زمان رونمایی از سایپا پی 90 مشخص شد
منتشر شده در ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۰
سایپا P90

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از رونمایی خودروی پی 90 در دهه فجر سال 1401 خبر داد.

به گزارش خودروم، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به تولید 50 دستگاه خودرو پی 90، از رونمایی از نخستین نمونه این خودرو در دهه فجر امسال در شرکت پارس خودرو خبر داد و گفت: تا پایان سال 100 دستگاه از این خودرو تولید خواهد شد و تولید آن را در سال آینده به روزانه 100 دستگاه خواهیم رساند.

محمدعلی تیموری، با اعلام این خبر اظهار داشت: امروز زنجیره تامین قطعه سازی که زمانی در پروژه ال 90 فعال بود، قراردادش با پروژه تولید خودرو پی 90 نهایی شده است.

وی تصریح کرد: مشکل تولید ال 90 در ایران قوای محرکه آن بود که استاندارد یورو۴ داشت و امروز به یورو 5 ارتقا یافته است که می تواند برای بازار روسیه نیز بسیار مناسب باشد و مقرر است در مدرن ترین خط موتورسازی کشور که مشترک بین سایپا و شرکت رنو بود، تولید شود.

به گفته مدیرعامل سایپا، اکنون قراردادهای تریم داخلی، تریم بیرونی، موتورسازی، اکسل و گیربکس این پروژه با زنجیره تامین داخلی منعقد شده است.

وی با توجه به اینکه در حال حاضر محصولات کوئیک و ساینا روی پلتفرم ایکس 200 سایپا تولید می شود، تاکید کرد: خرداد، تیر و شهریورماه 1402 به ترتیب خودروهای اطلس، سهند و وانت جدید سایپا که روی این پلتفرم توسعه یافته اند، وارد بازار خواهند شد، اما پس از آن دیگر برنامه توسعه ای روی این پلتفرم نخواهیم داشت.

تیموری گفت: پلتفرمی که جایگزین پلتفرم ایکس 200 می شود، پی 90 خواهد بود که استاندارد سه ستاره اروپا و استانداردهای 85 گانه کشورمان را پاس خواهد کرد.

تیموری در بخش دیگری از سخنان خود از انعقاد قرارداد صادرات 45 هزار دستگاه خودرو کوئیک، شاهین و ساینا به بلاروس خبر داد که طی مدت سه سال به انجام خواهد رسید. مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در پایان خاطرنشان کرد: در زمینه تولید خودروی مشترک در بلاروس نیز برنامه داریم.

منبع: سایپا نیوز

دسته بندی ها: تازه ها
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.