به عنوان یک شاسی بلند کاملاً الکتریکی سایز متوسط عرضه می‌کند.

لاماری ایما برقی / فورتینگ تاندر

در داخل کابین و براساس تصاویر رسمی لاماری ایما برقی یا فورتینگ تاندر، از تم سیاه و زرد فسفوری استفاده می‌شود. صفحات دیجیتالی داشبورد به یکدیگر متصل بوده و صفحه کنترل مرکزی به تشکیل دو صفحه مجزا کمک کرده است. از فرمانی جدید و سه پره با دکه‌های کنترلی استفاده شده و برای تزئین خروجی سیستم تهویه مطبوع و دوخت داخلی از عناصر زرد رنگ استفاده می‌شود. تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که دکمه‌های فیزیکی زیادی در داخل کابین وجود ندارد. تمام عملکردهای خودرو را باید از طریق صفحه کنترل مرکزی بزرگ کنترل کرد و از ترمز دستی الکتریکی بهره برد.

لاماری ایما برقی / فورتینگ تاندر

از نظر فنی فورتینگ تاندر به یک موتور سنکرون آهنربای دائمی و ساخته شده توسط بی وای دی و شرکت فودی پاور مجهز شده است. موتور 201 اسب بخار قدرت و 340 نیوتن متر گشتاور دارد. شتاب صفر تا 100 این خودرو 7,9 ثانیه بوده و در صورت استفاده از بسته باتری لیتیوم سه تایی 85,9 کیلووات ساعتی، شعاع پیمایشی آن 630 کیلومتر خواهد بود. در مدل پایه از باتری 57,8 کیلووات ساعتی لیتیوم فسفات آهن با شعاع حرکتی 430 کیلومتر استفاده می‌شود.

لاماری ایما برقی / فورتینگ تاندر

با توجه به قیمت در نظر گرفته شده برای پیش فروش این خودرو، باید گفت که فورتینگ تاندر یا لاماری ایما برقی در بازار چین باید با بی وای دی یان پلاس با قیمتی بین 20 هزار دلار تا 24,500 دلار یا گک آیون وی با قیمت 27,730 تا 38,880 دلار و فاو هونگچی E-HS3 با قیمت 33,370 تا 39,280 دلار رقابت کند.

مشخصات فنی

از نظر فنی فورتینگ تاندر به یک موتور سنکرون آهنربای دائمی و ساخته شده توسط بی وای دی و شرکت فودی پاور مجهز شده است. موتور 201 اسب بخار قدرت و 340 نیوتن متر گشتاور دارد. شتاب صفر تا 100 این خودرو 7,9 ثانیه است.

قیمت

برند دانگ فنگ فورتینگ پیش فروش خودروی مزبور را آغاز کرده و نسخه 430 کیلومتری آن را با قیمت 20,690 دلار و نمونه 630 کیلومتری را با قیمت 23,650 دلار به فروش می‌رساند.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.