چین از بازار فروش خودروهای دست دوم حمایت می‌کند!
منتشر شده در ۰۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۷
بازار خودروهای دست دوم چین

مقامات چینی به منظور افزایش فروش خودرو و حمایت از اقتصاد کشورشان به دلیل اقدامات سخت‌گیرانه جهت مقابه با بیماری کرونا، برنامه‌های ویژه‌ای را دنبال کرده و بیشتر به بازار فروش خودروهای دست دوم توجه می‌کنند.

به گزارش خودروم، در نشست مطبوعاتی دفتر اطلاعات شورای دولتی چین بر اهمیت ارتقاء فروش خودروهای پاک و اطمینان از تأمین تراشه و مواد مورد نیز با قیمت پایدار تأکید شد. گوا شوگانگ، یکی از مقامات وزارت صنعت چین از تلاش‌ها برای تمدید معافیت‌های مالیاتی خرید خودروهای الکتریکی گفت و به سیاست‌های دولت چین برای ایجاد زیرساخت‌های شارژ خودروهای برقی اشاره کرد.

در عین حال دولت چین، خرید وسایل نقلیه پاک را به نصف کاهش داد تا به این وسیله از برخی مشاغل و هزینه‌های مالی مرتبط به آنها حمایت کند. در مقابل هم دولت‌های محلی چین با همکاری خودروسازان به خریداران جدید خودرو یارانه و مشوق‌های اعتباری ارائه کردند.

مجموع این اقدامات چینی‌ها، میزان فروش خودروهای الکتریکی در ماه گذشته را به 500 هزار دستگاه رساند. این جهش میزان فروش در حالی رخ داد که شاهد کاهش اختلال در تولید، زنجیره تأمین و کمبودهای به وجود آمده در صنعت خودروسازی چین هستیم. بنابراین، انجمن وسایل نقلیه چین در اطلاعیه‌ای پیش‌بینی کرد که فروش خودروهای پاک در سال 2022 به بیش از 5.5 میلیون دستگاه برسد.

همچنین مقامات چینی متعهد شدند که اقداماتی را برای تسهیل تجارت و داد و ستد خودروهای دست دوم انجام دهند؛ زیرا مجموع میزان سطح مالیکت خودرو در چین در مقایسه با بازارهای توسعه یافته‌ای مانند ایالات‌متحده و استرالیا پایین بوده و این کشور بازار دست دوم پر جنب و جوشی ندارد. به همین خاطر سیاست‌هایی برای تشویق روستاییان به خرید و فروش خودرو اعمال خواهد شد.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.