استون مارتین DBS 770 آلتیمیت معرفی شد
خداحافظی با V12 منتشر شده در ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰
استون مارتیمن DBS 770 یولتیمات

کمپانی استون مارتین از نسخه خاص و ویژه استون مارتین DBS 770 یولتیمات با تولید محدود 499 دستگاهی رونمایی کرد.

به گزارش خودروم، بالاخره باید تمام روزها و خاطرات خوب ما به پایان برسند. این جمله شاید کلیشه‌ای باشد؛ اما استون مارتین DBS 770 آلتیمیت به این جمله رنگ و بوی حقیقت را داده است. خودرویی که تصاویر آن را می‌بینید؛ نقطه انتهایی تولید نسل کنونی DBS و روشی برای اعلام رسیدن این خودرو به زمان خداحافظی خواهد بود. اینکه آیا موتور V12 قدرتمند آن با ظاهری متفاوت باز می‌گردد یا نه، هنوز مشخص نیست. اما 770 آلتیمیت به عنوان قدرتمندترین DBS تمام دوران از خط تولید خارج می‌شود.

استون مارتیمن DBS 770 آلتیمیت

به این ترتیب، باید حدس زده باشید که 770 مخفف چیست! این عدد یعنی موتور 5,2 لیتری V12 توئین توربو این خودرو قدرتی برابر با 759 اسب بخار است. تنها راه رسیدن به اسب بخار بیشتر توسط گیدون بهبود سیستم برق رسانی بوده و به همین خاطر DBS 770 آلتیمیت مطابق با بهترین استاندارد تولید می‌شود. مهندسان فشار احتراق را 7 درصد افزایش داده‌اند. بیشتر پارامترها و تنظیمات مرتبط به موتور در بالاترین حد ممکن قرار دارند و این برای رساندن سرعت یک خودروی بزرگ GT به 339 کیلومتر در ساعت کافی است. علاوه بر این از گیربکسی ویژه و کالیبره شده 8 سرعته اتوماتیک برای کمک رسانی به روند انتقال نیرو به چرخ‌ها استفاده شده است.

استون مارتیمن DBS 770 آلتیمیت

افزایش قدرت معمولاً مساوی با بهبود عملکرد ترمزها است؛ اما در DBS 770 آلتیمیت همچنان از نوع استاندارد ترمزهای سرامیکی استفاده می‌شود. ابعاد دیسک‌ها در جلو و عقب به ترتیب 16,1 و 14,1 اینچ است. فرمان کمی ارتقاء یافته و ستون فرمان به پایه‌ای جدید برای افزایش دقت و تعامل راننده متصل است. شاسی کمی سفت شده و استون مارتیم سیستم تعلیق را به گونه‌ای خاص کالیبراسیون کرده تا کنترل خودرو بدون کاهش کیفیت سواری افزایش یابد.

استون مارتیمن DBS 770 آلتیمیت

از نظر بصری DBS 770 آلتیمیت روی رینگ‌های سفارشی 21 اینچی با سه رنگ مختلف حرکت می‌کند. درب موتور کشیده بوده و یک دریچه جدید و نعل اسبی دارد. از اسپلیتر جدیدی در جلو استفاده شده و انبوهی از فیبرکربن را بر روی پوشش آینه‌های جانبی، گلگیرها، اطراف شیشه جلو و… می‌بینیم. با حرکت به سمت عقب شاهد بکارگیری رکاب‌هایی از جنس فیبر کربن و یک دیفیوزر منحصر به فرد هستید.

استون مارتیمن DBS 770 آلتیمیت

در داخل از صندلی‌های اسپرت پلاس استاندارد با چرم آلکانترا استفاده می‌شود. تریم و رنگ انتخابی برای محیط داخلی این خودرو، ویژه و انحصاری 770 آلتیمیت بوده و جایگاه هر کدام از 499 مدل تولیدی آن را نشان می‌دهد. بله تنها 499 دستگاه از استون مارتین DBS 770 یولتیمات شامل 300 کوپه و 199 رودستر به تولید می‌رسند. قیمت این محصول هنوز مشخص نیست؛ البته این موضوع اهمیتی ندارد و همه مدل‌ها از قبل فروخته شده‌اند. تولید این خودرو از سه ماهه اول سال جاری میلادی آغاز شده و تحویل آن از تابستان انجام می‌شود.

مشخصات فنی استون مارتین DBS 770 آلتیمیت

در استون مارتین DBS 770 آلتیمیت موتور 5,2 لیتری V12 توئین توربو این خودرو قدرتی برابر با 759 اسب بخار تولید می‌کند.

میزان تولید استون مارتین DBS 770 آلتیمیت

تنها 499 دستگاه از استون مارتین DBS 770 آلتیمیت شامل 300 کوپه و 199 رودستر به تولید می‌رسند. قیمت این محصول هنوز مشخص نیست؛ البته این موضوع اهمیتی ندارد و همه مدل‌ها از قبل فروخته شده‌اند.

دسته بندی ها: تازه ها تیتر یک
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.