دانگ‌ فنگ آلئوس هائوجی ؛ شاسی‌بلند 32 هزار دلاری چینی‌ها!
منتشر شده در ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۷
دانگ فنگ آلئوس هائوجی از نمای جلو

دانگ فنگ شاسی‌بلند سایز متوسط آلئوس هائوجی(Aeolus Haoji) را در دو نسخه بنزینی و هیبریدی با قیمت 31,800 دلار عرضه کرد.

به گزارش خودروم، به تازگی کمپانی دانگ فنگ رسماً نسخه‌های بنزینی و هیبریدی آلئوس هائوجی(Aeolus Haoji) جدید را عرضه کرده است. این خودرو یک شاسی‌بلند سایز متوسط بوده و هر دو نسخه آن با قیمت 31,800 دلار به فروش می‌رسند. برند آلئوس(Aeolus) یکی از زیر مجموعه‌های دانگ فنگ موتور بوده و در چین آن را فنگشانگ(Fengshen) می‌نامند.

دانگ فنگ آلئوس هائوجی از نمای بغل

آلئوس هائوجی بر روی پلتفرم کاملاً جدید DSMA قرار دارد. این پلتفرم توسط دانگ فنگ برای تولید خودروهای پلاگین هیبریدی و ICE توسعه یافته است. ابعاد آلئوس هائوجی در طول، عرض و ارتفاع به ترتیب 4,720، 1,910 و 1,702 میلی‌متر بوده و فاصله بین دو محور آن 2,825 میلی‌متر است. از نکات متمایز طراحی ظاهری این محصول می‌توان به جلو پنجره بزرگ، وجود دریچه‌های هوا در سپر، رینگ‌های آلیاژ مشکی، دستگیره‌های درب هم رنگ بدنه، ستون D عریض، سقف شناور و… اشاره کرد. در عقب هم از دو خروجی اگزوز تقلبی استفاده شده و در واقع خروجی اصلی اگزوز در سمت راست قرار دارد.

دانگ فنگ آلئوس هائوجی از نمای عقب

در داخل کابین از یک صفحه نمایش دو تکه با ابعاد 12,3 اینچ استفاده می‌شود. صفحه نمایش اول به سیستم اطلاعات و سرگرمی اختصاص دارد و از دیگری هم به عنوان پانل ابزار و صفحه کیلومتر استفاده خواهد شد. بر روی دسته دنده نام تجاری آلئوس وجود دارد. در این خودرو از سیستم کمک راننده سطح 2 استفاده شده و نسخه بنزینی آن به سیستم صوتی جامو مجهز است. فرمان دو پره‌ای بوده و شکلی نیمه بیضی دارد.

دانگ فنگ آلئوس هائوجی از نمای داشبورد و فرمان

نسخه احتراقی از موتور 1,5 لیتری توربو با قدرت 204 اسب بخار و 350 نیوتن‌متر قدرت استفاده کرده و برای انتقال آن از جعبه دنده‌ای 7 سرعته DCT بهره می‌برد. نسخه هیبریدی دارای همان موتور احتراقی همراه با یک پیشرانه الکتریکی است و قدرت آن 245 اسب بخار با حداکثر گشتاور 540 نیوتن‌متر است. در نسخه هیبریدی از جعبه‌دنده E-CVT استفاده می‌شود.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.