سرمایه‌گذاری 2 میلیارد دلاری فولکس واگن در چین
احساس خطر ! منتشر شده در ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰
فولکس واگن

فولکس واگن بیش از 2 میلیارد دلار در یک استارت آپ چینی سرمایه گذاری می کند تا بازار خودروهای الکتریکی هوشمند در چین را از دست ندهد.

به گزارش خودرو، منابع خبری از سرمایه‌گذاری 2 میلیارد دلاری فولکس واگن در چین خبر می‌دهند. فولکس واگن اعلام کرد که این کمپانی بیش از 2,33 میلیارد دلار در چین سرمایه‌گذاری خواهد کرد و این بزرگترین سرمایه‌گذاری واحد گروه خودروسازی فولکس واگن در این کشور برای رقابت در زمینه خودروهای الکتریکی و هوشمند است. براساس برنامه‌ریزی‌ها، سرمایه مزبور برای توسعه مشترک سامانه‌های کمک رانندگی برای وسایل نقلیه الکتریکی با همکاری یک استارت‌آپ هزینه خواهد شد.

گروه فولکس واگن بیش از یک میلیارد دلار در استارت‌آپ هورایزن روباتیک و برای توسعه محصولات آن هزینه خواهد کرد. همچنین فولکس واگن بیش از 1.3 میلیارد دلار برای توسعه یک سرمایه‌گذاری مشترک با استارت‌آپ چینی هزینه می‌کند.

رالف براندشتاتر، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل گروه فولکس واگن در چین می‌گوید:

این سرمایه‌گذاری به وضوح میزان تعهد ما به وضعیت آینده کسب و کار خود در کشور چین را نشان می‌دهد. ما اینجا هستیم که بمانیم. ما اینجا هستیم که قوی بمانیم.

هورایزن در حال حاضر در پکن مستقر بوده و یک کمپانی پیشرو در زمینه ارائه سیستم‌های محاسباتی هوشمند برای وسایل نقلیه گوناگون فعال بوده و متخصص ساخت نرم‌افزار، الگوریتم و طراحی تراشه است. بسیاری از سامانه‌های کمک رانندگی و سیستم‌های کابین هوشمند تولید شده توسط هورایزن روباتیک، اکنون در بسیاری از خودروهای چینی مانند محصولات برند لی اُتو استفاده می‌شوند.

فولکس واگن انتظار دارد که انتقال سرمایه آنها به هورایزن در نیمه اول سال 2023 تکمیل شود. فولکس 60 درصد سهم در این سرمایه‌گذاری مشترک را به واسطه بازوی سرمایه‌گذاری خود به نام Cariad در اختیار خواهد داشت و سیستم‌های کمک رانندگی و رانندگی خودکار را برای مدل‌های الکتریکی خود در چین توسعه می‌دهد.

فولکس در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین خودروسازان بین‌المللی در چین بوده و حدود یک سوم از فروش جهانی آن در سال گذشته مربوط به چین بود. اکنون این شرکت نگران از دست دادن جایگاه خود در برابر خودروسازان چینی و به خصوص در بخش خودروهای الکتریکی هوشمند است.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.