داچیا مانیفست معرفی شد، آفرود برقی پلاستیکی!
منتشر شده در ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۲
خودرو مفهومی داچیا مانیفست

خودروی مفهومی و آفرود برقی و پلاستیکی داچیا مانیفست با یک چراغ جلو، داشبوردی از جنس چوب پنبه، بدون در و شیشه جلو معرفی شد.

به گزارش خودروم، داچیا به عنوان برند زیر مجموعه و کم هزینه رنو برای ارائه حمل و نقلی بی‌نقص و ارزان، این بار تصمیم گرفت که با معرفی و توسعه خودرویی آفرودی و مقرون به صرفه به نام مانیفست نظرها را به خود جلب کند. این خودرو، محصولی مفهومی و غیر متعارف بوده و به تولید نخواهد رسید؛ اما بنابر گفته‌های برند رومانیایی داچیا، این خودروی متفاوت نشان دهنده آینده خودروهای آفرودی برقی آنها برای میزبانی از مردم در فضای باز است.

خودرو مفهومی داچیا مانیفست

در جلوی داچیا مانیفست از لوگوی جدید و بازنگری شده DC استفاده شده و در عقب از لوگوتایپ تازه و بزرگ DACIA با هویت بصری جدید داچیا استفاده می‌شود. در این خودرو خبری از پانل‌ها و اجزاء مرسوم بدنه مانند درها، پنجره‌ها یا شیشه جلو نیست و مفهوم «هر چه کمتر، بهتر» را تداعی می‌کند. چه کسی به دو چراغ جلو نیاز دارد؛ وقتی تنها یک چراغ کفایت می‌کند؟ در این فورد برانکو خیالی و مقرون به صرفه حتی خبری از سیستم اطلاعات و سرگرمی هم نیست و به جای آن شما باید از گوشی هوشمند استفاده کنید! دقیقاً مشابه با خودروهای سطح پایین داچیا مانند ساندرو یا سدان ساب کامپکت لوگان.

خودرو مفهومی داچیا مانیفست

داچیا مانیفست برای افرادی طراحی شده که به دنبال ماجراجویی هستند. فضای داخلی قابل شستشو بوده و روکش صندلی‌ها را می‌توان برداشت و آنها را به کیسه خواب تبدیل کرد. برای افزایش میزان تطبیق‌پذیری این خودرو، داچیا از سقف مدولار با میله‌هایی با قابلیت جابجایی استفاده می‌کند. تقریباً همه چیز را می‌توان به راحتی برداشت و حتی باتری‌های مانیفست را جابجا کنید و آنها را به منبع تامین برق تبدیل کرد! در واقع آنها دقیقاً مشابه با خودروهای برقی امروزی دارای قابلیت شارژ دو طرفه هستند. حتی می‌توان چراغ جلو را خاموش کرد و به عنوان چراغ قوه از آن بهره برد.

خودرو مفهومی داچیا مانیفست

تعداد محدودی از اجزاء بدنه با پلاستیک بازیافتی ساخته شده‌ و در داخل از چوب پنبه برای ساخت داشبورد استفاده شده است. یکی دیگر از ویژگی‌های ظاهری داچیا مانیفست، بکارگیری لاستیک‌های بدون هوا است و به خاطر استفاده از آنها بدون نگرانی از  پنچر شدن خودرو می‌توان در جنگل و… تردد کرد. تایرها عضلانی بوده و فاصله زیادی از سطح زمین ایجاد می‌کنند و به لطف آنها مانیفست می‌تواند مانند کالسکه به همه جا برود.

خودرو مفهومی داچیا مانیفست

ساخت محصولی مشابه با مانیفست در آینده‌ای دور، برای داچیا بسیار عالی به نظر می‌رسد؛ اما این برند همچنان روی ساخت خودروهای ارزان قیمت تاکید دارد.

دسته بندی ها: تازه ها تیتر یک
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.