CATL تامین کننده باتری خودروهای الکتریکی هیوندای شد
به لطف فناوری CTP منتشر شده در ۰۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰
CATL / کاتل

غول باتری سازی جهان قصد دارد که از فناوری خاص خود برای ساخت 70 هزار باتری خودروهای هیوندای استفاده کند و به این ترتیب بازار خود را گسترش دهد.

به گزارش خودروم، تعدادی از رسانه‌های چینی گزارش دادند که گروه خودروسازی هیوندای از فناوری CTP کمپانی CATL در سال آینده برای خودروهای الکتریکی خود استفاده می‌کند. شرکت CATL در سال 2011 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در نینگده چین قرار دارد و هم اکنون بیش از 50 درصد از باتری‌های الکتریکی چین را تامین می‌کند. گروه هیوندای از فناوری یادشده در خودروها یالکتریکی خود مانند کیا ری (Kia Ray) استفاده خواهد کرد. گزارش‌های موجود حکایت از این دارد که CATL تامین باتری بیش از 70 هزار خودروی الکتریکی گروه هیوندای را بر عهده گرفته است.

قرارداد و مجوز ارائه فناوری و همکاری با CATL در سال 2021 توسط هیوندای موبیس به عنوان یک شرکت تابعه و تولید کننده قطعات گروه هیوندای موتور به دست آمده بود. این قرارداد به موبیس اجازه استفاده از فناوری CTP را می‌دهد. با پذیرش این فناوری توسط هیوندای، کمپانی CATL سهم خود از بازار باتری‌های الکتریکی را افزایش می‌دهد. شرکت CATL از موبیس در زمینه عرضه باتری و محصولات مرتبط با CTP در سراسر جهان پشتیبانی خواهد کرد. لازم به ذکر است که گروه هیوندای از باتری‌های مبتنی بر نیکل استفاده می‌کند.

فناوری CTP مستقیماً سلول‌ها را در بسته‌های بدون ماژول قرار می‌دهد. این فناوری با طراحی ویژه قرارگیری باتری‌ها کمک می‌کند که چگالی انرژی سیستم را بهبود بخشد و ساخت باتری‌ها را ساده‌تر کند. این فناوری در نهایت منجر به صرفه جویی در هزینه‌های شرکت‌ها در ساخت باتری ‌می‌شود.

کمپانی CATL هم اکنون نسل سوم فناوری CTP را معرفی کرده و آن را با باتری‌های لیتیوم فسفات آهن و باتری‌های سه یایی سازگار می‌کند. این فناوری چگالی انرژی در سیستم‌های مبتنی بر باتری لیتیوم آهن فسفات را به 160 وات می‌رساند. این میزان در باتری‌های سه تایی به 225 وات ساعت بر کیلوگرم خواهد رسید. این فناوری کمک می‌کند که شعاع حرکتی یک وسیله نقلیه به 1 هزار کیلومتر برسد.

در حال حاضر CATL قدرتمندترین شرکت باتری‌سازی جهان از نظر فنی بوده و از ان به عنوان رهبر شرکت‌های باتری‌سازی یاد می‌کنند. همکاری این شرکت با هیوندای، دروازه‌های بازارهای بزرگ خارجی را برای CATL باز خواهد کرد. همچنین محصولات الکتریکی هیوندای موتور هم قدرتمندتر می‌شوند. موبیس و CATL برای توسعه محصولات ارزشمندتر در سطح بازار بین‌المللی خودروهای الکتریکی نیز با یکدیگر همکاری می‌کنند.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.