اولین خودروی پرنده آسکا در CES 2023 معرفی شد
بزودی در آسمان منتشر شده در ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰
خودروی پرنده آسکا

یک شرکت تازه تاسیس به نام آسکا از کانسپت خودروی پرنده خود به نام A5 در نمایشگاه CES سال 2023 رونمایی کرده است.

به گزارش خودروم، همیشه در نمایشگاه CES باید منتظر حضور یک خودروی پرنده باشیم و امسال نیز این اتفاق به لطق برند آسکا افتاده است. این شرگت در کالیفرنیا مستقر بوده و در سال 2018 تاسیس شده و عموماً رندرهایی از طرح‌های خود را نمایش می‌دهد. حالا در نمایشگاه CES 2023 یک نمونه کاملاً کاربردی از خودروهای پرنده آسکا با نام A5 به نمایش در آمده تا در جاده‌ها و آسمان‌ها بتوان با آن حرکت کرد.

خودروی پرنده آسکا

آسکا می‌گوید که خودروی پرنده A5 اولین وسیله نقلیه رانندگی و پرواز محور eVTOL جهان است. این کلمه مخفف آن است که وسیله نقلیه مزبور به عنوان یک خودروی الکتریکی توان برخاستن و فرود عمودی را دارد؛ اما کاملاً الکتریکی نیست! در واقع موتور بنزینی آن با سوختی درجه یک فعالیت کرده و موجب افزایش شعاع حرکت به 402 کیلومتر در هوا خواهد شد.

خودروی پرنده آسکا

مانند اکثر کانسپت‌های منتشر شده از خودروهای پرنده؛ آسکا A5 بیشتر شبیه یک هواپیما برای تردد در جاده است تا یک خودرو برای حضور در آسمان! بال‌های بزرگ در حالت رانندگی جمع شده و قدرت به هر چهار چرخ منتقل می‌شود. ارقامی در رابطه با عملکرد فنی ذکر نشده و ما اطلاعی از قدرت و ظرفیت باتری نداریم. آسکا مدعی است که A5 تقریباً ابعاد یک شاسی بلند را دارد و فضای داخلی زیبا و بزرگ آن به راحتی می‌تواند چهار سرنشین را حمل کند. متاسفانه اعدادی در رابطه با ابعاد هم ذکر نشده و تصویر کابین به ما نشان می‌دهد که ما با یک فرمان به شکل محصولات برند تسلا مواجه هستیم.

خودروی پرنده آسکا

آسکا A5 برای پرواز از شش پروانه چرخشی استفاده کرده و به وسیله آنها از سطح زمین بلند می‌شود. در صورت نیاز و با توجه به بال‌های بزرگ، این خودروی پرنده به جای اینکه عمودی از سطح زمین جا شود؛ توان بلند شدن مانند یک هواپیمای معمولی را دارد که این موضوع به اعمال نیروی کمتری نیاز دارد. اگر موتور خراب شود؛ بال‌ها به عنوان پشتیبان عمل کرده و به A5 اجازه می‌دهند که به آرامی به سمت پایین حرکت کند. اگر اوضاع بحرانی شود؛ چتر نجات بزرگ آسکا این وسیله نقلیه را به شکل بسیار ایمن بر روی زمین می‌نشاند.

خودروی پرنده آسکا

آسکا A5 پس از معرفی در نمایشگاه CES 2023 پرواز آزمایشی خود را آغاز می‌کند. پیش از این گواهینامه FAA برای این خودروی پرنده صادر شده و اگر همه چیز بخوبی پیش برود؛ خریداران می‌توانند از سال 2026 با این وسیله نقلیه رانندگی کرده و پرواز کنند. البته این موضوع به گواهینامه شما هم بستگی دارد و راننده قبل از ترک زمین باید گواهینامه خلبان یدر اختیار داشته باشد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.