چری با تسلا رقابت می‌کند
با سرمایه‌گذاری 14,25 میلیارد دلار منتشر شده در ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۳
لوگو چری

خودروساز بزرگ و چینی چری قصد دارد که با سرمایه‌گذاری 14,25 میلیارد دلاری و ایجاد 6 مرکز تحقیقات جدید و تولید محصولات الکتریکی با تسلا رقابت کند.

به گزارش خودروم، خودروساز چینی چری که در بازار ایران نیز حضور فعالی دارد، به منظور رقابت‌پذیر کردن زیرساخت‌های خود در زمینه تولید خودروهای برقی و استفاده از کابین‌های هوشمند در مدت 5 سال بیش از 14,25 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

این خودروساز شبکه‌ای از شش مرکز تحقیقات در چین، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، اروپا و آسیای مرکزی را ایجاد کرده و به این منظور بیش از 20 هزار مهندس را استخدام می‌کند. این شرکت مستقر در شهر آهویی استان ووهو چین، روز جمعه از طرح خود با نام Yaoguang 2025 رونمایی کرد که شامل 13 فناوری اصلی از جمله پلتفرم اختصاصی خودرو، رانندگی هوشمند و استفاده از انرژی الکتریکی است.

این خودروساز در رویداد مزبور یک خودروی مفهومی به نام چری ژن GENE را با هدف ارائه ایده‌های خود در مورد مسائل گوناگون به نمایش گذاشت. بین تونگیو، رئیس چری در این باره می‌گوید:

طرح Yaoguang 2025 تلاشی برای ایجاد یک شرکت جدید بوده و نشان دهنده شروع فرایند تبدیل آن به یک کمپانی فناوری در سطح جهانی است.

بخشی از این طرح شامل ساخت 3 پلتفرم برای خودروهای الکتریکی است که یکی از آنها مربوط به خودروهای درجه یک و لوکس خواهد بود. به گفته بین، چری تا سپتامبر 2023 مدلی برای رقابت با محصولات تسلا رونمایی می‌کند. وی مدعی شد که استفاده از پیشرانه و انرژی برق و برند الکتریکی چری به نام iCar فروش این شرکت را حدود 1 میلیون دستگاه افزایش می‌دهد.

چری به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو در چین، بیش از 749 هزار خودرو در 8 ماه نخست سال 2022 فروخته و این رقم نشان دهنده رشد 30 رصدی آن نسبت به مدت زمان مشابه است. هدف‌گذاری فروش این خودروساز در سال جاری 1,5 میلیون دستگاه اعلام شده است.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.