50 خودروی سریع جهان را بشناسید
سلاطین جاده ها منتشر شده در ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۰
سریع ترین ماشین های جهان

انسان از دیرباز تاکنون مجذوب سرعت بوده و در تلاش است که به بالاترین سرعت ممکن در وسایل نقلیه زمینی برسد. در این فهرست با 50 خودروی سریع جهان آشنا می‌شوید.

به گزارش خودروم، سرعت برای هزاران سال است که انسان را مجذوب خود کرده است. مسابقات دو ماراتن در یونان باستان و برگزاری مسابقات اربه سواری در روم حس رقابت بر سر سرعت را زنده نگاه می‌داشت و انسان هرگز به عقب نگاه نمی‌کرد. اما زمانی که اولین خودروها از گاراژهای سراسر اروپا بیرون امدند؛ تسلاش انسان برای دستیابی به بیشترین سرعت بر روی زمین آغاز شد. امروزه تقریباً هر خودرویی قادر به پیمایش مسافت با سرعت 160 کیلومتر در ساعت بوده و بیشتر سدان‌های خانوادگی نیز با سرعت 190 کیلومتر در ساعت  خو گرفته‌اند. خودروهای پرفورمنس یا سطح بالا نیز معمولاً بین 225 تا 270 کیلومتر در ساعت سرعت دارند. اما انسان به سرعتی بیشتر از ارقام یادشده احتیاج دارد.

در گذشته سازندگان خودرو بدنبال سرعت 321 کیلومتر در ساعت بودند. اما حالا حداکثر سرعت به 402 و 482 کیلومتر در ساعت می‌رسد و تلاش برای افزایش این اعداد همچنان ادامه دارد. خودروسازان به شکل مداوم در تلاش بوده تا قدرت بیشتر، آیرودینامیک بهتر و موتورهای الکتریکی متفاوت را برای رسیدن به سرعت بیشتر به خودروها اضافه کنند. باید توجه کرد که تعدادی از ارقام مرتبط به حداکثر سرعت برخی از خودروها فقط در حد ادعا بوده و تنها شمار اندکی از ابرخودروهای درجه یک جهان توانستند در دنیای واقعی به اعداد ادعایی دست پیدا کنند.

بنابراین بدون هیچ مقدمه‌ای ما در ادامه فهرستی از 50 ماشین سریع جهان را براساس رقم مرتبط به میزان حداکثر سرعت آنها تهیه کرده‌ایم. اما برای پرداختن به برخی از جزئیات اضافی و رسیدن به برخی از ارقام در جهان واقعیت قابل دستیابی‌تر بود؛ ما مدت زمان مورد نیاز برای رسیدن سرعت خودروهای ذیل به سرعت 96 کیلومتر در ساعت را ذکر کرده‌ایم.

فراری لافراری

فراری لافراری

اولین ابرخودروی هیبریدی فراری، مدل لافراری بود که در سال 2013 معرفی شد. از این خودرو تنها بیش از 700 نمونه محدود در سراسر جهان به دو شکل کوپه و کانورتیبل بفروش رسیده است. لافراری به موتوری 6,3 لیتری V12 به همراه سامانه هیبریدی KERS با قدرت 950 اسب بخار مجهز شده و می‌تواند در 2,5 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر در ساعت برسد. حداکثر سرعت این خودرو 350 کیلومتر در ساعت بود.

مک لارن P1

مک لارن P1

هفت سال قبل از معرفی مدل اسپیدتیل، مک لارن P1 با سرعت 350 کیلومتر در ساعت، بهترین خودروی مک لارن بوده و در کنار لافراری قرار داشت. مدل P1 یکی از سریع‌ترین خودروهای جهان بود. این ماشین به موتور 3,8 لیتری V8 هیبریدی توئین توربو با قدرت 903 اسب بخار و 900 نیوتن متر گشتاور مجهز بود و می‌توانست در 2,8 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر در ساعت برسد.

مرسدس AMG وان

مرسدس AMG وان

مرسدس بنز مستقیماً از دانش تیم فرمول یک خود برای ساخت خودرویی جاده‌ای استفاده کرده است. مدل AMG وان به موتوری 1,6 لیتری چهار سیلند توربوشارژ و سه موتور الکتریکی با مجموع قدرت 1063 اسب بخار و حداکثر سرعت 350 کیلومتر در ساعت به تولید رسیده است. این خودرو در 2,6 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر در ساعت می‌رسد. این ارقام در برابر سایر خودروهای الکتریکی موجود در فهرست ما چندان چشمگیر نیست؛ ولی با این حال تردیدی وجود ندارد که مرسدس AMG وان 2,7 میلیون دلاری همچنان یکی از سریع‌ترین خودروهای موجود بر روی کره زمین است.

لامبورگینی سیان FKP 37

لامبورگینی سیان FKP 37

اولین لامبورگینی هیبریدی، یکی از سریع ترین خودروهای تاریخ این خودروساز ایتالیایی است. سیان FKP 37 با قدرت 819 اسب بخار و پیشرانه V12 هیبریدی می‌تواند تنها در 2,8 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت رسیده و حداکثر سرعت آن نیز 350 کیلومتر در ساعت است.

لوتوس اوایا

لوتوس اوایا

اوایا اولین سوپر اسپرت واقعی لوتسو و اولین ماشین الکتریکی این برند است. اوایا از چهار موتور الکتریکی استفاده می‌کند. هر یک از موتورهای مزبور 500 اسب بخار قدرت دارد و این یعنی اوایا 2000 اسب بخار سرکش را همراه خواهد کرد! اوایا در سه ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت ان در عدد 250 کیلومتر در ساعت محدود می‌شود.

بوگاتی شیرون Pur Sport

بوگاتی شیرون Pur Sport

کُندترین بوگاتی در لیست ما با سرعت 350 کیلومتر در ساعت، نسخه Pur Sport خودروی شیرون است. این مدل سبک‌تر و دارای بدنه آیرودینامیکی تهاجمی‌تری نسبت به سایر برادرات خود بوده و این یعنی چابکی بیشتر شیرون در پیچ‌ها و سریع‌تر بودن آن در مسیرهای مستقیم! با این حال موتور همیشگی W16 و مجهز به چهار توربوشارژ بوگاتی مثل همیشه حاضر بوده و قدرتی معادل با 1479 اسب بخار را فراهم می‌کند.

فراری انزو

فراری انزو

اگر قصد دارید خودرویی را به نام بنیانگذار شرکت خود نامگذاری کنید؛ بهترین راه کار معرفی یک خودروی حماسی است! خوشبختانه فراری انزو به عنوان یکی از دستاورهای مارانلو در تاریخ به ثبت رسید. پیشرانه 6 لیتری V12 انزو 650 اسب بخار قدرت و 657 نیوتن متر گشتاور دارد. شتاب صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت این خودرو 3,3 ثاینه است. حتی 20 سال بعد از خروج اولین انزو از خط تولید، هنوز هم این خودرو یکی از سریع‌ترین ماشین‌های جهان است. حداکثر سرعت این خودرو 351 کیلومتر در ساعت است.

پینین فارینا باتیستا

پینین فارینا باتیستا

پینین فارینا باتیستا یک هیولای تمام الکتریکی است که 1900 اسب بخار قدرت و 2360 نیوتن متر گشتاور دارد. قدرت این خودرو توسط چهار موتور الکتریکی مشابه با ریماک نورا تامین می‌شود. ریماک نورا و باتیستا پتلفرمی مشترک داشته و در یک مرکز واقع در کراواسی ساخته شده‌اند. حداکثر سرعت باتیستا در عدد 350 کیلومتر محدود شده است. قیمت این خودرو 500 هزار دلار بوده و با توجه به پلتفرم مشترک آن، باید یک سوپر اسپرت مقرون به صرفه در نظر گرفته شود.

استون مارتین وان 77

استون مارتین وان 77

یکی از منحصر به فرد ترین محصولات برند استون مارتین را باید وان 77 دانست که در بین سال‌های 2009 تا 2012 با تعداد محدودی به تولید رسید. این خودروساز تنها 77 نمونه از این خودرو را در طول یک دوره سه ساله با موتور 7,3 لیتری V12 کوزوورث تیونینگ ساخت. قدرت 750 اسب بخاری این خودرو باعث می‌شود که در 3,5 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر در ساعت برسد. حداکثر سرعت استون مارتین وان 77 نیز 354 کیلومتر در ساعت است.

لامبورگینی اونتادور LP780-4 آلتیمیت کوپه

لامبورگینی اونتادور LP780-4 آلتیمیت کوپه

لامبورگینی یعنی موتورهای V12 و متفاوتً اما این موضوع اکنون دیگر صادق نیست و باید با V12های خالص لامبورگینی خداحافظی کرد. اونتادور LP780-4 آلتیمیت کوپه آخرین میخ محک لامبو بر تابوت V12 بنزینی این خودروساز ایتالیایی پس از آینده برقی است. این محصل 769 اسب بخار قدرت و 719 نیوتن متر گشتاور دارد. شتاب صفر تا 100 کیلومتر این خودرو 2,8 ثانیه است و حداکثر سرعت آن نیز 354 کیلومتر در ساعت بود. این خودرو به عنوان یکی از آخرین نسخه‌های اونتادور V12 بنزینی موفقیت بزرگ محسوب می‌شود.

پاگانی هوایرا کودالونگا

پاگانی هوایرا کودالونگا

پاگانی کودالونگا یکی از قدرتمندترین نسخه‌های هوایرا تا به امروز است. هنوز هم بر سر این خودرو بحث شده و خیلی‌ها ان را همچنان دوست داشتنی‌ترین محصول پاگانی می‌دانند. موتور V12 توئین توربوشارژ این خودرو 840 اسب بخار قدرت و 1099 نیوتن متر گشتاور دارد. حداکثر سرعت کودالونگا در عدد 354 کیلومتر در ساعت محدود شده است.

دی توماسو P72

دی توماسو P72

دی توماسو بازگشتس شکوهمندانه داست و این شرکت با مدل P72 و معرفی آن در جشنوارده سرعت کودوود سال 2019 توجه همه را جلب کرد. اکنون چندین نسخه از این خودرو تولید شده و هر کدام از آنها در نوع خود هیجان‌انگیز هستند. مدل P72 از یک موتور V8 سوپرشارژ 5 لیتری ساخت فورد با قدرت 700 اسب بخار استفاده کرده و می‌تواند در کمتر از 3 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر در ساعت برسد. حداکثر سرعت این سوپر اسپورت جذاب 355 کیلومتر در ساعت است.

لامبورگینی کونتاش

لامبورگینی کونتاش

خودرویی که می‌بینید؛ کونتش اصلی نیست! در واقع این کونتاش مبتنی بر اونتادور بوده و با تعداد بسیار محدودی بین سال‌های 2021 تا 2022 تولید شده است. در این خودرو از موتور هیبریدی 6,5 لیتری V12 استفاده می‌شود. کونتاش 803 اسب بخار قدرت دارد و در 2,8 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر در ساعت می‌رسد. حداکثر سرعت این خودرو نیز 355 کیلومتر در ساعت بوده و بسیار سریع‌تر از کونتاش اصلی است.

لامبورگینی ونون

لامبورگینی ونون

ونون یکی از منحصر به فردترین سوپراسپرت‌های لامبورگینی است. تنها 13 نمونه از این خودرو شامل 4 کوپه و 9 رودستر در سال‌های 2013 و 2014 تولید شد. بر روی این خودرو از موتور 6,5 لیتری V12 اونتادور با قدرت 740 اسب بخار استفاده می‌شود. شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت ونون 2,9 ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن نیز 355 کیلومتر در ساعت است.

پاگانی زوندا R

پاگانی زوندا R

پاگانی زوندا برای اولین بار در سال 1999 معرفی شد. در نمایشگاه خودروی ژنو 2007 پاگانی زوندا با نسخه R بازگشت. زوندا R با موتور 6 لیتری و V12 مرسدس بنز نزدیک به 740 اسب بخار قدرت داشت و می‌توانست در 2,7 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر در ساعت برسد. حداکثر سرعت این ابرخودروی متمایز 375 کیلومتر در ساعت عنوان شده است.

گوردون موری T.50

گوردون موری T.50

مردی که در پشت پرده تولید مک لارن F1 قرار داشت؛ خودروسازی جدید به نان گوردون موری را تاسیس کرد. مدل T.50 ظاهری نسبتاً قدیمی دارد و از موتوری V12 و تنفس طبیعی با قدرت 654 اسب بخار و 466 نیوتن متر گشتاور دارد. این اعداد شاید در مقایسه با سایر خودروهای فهرست ما خیلی زیاد به نظر نرسند؛ اما T.50 تنها 986 کیلوگرم وزن دارد و این یعنی ما با یکی از سوپراسپرت‌های سبک جهان روبرو هستیم. به همین دلیل هم حداکثر سرعت این خودرو 370 کیلومتر در ساعت است!

پاگانی هوایرا BC با پکیج Tempesta

پاگانی هوایرا BC با پکیج Tempesta

این خودرو یکی از غیر عادی‌ترین ماشین‌های موجود در لیست ما است. توان خروجی این محصول بیش از حد بالا بوده و با این وجود حداکثر سرعت ابرخودروی V12 پاگانی تنها 379 کیلومتر در ساعت است. قیمت این خودرو 3,4 میلیون دلار بوده نوع 791 اسب بخاری آن بهترین خودرو از سری فعلی پاگانی است. پکیج Tempesta در سال 2021 معرفی شد و پاگانی به قدرت و گشتاور هوایرا افزود؛ اما عدد رسمی شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت این خودرو را اعلام نکرد.

بوگاتی دیوو

بوگاتی دیوو

این خودرو همانند شیرون Pur Sport برای مسابقه و پیست ساخته شده است. در این محصول جلوپنجره برای خنک کنندگی بیشتر، بزرگتر شده و عناصری برای بهبود آیرودینامیک و افزایش نیروی رو به پایین اضافه شده‌اند. موتور مجهز به چهار توربوشارژ با قدرت 1500 اسب بخار بوده و حداکثر سرعت بوگاتی دیوو 379 کیلومتر در ساعت است.

پاگانی هوایرا

پاگانی هوایرا

موفقیت زوندا موجب تولید مدل سریع و زیباتر هوایرا در سال 2011 شد. نسخه پایه این خودرو به موتور V12 و 6 لیتری مجهز به توئین توربو با قدرت 730 اسب بخار تجهیز شده است. حداکثر سرعت این خودرو 383 کیلومتر در ساعت است. طبیعاً در آینده نسخه‌های قدرتمندتری از این خودرو نیز معرفی خواهد شد.

بوگاتی چنتو دیه چی

بوگاتی چنتو دیه چی

بوگاتی به افتحار 110 سالگی خود مدل چنتو دیه چی را معرفی کرد. از این خودرو تنها به تعداد 44 دستگاه تولید شده و نسبت به شیرون استاندارد سبک وزن‌تر است. اما در چنتو دیه چی هم از موتور 1578 اسب بخاری و مجهز به چهار توربوشارژ استفاده می‌شود. این یعنی حداکثر سرعت این خودرو به 386 کیلومتر در ساعت است!

دئوس وایان

دئوس وایان

نام دئوس وایان مطمئناً به اندازه بوگاتی و پاگانی برای شما آشنا نیست. اما این خودروساز تازه تاسیس با سوپر اسپورت الکتریکی وایان در اوایل سال گذشته، ادعای قدرت 2200 اسب بخاری کرد! این خودرو با تولید محدود و در سال 2025 عرضه می‌شود. دئوس هنوز شایستگی‌های هیولای تمام الکتریکی خود را ثابت نکرده است؛ اما این شرکت مدعی است که حداکثر سرعت این خودرو 399 کیلومتر در ساعت خواهد بود.

مک لارن F1

مک لارن F1

 مک لارن F1 یکی از نمادهای هویتی ابرخودروهای تمام دوران در فهرست ما قرار دارد. این خودرو یکی از سریع‌ترین ماشین‌های جهان بوده و حداکثر سرعت آن 386 کیلومتر در ساعت است. مک لازن F1 به موتور 6,1 لیتری V12 بی‌ام‌و با قدرت 618 اسب بخار و گشتاور 650 نیوتن متر مجهز شده است. شاید این خودرو با توجه به استانداردهای امروزی چندان مدرن به نظر نرسد؛ اما وزن سبک و آیرودینامیک عالی به F1 کمک کرده تا به راحتی به حداکثر سرعت ممکن برسد.

کونیگزگ CCR

کونیگزگ CCR

کونیگزگ پس از معرفی اولین خودروی خود به نام CCR8 به مسیر تولید محصولات قدرتمند ادامه داد. حاصل تلاش این برند معرفی CCR در سال 2004 با موتور 4,7 لیتری V8 مجهز به سوپرشارژ دوقلو و قدرت 806 اسب بخار و گشتاور 920 نیوتن متر بود. این خودرو در 3,2 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر در ساعت رسید و حداکثر سرعت آن 387 کیلومتر بود.

کونیگزگ جمرا

کونیگزگ جمرا

کونیگزگ جمرا به چهار صندلی و موتور سه سیلندر به هیچ کدام از خودروهای فهرست ما شبیه نیست؛ اما 1700 اسب بخار قدرت و 3499 نیوتن متر گشتاور دارد. حداکثر سرعت این خودرو 249 اسب بخار قوده و شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت آن 1,9 ثانیه است. این عملکرد فوق العاده به لطف سه موتور الکتریکی و یک موتور 2 لیتری سه سیلندر توئین توربوشارژ رخ می‌دهد. برای خرید این خودرو باید بیش از 500 هزار دلار هزینه کرد. حداکثر سرعت این خودرو 400 کیلومتر در ساعت است.

اسپارک Owl

اسپارک Owl

اسپارک شاید نام آشنایی نباشد؛ اما هایپر کاری به عنوان یکی از سریع‌ترین خودروهای الکتریکی در جهان است. مدل اسپارک Owl در سال 2017 و در جریان برگزاری نمایشگاه خودروی فرانکفورت معرفی شد. این خودرو به چهار موتور الکتریکی با مجموع قدرت 1984 اسب بخار و 1999 نیوتن متر گشتاور مجهز است. شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت این خودرو تنها 1,7 ثانیه طول کشیده و حداکثر سرعت آن 400 کیلومتر است.

کونیگزگ آگرا R

کونیگزگ آگرا R

کونیگزگ آگرا R به موتور 5 لیتری V8 توئین توربو با قدرت 971 اسب بخار و گشتاور 1099 نیوتن متر مجهز است. شتاب صفر تا 100 کیلومتر این خودرو 2,8 ثانیه است. حداکثر سرعت آگرا R نیز 400 کیلومتر در ساعت است؛ اما این خودرو سریع‌ترین نسخه از سری آگرا از برند کونیگزگ نیست.

استون مارتین والکری

استون مارتین والکری

استون مارتین هرگز خود را وارد بازی هایپرکارها به شکل جید نکرده است و تنها به ساخت گرند تورهای علی و زیبا بسنده می‌کند. اما والکری موردی خاص بوده و حاصل همکاری با شریک این برند در فرمول یک یعنی کمپانی رد بول است. این خودرو به موتور V12 تنفس طبیعی با قدرت 1160 اسب بخار و گشتاور 900 نیوتن متر مجهز است. شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت این خودرو تنها 2,5 ثاینه به طول می‌انجامد و حداکثر سرعت آن نیزدیک به 402 کیلومتر است.

تسلا رودستر

تسلا رودستر

می‌دانیم که ایلان ماسک مدت‌ها پیش وعده معرفی و عرضه تسلا رودستر را داده بود. اکنون ظاهراً به زمان تولید نهایی این خودرو رسیده‌ایم. مدیرعامل جنجالی این شرکت مدعی است که این محصول سریع ترین خودروی موجود بر روی کره زمین خواهد بود. شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت این خودرو حدود 1,9 ثانیه عنوان شده و به همین خاطر یکی از سریع‌ترین خودروهای فهرست ما است. حداکثر سرعت تسلا رودستر نیز بیش از 402 کیلومتر عنوان می‌شود.

دبلیو موتورز فینر سوپراسپرت

دبلیو موتورز فینر سوپراسپرت

فینر نامی برگرفته از گرگی غول پیکر در داستان‌های اساطیری اسکاندیناوری است. فینر سوپر اسپورت به موتور 3,8 لیتری تخت و مجهز به توئین توربو و ساخته شده توسط RUF مجهز شده و 799 اسب بخار قدرت به همراه 980 نیوتن متر گشتاور دارد. شتاب صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت این خودرو 2,7 ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن 402 کیلومتر است.

مک لارن اسپیدتیل

مک لارن اسپیدتیل

مک لارن در ساخت هایپرکارها رکوردشکنی کرده است. مدل F1 افسانه‌ای بیش از دو دهه رکورد سریع‌ترین خودروی جهان را در اختیار داشت و بوگاتی ویرون سرانجام این رکورد را شکست. مک لازم اسپیدتیل با حداکثر سرعت 402 کیلومتر در ساعت قادر به پس گرفتن جایگاه F1 نیست؛ اما سوپر اسپرتی با 1036 اسب بخار قدرت و با قیمت 2 میلیون دلاری بوده و بدون شک یکی از زیباترین خودروهای فهرست ما است. شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت این خودرو 2,9 ثانیه است.

بوگاتی ویرون

بوگاتی ویرون

زمانی ویرون سریع‌ترین خودروی موجود روی زمین بود. اما در هشت سالی که به تولید رسید؛ تغییر چندانی نسبت به نسخه اولیه نکرد. با این حال ویرون با قدرت 987 اسب بخار و گشتاور 1250 نیوتن متر به لطف موتور مجهز به چهار توربوشارز W16 در 2,5 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر در ساعت می‌رسد. حداکثر سرعت این خودرو 408 کیلومتر است.

اس اس سی آلتیمیت آئرو

اس اس سی آلتیمیت آئرو

اس اس سی آلتیمیت آئرو با موتور 6,2 لیتری V6 سوپرشارژ قدرتی معادل با 911 اسب بخار و گشتاوری 963 نیوتن متری دارد. این خودرو در سال 2007 توانست رکود جهانی گینس را به عنوان سریع‌ترین خودروی تولیدی جهان با حداکثر سرعت 414 کیلومتر در ساعت بشکند.

ریماک نورا

ریماک نورا

اگر سوالی مبنی بر اینکه آیا برقی شدن منجر به بهبود عملکرد خودروها یخواهد شد یا نه؟ ریماک نورا ماموریت دارد که پاسخ مثبتی به این پرسش بدهد. این سوپر اسپرت ساخت کرواسی دارای چهار موتور الکتریکی با قدرت 1914 اسب بخار و گشتاور 2359 نیوتن متر است. حداکثر سرعت این خودرو 415 کیلومتر بوده و شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت این خودرو 1,97 ثانیه است.

بوگاتی لا وواتور نوآر

بوگاتی لا وواتور نوآر

لا وواتور نوآر به افتخار 110 سالگی بوگاتی ساخته شد. این سوپر اسپرت 1500 اسب بخاری طراحی جدید و چشم نوازی نسبت به شیرون استاندارد دارد. ولی قیمت آن بسیار عجیب و غریب بوده و برای خرید این خودرو باید 13,4 میلیون دلار پرداخت کرد! حداکثر سرعت تخمینی این خودرو نیز 418 کیلومتر است.

بوگاتی میسترال

بوگاتی میسترال

میسترال نیز نوع دیگری از شیرون است. این رودستر سال گذشته با موتور آشنای W16 و مجهز به چهار توربوشارژ بوگاتی معرفی شد. این خودرو 1577 اسب بخار قدرت دارد و حداکثر سرعت آن با توجه به نیروی رو به پایین قابل توجه آن 420 کیلومتر در ساعت است.

زنوو TSR-GT

زنوو TSR-GT

زنوو TSR-GT جدید سال گذشته معرفی شد. مهندسان زنوو حداکثر سرعت این خودرو را 423 کیلومتر در ساعت عنوان می‌کند. زنوو TSR-GT به موتوری با قدرت 1378 اسب بخار مجهز است. این موتور 5,8 لیتری V8 توئین سوپرشارژ بوده و مشخصه‌های لازم برای رقابت با سایر خودروهای پر سرعت را دارد.

بوگاتی ویرون 16.4 سوپر اسپرت

بوگاتی ویرون 16.4 سوپر اسپرت

صدای بوگاتی ویرون دوباره بلند شد. در سال 2010 مدل 16,4 سوپر اسپرت با چند اسب اضافی نسبت به ویرون استاندارد رونمایی شد. مجموع قدرت این خودرو 1200 اسب بخار و گشتاور آن نیز 1499 نیوتن متر است. شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت این محصول 2,4 ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن 437 کیلومتر است.

هنسی ونوم GT

هنسی ونوم GT

هنسی ونوم GT با قدرت 1244 اسب بخار بسیار قابل توجه است. این خودرو به موتور 7 لیتری V8 توئین توربوشارژ مجهز بوده و در سال 2014 توانست به حداکثر سرعت 435 کیلومتر در ساعت برسد و رکورد بوگاتی برای رسیدن به این سرعت را طبق ادعای هنسی شکسته است.

بوگاتی شیرون سوپر اسپرت

بوگاتی شیرون سوپر اسپرت

نسخه سوپر اسپرت بوگاتی شیرون عنوان آیرودینامیک‌ترین و قدرتمندترین نسخه شیرون را یدک می‌کشد. این خودرو به سادگی به حداکثر سرعت 439 کیلومتر در ساعت می‌رسد. سوپر اسپرت از موتور 8 لیتری W16 و مجهز به چهار توربوشارژ بوگاتی استفاده کرده و 1577 اسب بخار قدرت دارد.

کونیگزگ One:1

کونیگزگ One:1

نام این خودرو به دلیل نسبت قدرت به یک آن در واحد متریک انتخاب شده است. این محصول 1360 اسب بخار قدرت دارد. کونیگزگ One:1 تنها در 2,5 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر در ساعت می‌رسد. حداکثر سرعت این خودرو نیز 439 کیلومتر در ساعت اعلام شده است.

کونیگزگ آگرا RS

کونیگزگ آگرا RS

در سال 2017 گونینگزگ آگرا RS توانست رسماً رکورد سریع‌ترین خودروی جهان را به نام خود به ثبت برساند. این کونینگزگ برای رسیدن به این افتخار یک بزرگراه 17 کیلومتری در نوادا را بست و به سرعت 447 کیلومتر در ساعت رسید. این رکورد بعدها توسط بوگاتی شکسته شد؛ اما آگرا RS با قدرت 1160 اسب بخار هنوز هم یکی از سریع‌ترین خودروهای جهان است. شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت این خودرو نیز 2,8 ثانیه خواهد بود.

زینگر 21C

زینگر 21C

زیگر 21C از موتور 2,9 لیتری توئین توربوشارژ V8 با قدرت 1233 اسب بخار استفاده می‌کند. شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت این خودرو 1,9 ثانیه است. زینگر ادعا می‌کند که حداکثر سرعت این محصول 452 کیلومتر بر ساعت است. زینگر تازه واردی در زمینه ساخت خودروهای قدرتمند است. اما در همین مدت کم رکوردهای قابل توجهی برای محصولات خود به ثبت رساند.

اس اس سی تواتارا

اس اس سی تواتارا

پس از شکست تلاش‌های اولیه، سرانجام اس اس سی تواتارا در اوایل سال 2022 در مرکز فرود شاتل فلوریدا توانست به حداکثر سرعت 474 کیلومتر در ساعت برسد. این خودرو اکنون یکی از سریع‌ترین وسایل نقلیه زمینی جهان بوده و برای خرید آن باید نزدیک به 1,9 میلیون دلار هزینه کرد.

هنسی ونوم F5 رودستر

هنسی ونوم F5 رودستر

جداکثر سرعت این خودرو 500 کیلومتر در ساعت است؛ اما اگر سقف آن را برداشته و به F5 رودستر تبدیل شود؛ سرعت آن تنها 482 کیلومتر خواهد بود. این خودرو به موتور 6,6 لیتری V8 توئین توربو با قدرت 1817 اسب بخار و گشتاور 1617 نیوتن متر مجهز است.

کونیگزگ CC850

کونیگزگ CC850

سال گذشته در پبل بیچ این خودرو با طراحی یکپارچه، گیربکسی نیمه دستی و نرم و عملکردی چشمگیر معرفی شد. کونیگزگ CC850 به موتور 5 لیتری V8 توئین توربوشارژ با 1385 اسب بخار قدرت مجهز است. حداکثر سرعت این خودرو 482 کیلومتر بوده و تنها در 2,7 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر در ساعت می‌رسد.

بوگاتی شیرون سوپر اسپرت 300 پلاس

بوگاتی شیرون سوپر اسپرت 300 پلاس

حداکثر سرعت این خودرو 490 کیلومتر است. موتور W16 و 8 لیتری و مجهز به توربوشارژ چارگانه این خودرو 1600 اسب بخار قدرت دارد. شتاب صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت بوگاتی شیرون سوپر اسپرت 300 پلاس نیز 2,3 ثانیه است. موتور این خودرو سطحی کاملاً متفاوت از بوگاتی ویرون را نمایش می‌دهد.

اس پی اتوموتیو کی آس

اس پی اتوموتیو کی آس

این خودرویی تقریباً ناشناخته است که اواخر سال گذشته میلادی با قدرت 3000 اسب بخار و یک موتور 4 لیتری V10 توئین توربو و متصل به سیستم هیبریدی رونمایی شد. هنوز این خودرو را در جاده‌ها ندیده‌ایم. اما شرکت سازنده حداکثر سرعت آن را 498 کیلومتر می‌داند. همچنین ادعا می‌شود که شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت آن تنها 1,8 ثانیه به طول می‌انجامد. قیمت این خودرو 14,4 میلیون دلار است!

هنسی ونوم F5

هنسی ونوم F5

مهندسان دیوانه نسی وقتی دیدند که ونوم GT مبتنی بر لوتوس الیزه دیگر قدیمی شده؛ به خودرویی جدید رفته و نام ونوم F5 را برای آن برگزیدند. هنسی ونوم F5 به لطف موتور 6,6 لیتری V8 توئین توربو خود 1817 اسب بخار قدرت دارد و سرعت آن 498 کیلومتر در ساعت است. تنها 24 نمونه از این خودرو تولید و برای خرید هر کدام از آنها باید بیش از 1,8 میلیون دلار پرداخت کرد.

بوگاتی بولید

بوگاتی بولید

این خودرو فقط برای پیست بوده و وحشی‌ترین محصولی است که تاکنون از مولشیم خارج شده است. بولید هم براساس پلتفرم شیرون ساخته شده و میزبان موتور 8 لیتری W16 و چهار توربوشارژ است. سوخت این خودرو باید از نوع مسابقه‌ای و با اکتان 110 باشد تا به حداکثر قدرت 1825 اسب بخار برسید. حداکثر سرعت این خودرو 498 کیلومتر بوده و برای خرید آن باید 4,7 میلیون دلار هزینه کرد. بوگاتی تاکید می‌کند که این خودرو به تعداد محدودی تولید می‌شود.

کونیگزگ یسکو ابسولوت

کونیگزگ یسکو ابسولوت

شاید شیرون سوپر اسپرت 300 پلاس از نظر فنی سریع‌ترین خودروی جهان باشد؛ اما کونیگزگ مدعی است که یسکو ابسولوت از آن سریع‌تر است! این هیولای سوئدی 2,8 میلیون دلار ارزش دارد. موتور 5 لیتری V8 توئین توربوشارژ آن 1600 اسب بخار قدرت تولید می‌کند. این خودرو توانست در میدان آزمایشی Ehra-Lessien متعلق به شرکت مادر بوگاتی یعنی فولکس واگن واقع در شمال آلمان به سرعت 531 کیلومتردر ساعت برسد!

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.