ساخت سه کارخانه جدید بی وای دی در برزیل
گام راهبردی چینی‌ها منتشر شده در ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۲
لوگو بی‌وای‌دی

رسانه‌های چینی از ساخت سه کارخانه جدید توسط بی وای دی در کشور برزیل خبر می‌دهند.

به گزارش خودروم، رسانه‌های چینی اطلاعاتی در رابطه با ساخت سه کارخانه توسط بی وای دی در استان باهیا کشور برزیل منتشر کرده‌اند. جالب این است که بزرگترین کارخانه از سه کارخانه فورد در برزیل که مدتی پیش تعطیل شد؛ در این نقطه از برزیل قرار دارد.

مقامات استان باهیا، کمپانی بی وای را بزرگترین تولیدکننده خودروهای الکتریکی جهان نامیده و از امضاء تفاهم‌نامه‌ای به ارزش بیش از 583 میلیون دلار برای ساخت سه کارخانه خودروسازی در این استان خبر می‌دهند.

کارخانه‌های جدید بی وای دی برای تولید شاسی اتوبوس و کامیون‌های الکتریکی به همراه فرآوری باتری و ساخت خودروهای کاملاً الکتریکی و پلاگین هیبریدی وارد مدار خواهند شد.

بی وای دی عملیات ساخت کارخانه‌های جدید خود در برزیل را از ژوئن 2023 آغاز می‌کند و پس از تکمیل آنها در سپتامبر 2024، در ماه اکتبر 2024 یکی از آنها را مورد بهره‌برداری قرارداده و در دسامبر 2024 و ژانویه 2025 نیز دو کارخانه دیگر را افتتاح می‌کند.

هم زمان رسانه‌های خارجی گزارش می‌دهند که بی وای دی جدیدترین باتری‌های خود را در برزیل تولید خواهد کرد. این موضوع بسیار جالب توجه است؛ اما هنوز این کمپانی چیزی را تایید نکرده و در صورت پیش رفت تمام برنامه‌ها، احتمالاً بیش از 1200 نفر را استخدام و آموزش خواهد داد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.