بی‌وای‌دی تانگ DM-p وارد بازار چین شد
منتشر شده در ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۷

نسخه جدید بی‌وای‌دی تانگ با نام DM-p وارد بازار چین شد و غول خودروساز برقی چینی پیش فروش آن را آغاز کرده است.

به گزارش خودروم، به تازگی نسخه‌ای جدید از بی‌وای‌دی(BYD) تانگ با کد DM-p وارد فروشگاه‌های این برند چینی شده و اکنون با قیمت 43800 تا 49791 دلار پیش فروش می‌شود. مدل جدید تانگ به سیستم DM-p مجهز بوده و شش صندلی دارد.

از لحاظ بصری در قسمت جلو، تانگ DM-p دارای زبان طراحی جدید خانواده بی‌وای‌دی بوده و از سبک دراگون فیس(Dragon Face) بهره می‌برد.جلو پنجره بسیار بزرگ بوده و چراغ‌های بلند و باریک جلو با آن هماهنگ هستند. استفاده از نماهای تو خالی و فلاپ‌های بزرگ مشکی در سپر جلو، چهره این خودرو را بهتر کرده است.

کناره بدنه همانند مدل تانگ نیو بوده و ما شاهد استفاده از سبک سقف شناور، رینگ‌های 21 اینچی با مقاومتی کم در برابر باد و چهره‌ای اسپرت و بروز هستیم. از نظر طول، عرض و ارتفاع ابعاد تانگ DM-p به ترتیب 4870، 1950و 1725 میلی‌متر بوده و فاصله بین دو محور 2820 میلی‌متر است. در قسمت عقب نیز چراغ‌های پیوسته جدید نظر ما را به خود جلب می‌کند.

کابین DM-p از نظر طراحی شبیه به مدل‌های قبلی است. صفحه نمایشی شناور و بزرگ برروی کنسول مرکزی قرار دارد و یک صفحه کیلومتر دوگانه LCD به تانگ افزوده شده است. علاوه بر این، فرمان دو پره بوده و بسیار جذاب به نظر می‌آید. چینش صندلی‌ها 2+2+2 بوده و محیط داخلی بسیار جادار و راحت‌تر از نمونه‌های قبلی است.

تانگ DM-p به سیستم اتصال هوشمند شبکه 5G با DiLink 4.0، سیستم ارتقاء یافته کمک راننده هوشمند DiPilot و نمایشگر هدآپ W-HUD جدید به علاوه 31 نشانگر اختیاری رنگی با توان تغییر رنگ نسبت به عملکرد خودرو مجهز شده است.

تانگ DM-p برای حرکت از سیستمی پلاگین هیبریدی شامل موتوری 1.5 لیتری توربو از نوع Xiaoyun و سیستم هیبریدی الکتریکی EHS و مجهز به باتری‌های لیتوم یونی استفاده می‌کند. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو در هر 100 کیلومتر پیمایش 6.5 لیتر بوده و شتاب صفر تا 100 آن 4.3 ثانیه است.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.