نسل شش ماشین خودران آپولو RT6 معرفی شد
منتشر شده در ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۴

بایدو به عنوان یکی از بزرگان فناوری چین، نسل شش خودروی بدون راننده و آماده تولید خود به نام آپولو RT6 را در 21 جولای و در جریان رویداد Baidu World 2022 معرفی کرد.

به گزارش خودروم، آپولو RT6 خودرویی کاملاً برقی و مستقل بوده و می‌توان فرمان آن را جدا کرد. این خودرو برای حضور و حرکت در محیط‌های پیچیده شهری طراحی شده و برای خرید آن تنها باید 37 هزار دلار هزینه کرد. آپولو RT6 در سال 2023 و توسط سرویس خودروهای خودران بایدو به نام Apollo Go مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

رابین لی، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل کنونی بایدو در کنفرانس Baidu World 2022 گفت که آنها به سمت آینده حرکت می‌کنند و سوار شدن بر روبوتاکسی، نیمی از هزینه‌ها را کاهش می‌دهد و این موضوع آنها را قادر خواهد ساخت که بیش از 10 هزار وسیله نقلیه خودروان را در سراسر چین مستقر کنند.

آپولو RT6 در اصل بدون فرمان بوده و همین موضوع فضای بیشتری برای صندلی‌ها عقب و تبدیل صندلی‌های جلو به میز یا محلی برای قراردادن کنسول‌های بازی برای سرنشینان عقب فراهم کرده است. این خودرو 4760 میلی‌متر طول دارد و فاصله بین دو محور آن 2830 میلی‌متر است. این اعداد یعنی آپولو RT6 به عنوان یک وسیله نقلیه سرنشین محور با توجه به صندلی‌های مستقل عقب، فضایی معادل با 1050 میلی‌متر برای پاهای سرنشینان عقب ایجاد کرده و آنها می‌توانند از سیستم تعاملی هوشمند بایدو در نهایت آرامش و راحتی استفاده کنند.

آپولو RT6 دارای یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های رانندگی خودکار با قابلیت‌هایی در حد و اندازه یک راننده با 20 سال تجربه بوده و از سطح 4 رانندگی مستقل بایدو با واحدهای محاسباتی دوگانه و درجه یک با حداکثر قدرت محاسباتی 1200TOPS استفاده می‌کند. این وسیله نقلیه به 48 سنسور از جمله  8 لیدار و 12 دوربین مجهز شده و به خوبی بر اطرف نظارت کرده و دقت بالایی دارد. علاوه بر این، بایدو داده‌های 32 میلیون کیلومتر جاده و… را به آپولو RT6 آورده و به همین خاطر از نظر ایمنی و اعتماد پذیری، یکی از خاص‌ترین خودروهای چینی است.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.