استقبال عجیب چینی ها از نیو ET5
خاطره تسلا مدل 3 زنده شد! منتشر شده در ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۲
خودرو برقی نیو ET5

خودروسازی چینی و الکتریکی NIO فروش خودوری نیو ET5 را در چین آغاز کرده و این مدل با استقبال فراوان چینی ها مواجه شده است.

به گزارش خودروم، خودروساز الکتریکی نیو به تازگی شروع به ثبت سفارش برای مدل ET5 کرده و این اقدام سر و صدای زیادی به پا کرده است. مشتریان این برند به نمایندگی‌های نیو هجوم آوردند تا نگاهی اجمالی به این خودرو انداخته و سپس سفارش خود را به ثبت برسانند. واکنش‌ها به خودروی برقی جدید نیو با هیاهوی حضور اولیه تسلا مدل 3 در چین قابل مقایسه است.

برای اینکه تصویری واضح‌تر در ذهن شما شکل گیرد و به خوبی متوجه شویم که چه اتفاقی رخ داده است؛ باید بدانیم که مردم چین نمی‌توانند به راحتی وارد نمایندگی یک خودروساز شده و اتومبیل دلخواه خود را انتخاب کنند. فرایند خرید خودرو در چین بسیار پیچیده است. به خاطر مشکلات و هزینه‌های سرسام‌آور مالکیت خودرو در این کشور، داشتن وسیله نقلیه شخصی تا حدودی نشان دهنده وضعیت مالی فرد است.

استقبال مشتریان چینی از نیو ET5

مالیات‌ها و هزینه‌های مربوط به مالکیت خودرو در چین بسیار قابل توجه است. در برخی مواقع شما اگر پولی برای خرید دو جفت لاستیک جدید داشته باشید؛ به راحتی قادر به خرید آنها نبوده و ابتدا باید پلاک تهیه کنید. این مورد و موارد مشابه آن وابستگی زیادی به شهر محل زندگی شما داشته و محدودیت‌ها متفاوت خواهد بود. در شهرهایی مانند شانگهای، جایی که نمایندگی‌های نیو بسیار شلوغ است؛ هزینه تهیه یک پلاک برای خودروهای احتراقی بیش از 14 هزار دلار خواهد بود. پلاک را نمی‌توانید به سادگی تهیه کنید و یکی از آنها را بخرید؛ بلکه باید وارد فرایند مناقصه‌ای مخفی شده و برای مالکیت پلاک یا باید بیشتر از همشهریان خود خرج کرد یا دل به قرعه‌کشی بست.

استقبال مشتریان چینی از نیو ET5

نیو اکنون در برابر چالش‌های مزبور ایستاده؛ زیرا دولت چین قصد افزایش مالکیت خودرو را دارد و به همین خاطر یارانه‌هایی به اشکال مختلف برای خودروسازان برقی و چینی در نظر می‌گیرد. یکی از مهم‌ترین درخواست‌های مشتریان چینی از خودروسازان این است که خودروی خود را زودتر تحویل بگیرد. به همین خاطر اکنون اکثر خودروسازان چینی از جمله نیو، فروش خودرو با موعد تحویل یک ماه را آغاز کرده‌اند. علاوه بر این با خرید نیو ET5 نیازی به انتظار و پرداخت مالیت 14 هزار دلاری پلاک خودرو نیست و این اقدامی قابل توجه از طرف دولت چین در جهت تشویق مردم برای خرید خودروهای الکتریکی است.

اما مزیت مزبور تنها نقطه عطف نمایندگی‌های نیو و مدل ET5 نیست. این خودرو با ظاهری زیبا، کابینی مجلل، دیفرانسیل AWD و دو پیشرانه الکتریکی، جامعه چینی را به خوبی درک کرده و آنها را جذب می‌کند. با این همه ویژگی خوب می‌توان فهمید که چرا نیو ET5 توجه عموم مردم چین را به خود جلب کرده است.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.