تویوتا صدرنشین جدول بیشترین طول عمر خودرو شد!
نتایج یک مطالعه منتشر شده در ۰۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰
تویوتا

براساس نتایج یک مطالعه بر روی بیش از دو میلیون وسیله نقلیه با عمی بالاتر از 20 سال، تویوتا صدرنشین جدول بیشترین طول عمر خودروها است.

به گزارش خودروم، با توجه به اینکه قیمت وسایل نقلیه همچنان در سطوح بالای بازار جهانی بسیار زیاد و بی‌سابقه است؛ رانندگان خودروهای قدیمی بیش از همیشه تصمیم به نگهداری خودروهای خود می‌گیرند. اخیراً مطالعه‌ای توسط iSeeCars با بررسی بیش از دو میلیون وسیله نقلیه معمولی با عمری بالاتر از 20 سال انجام شده و نگاهی عمیق به بازار خودروهای پرمصرف دارد نا مشخص کند که کدام برند و مدل‌ها طولانی‌ترین عمر را دارند. در این تحقیق، هدف اصلی بررسی مدل‌هایی است که حداقل 10 سال پیش فروخته شده‌اند و هنوز هم پرچم  یک خودروساز را برافراشته نگاه می‌دارند!

آن خودروساز کسی نیست جز شرکت تویوتا، نامی که شنیدن آن به هیچ وجه ما را متعجب نمی‌کند. این خودروساز ژاپنی در طول چند دهه به دلیل عمر طولانی محصولات خود به شهرت رسیده و این مطالعه برای درک بهتر این موضوع به ما کمک می‌کند. تویوتا در جدول رده‌بندی 20 خودروی برتر با طولانی‌ترین عمر، کمتر از نیمی از جایگاه‌ها را تصاحب کرده است. هوندا با سه خودرو در رتبه دوم قرار دارد و فورد، GMC و شورلت نیز هر کدام با دو خودرو در جایگاه سوم ایستاده‌اند. نیسان هم با یم ویسله نقلیه یعنی تیتان کم فروش که شاید بزودی شاهد توقف تولید آن باشیم؛ جایگاه بعدی را به دست آورده است.

تویوتا شش جایگاه در بین 10 خودروی برتر را به دست آورده و سکویا در رتبه نخست است. این مطالعه متوسط عمر این شاسی‌بلند را 477,184 کیلومتر عنوان می‌کند. این رقم به شکل قابل توجهی نسبت به رتبه دوم که همچنان از برند تویوتا است؛ بیشتر بوده و سکویا با فاصله زیادی نسبت به لندکروز با متوسط طول عمر 450,996 کیلومتر در جایگاه نسخت قرار دارد. رتبه سوم با 427,654 کیلومتر به شورلت سابربان می‌رسد. تویوتا توندار با 412,027 کیلومتر چهارم بوده و GMC یوکان XL با 406,134 کیلومتر در جایگاه پنجم قرار دارد.

سایر 10 خودروی برتر شامل تویوتا پریوس، شورلت تاهو، هوندا ریج‌لاین، تویوتا آوالون و تویوتا هایلندر هیبریدی می‌شوند. فورد هم با کسب جایگاه یازدهم توسط اکسپدیشن در این جدول حضور دارد. نیسان تایتان جایگاه هجدهم را به دست آورده است. در پایین جدول هم تویوتا کمری هیبریدی با طول عمر متوسط 371,029 کیلومتر حضور دارد.

طول عمر خودرو مطمئناً به عوامل زیادی وابسته بوده و بسیاری از آنها خارج از حیته اختیارات و فعالیت‌های خودروسازان و به سبک زندگی و نگهداری از محصولات مرتبط می‌شوند.

دسته بندی ها: تازه ها تیتر یک
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.