نگاهی به آمار فروش نیو در اکتبر 2022
در مدار رشد منتشر شده در ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۰
نگاهی به آمار فروش نیو در اکتبر 2022

نیو جدیدترین آمار فروش و تحویل محصولات خود را منتشر کرده و باز هم شاهد رشد این برند چینی هستیم.

به گزارش خودروم، برند خودروساز الکتریکی و چینی نیو آمار تحویل خودرو ماهانه خود را بروزرسانی کرد. براساس این داده‌ها نیو در ماه اکتبر 10059 دستگاه خودرو به مشتریان خود تحویل داده که با وجود کاهش 819 دستگاهی نسبت به ماه سپتامبر، نشان دهنده افزایش 174.3 درصدی نسبت به سال گذشته است.

براساس آمار تفکیکی نیو در مدت زمان یادشده 5979 دستگاه انواع شاسی‌بلند تحویل داده است که در این میان 2814 دستگاه از آنها مدل ES7 بودند. شاسی‌بلندهای دیگر برند نیو که هم اکنون در چین به فروش می‌رسند شامل ES8، ES6 و EC6 هستند که همگی آنها براساس پلتفرم 1.0 NT ساخته شده‌اند. نیو ارقام مرتبط به تحویل تمام خودروهای شاسی‌بلند خود را به شکل تفکیکی اعلام نکرد؛ اما مشخص است که مجموع تحویل سه شاسی‌بلند یادشده، عدد 3165 دستگاه خواهد بود. نیو 4080 دستگاه سدان الکتریکی شامل 1030 دستگاه ET5 و 3050 دستگاه ET7 به مشتریان خود تحویل داده است.

فروش و تولیدی انبوه ET5 از اواخر سپتامبر 2022 آغاز شده و تاکنون به مشتریانی از پکن، شانگهای، سوژو، هفئی و گوانگژو تحویل داده شده است. نیو به دنبال افزایش تعداد شهرهای یادشده در طی هفته‌های آینده است.

خودروی ET5 اولین محصول نیو است که در کارخانه NIO NeoPark در هفئی واقع در استان آهویی تولید می‌شود. پیش از این، لی بین، یکی از بینانگذاران و مدیرعامل نیو براساس داده‌های داخلی این کمپانی پیش‌بینی می‌کرد که میزان تحویل ماهانه ET5 در ماه دسامبر به بیش از 10 هزار دستگاه برسد.

به گفته نیو در آمار مرتبط به اکتبر 2022، خودروهای فروخته شده و اجاره‌ای اروپایی این شرکت در حجم تحویل ماهانه آن محاسبه نشده و نیو مدعی است که این کمپانی در ماه اکتبر به دلیل چالش‌های عملیاتی حاصل از کرونا و ایرادات زنجیره تامین در برخی مناطق چین، با مشکل مواجه بود.

نیو از ژانویه 2022 تاکنون موفق به تحویل 92493 خودرو شده و این نشان از رشد 32 درصدی نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته است. به طور کلی این شرکت از آغاز فعالیت خود تاکنون 259563 خودرو به مشتریان خود تحویل داده است.

نیو در ماه اکتبر EL7، ET7 و ET5 را برای عرضه در بازارهای اروپایی در برلین رونمایی کرد. محصولات این برند به تدریج وارد بازار نروژ می‌شوند. در آلمان، هلند، دانمارک و سوئد امکان خرید محصولات مزبور وجود دارد. نیو مدل‌های اشتراکی و فروش لیزینگی را در دستور کار قرار می‌دهد تا در سال 2023 مشتریان بیشتری از چهار کشور اروپایی جذب کند.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.