چری ابر کارخانه هوشمند خود را افتتاح کرد
در 260 هزار متر مربع منتشر شده در ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰
چری ابر کارخانه هوشمند خود را افتتاح کرد

چری اولین ابر کارخانه هوشمند خود را در منطقه صنعتی چینگدائو چین با ظرفیت تولید 200 هزار خودرو در سال و اتوماسیون 100 درصدی افتتاح کرد.

به گزارش خودروم، خودروسازی چری در 18 نوامبر سال 2022 اولین ابر کارخانه هوشمند خود را در چین افتتاح کرد. کارخانه جدید در شهر صنعتی تازه تاسیس و خودرویی چینگدائو واقع در منطقه جیمو ساخته شده و در طول فرایند راه‌اندازی آن، این خودروساز اولین مدل تولیدی این کارخانه را از خطوط مونتاژ خارج کرد. چری ظرفیت سالانه این کارخانه را 200 هزار دستگاه عنوان کرده است.

به گفته این خودروساز، خطوط تولید این کارخانه می‌تواند محصولات سواری NEV و خودروهای پلاگین هیبریدی را به طور همزمان مونتاژ کرده و در هر 1,5 دقیقه از خط تولید خارج کند. ابر کارخانه چری در زمینی به مساحت 260 هزار متر مربع ساخته شده و تاسیسات پرس قطعات فلزی، رنگ آمیزی، جوشکاری و مونتاژ نهایی را در خود جای داده است. علاوه بر این، یک مرکز تحقیق و توسعه و آزمایشگاه خودرو با امکانات متنوع در این مجموعه وجود دارد.

خط تولید و پلتفرم مدیریت دیجیتالی آن با نرخ اتوماسیون 100 درصدی فعالیت می‌کند. کارگاه رنگ آمیزی فرایندی کاملاً خودکار با کربن صفر داشته و منجر به صرفه‌جویی در مصرف انرژی و رنگ می‌شود. این روند میزان انتشار گازهای آلاینده را تا 22 درصد کاهش می‌هد.

چری به دنبال ساخت چندین ابر کارخانه جدید در سراسر چین است. این شرکت ارزش تولید سالانه مورد انتظار خود را 5,33 میلیارد دلار اعلام می‌کند. نزدیک 17 ماه از زمان شروع ساخت نخستین ابر کارخانه در ژوئن 2021 تا تولید اولین وسیله نقلیه بر روی خطوط تولید آن می‌گذرد.

از ژانویه سال 2022 چری در مجموع بیش از 1 میلیون خودرو با ارزش 23,4 میلیارد دلار فروخت که این ارقام به ترتیب نسبت به سال گذشته 38,8 و 48 درصد افزایش داشته است. چری در سال 2026 وارد بازار بریتانیا می‌شود و مدل‌های پلاگین هیبریدی و کاملاً الکتریکی جدیدی معرفی خواهد کرد.

به غیر از ابر کارخانه چری، هم اکنون در منطقه صنعتی چینگدائو، کارخانه فاو و فولکس‌واگن قرار دارد و بیش از 200 پروژه کلیدی در این مکان اجرایی خواهد شد

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.