جن تراول (Gen.Travel) معرفی شد
کانسپتی آینده‌نگرانه فولکس واگن! منتشر شده در ۰۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۰
خودرو مفهومی فولکس واگن جن تراول / VW Gen.Travel

خودروساز آلمانی فولکس‌واگن خودروی مفهومی جن تراول (Gen.Travel) را برای بکارگیری در سرویس‌های حمل‌ونقل اشتراکی معرفی کرد.

به گزارش خودروم، همه چیز به تعریف شما از خودرو بستگی دارد و به همین خاطر شاید شما فولکس‌واگن جن تراول (Gen.Travel) را به دلیل نبود فرمان یک اتومبیل در نظر نگیرید. این خودروی مفهومی مانند سایر کانسپت‌های عجیب و غریب و بدون فرمان نیست که با روشن شدن آن حالت رانندگی خودکار فعال شده و از آن فقط برای انجام سفرهای بدون راننده استفاده شود. استایل و ظاهر کلی بدنه این خودرو عجیب بوده وفولکس‌واگن چیزی ما بین سدان و یک خودروی چند منظوره MPV یا در اصطلاح مردمی، یک خودروی مینی ون معرفی کرده است.

فولکس واگن جن تراول چیست؟

خودرو مفهومی فولکس واگن جن تراول / VW Gen.Travel

جن تراول به عنوان خودرویی عادی برای مردم که همه آنها بتوانند آن را بخرند، ساخته نشده؛ بلکه این خودروی مفهومی برای راه‌اندازی یک سرویس حمل‌و‌نقل اشتراکی در نظر گرفته شده است. فولکس‌واگن کانسپت مزبور را یک IEV می‌نامد و به وسیله آن بدنبال پیش‌بینی چگونگی طی کردن مسافت‌های طولانی و تغییرات آن در دهه‌های آینده خواهد بود. در واقع این وسیله نقلیه مانند جایگزین یک هواپیما به جای پروازی کوتاه مدت بوده و به ما خواهد گفت که یک بسته باتری به اندازه کافی برای سفرهای طولانی (طبق استانداردهای سفر با خودرو) مناسب خواهد بود یا خیر.

ویژگی‌های خاص

حداکثر آرامش و راحتی سرنشینان در این کانسپت به واسطه برخورداری از سامانه تعلیق فعال یا کنترل بدنه فعال الکتریکی (eABC) تضمین شده و با محاسبه پیش از موعد حرکات جانبی و عمودی خودرو در هنگام پیچیدن، شتاب‌گیری و ترمز به طور خودکار سبک و روش رانندگی را بهینه می‌کند. جن تراول با کمک هوش مصنوعی فولکس‌واگن پیش‌بینی می‌کند که دسته‌ای از خودروهای کاملاً خودکار برای رانندگی در بهترین شرایط و با حداکثر بُرد پیمایشی برای رسیدن به مقصد کارآمد هستند یا نه.

خودرو مفهومی فولکس واگن جن تراول / VW Gen.Travel

فولکس‌واگن جن تراول (Gen.Travel) درهای بزرگ و گالوینگی دارد که دسترسی به کابین گسترده آن را فراهم کرده و در این میان ستون‌های B مانع سرنشینان نمی‌شوند. صندلی‌ها کاملاً خوابانده می‌شوند و به همین خاطر هنگام فعالیت خودرو و انجام تمام کارهای راننده توسط آن، سرنشین می‌تواند کمی استراحت کند. از طرفی، امکان استفاده تجاری از این خودرو وجود دارد و می‌توان از چهار صندلی رو در رو و یک میز کار بهره برد. سقف شیشه‌ای بزرگ، پنجره‌های جانبی گسترده و کابینی مطبوع در این خودرو وجود دارد.

خودرو مفهومی فولکس واگن جن تراول / VW Gen.Travel

ظاهراً هیج نشانی از فولکس‌واگن در داخل و خارج کانسپت مزبور دیده نمی‌شود و احتمالا جن تراول نام نماینده‌ای از گروه فولکس‌واگن است. این خودرو با سطح 5 رانندگی خودکار در جریان نمایشگاه هنر و ظرافت Chantilly در نزدیکی پاریس به نمایش عمومی در می‌آید. خودروساز آلمانی می‌گوید که شاید برخی از ویژگی‌های جن تراول را در نسخه تولیدی نبینیم.

دسته بندی ها: تازه ها تیتر یک
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.