چانگان شنلان SL03 رقیب تسلا مدل 3 از چین
با قدرت 255 اسب بخار منتشر شده در ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۴
چانگان شنلان SL03

چانگان شنلان SL03 رقیب تسلا مدل 3 از چین بوده و اکنون رسانه‌های آمریکایی این سدان الکتریکی را مورد توجه قرار داده‌اند.

به گزارش خودروم، صنعت خودروسازی چین به خصوص در بخش توسعه خودروهای الکتریکی پیشرفت کرده و به شدت در این بخش تمرکز کرده است. آنها سریع‌تر از همیشه در حال پیشرفت هستند. بسیاری از شرکت‌های نوپا چینی اکنون محصولات الکتریکی خود را در این کشور به فروش می‌رسانند و خودروسازان قدیمی کشور به سرعت مدل‌های جدیدی را معرفی می‌کنند. چانگان یکی از آخرین خودروسازانی است که به سمت ساخت خودروهای الکتریکی حرکت کرده است. این خودروساز دولتی بوده و دفتر مرکزی آن در جیانگبی قرار دارد.

چانگان دو برند جدید برای فعالیت‌های الکتریکی خود معرفی کرده است. یکی از آنها شنلان نام دارد. این برند محصولاتی جدید تولید کرده و قصد دارد که با تسلا مدل 3 در خاک چین رقابت کند. اخیراً ویدیوها و تصاویری از شنلان SL03 منتشر شده و می‌توان جزئیات بیشتری در رابطه با این خودرو دانست.

چانگان شنلان SL03

شنلان SL03 به شکل مشترک با همکاری هوآوی و CATL توسعه یافته و بسیار شبیه به یک لیفت‌بک است. شمایل کلی این خودرو شاید ما را به یاد تسلا مدل 3 بیاندازد؛ اما طول آن بیشتر بوده و فرم لبه‌دارتری دارد که در کناره‌ها زاویه‌های بیشتری را شاهد هستیم. این خودرو علاوه بر اینکه یک محصول کاملاً الکتریکی است؛ به عنوان یک خودروی الکتریکی و برای افزایش بُرد پیمایشی در برخی از نسخه‌ها از یک پیشرانه 1,5 لیتری احتراقی هم استفاده می‌کند. با این حال ما بیشتر به نوع کاملاض الکتریکی آن اشاره می‌کنیم.

قدرت توسط یک موتور الکتریکی 255 اسب بخاری در محور عقب و با گشتاور 230 نیوتن‌متر تامین می‌شود. باتری‌ها 58,1 کیلووات ساعت ظرفیت دارند و براساس استاندارد WLTC چین می‌توان با یکبار شارژ مسافتی 515 کیلومتری را طی کرد. شتاب صفر تا 100 این خودرو هم 5,9 ثانیه است.

چانگان شنلان SL03

مقایسه چانگان SL03 با تسلا مدل 3 چیز عجیبی نیست. این خودرو قابلیت و عملکردی مشابه دارد و هر دو خودرو از نظر طراحی بسیار به یکدیگر شبیه هستند. شباهت در داخل کابین بیشتر است. این خودروی الکتریکی چینی همچون همتای آمریکایی خود در کابین از طراحی مینیمالیستی برخوردار است. از دیگر ویژگی‌های جالب این خودرو باید به استفاده از صفحه نمایشی فقی برای سیستم اطلاعات و سرگرمی اشاره کرد که از نظر عملکرد بیش از انتظارات اولیه ظاهر می‌شود.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.