برترین خودروهای عضلانی سال 2022
بد‌ن‌سازها! منتشر شده در ۰۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۹
کادیلاک CT5-V بلک وینگ

10 خودروی برتر و عضلانی جهان در سال 2022 حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. از کادیلاک تا لکسوس در فهرست دیده می‌شوند.

به گزارش خودروم، برای اصطلاح خودروهای عضلانی، تعریف دقیقی وجود ندارد. به عنوان مثال برخی‌ها یک خودرو با موتور V8 قدرتمند را جزئی از جهان عضلانی‌های بازار خود می‌دانند. این در حالی است که خودروهایی با موتور چهار سیلندر قدرتمند وجود دارند که به سادگی می‌توان از آنها به عنوان خودروهای عضلانی یاد کرد.

در هر حال خودرویی پهن پیکر، قدرتمند و جسور را باید در دسته محصولات عضلانی خودروسازان جهان قرار داد. آمریکایی‌ها از همان ابتدای تولد چیزی به نام اتومبیل، عاشق خودروهای بزرگ و پهن بوده و به همین خاطر هم امروزه سهم عمده‌ای از خودروهای عضلانی را به تولید می‌رسانند. با در نظر گرفتن این نکته ما فهرستی شامل برترین خودروهای عضلانی سال 2022 را آمده کرده‌ایم.

شورلت کامارو

شورلت کامارو

از زمان تولد شورلت کامارو تاکنون، از آن به عنوان یکی از بهترین خودروهای عضلانی جهان یاد می‌شود. شاید کامارو کمی کوچک به نظر برسد؛ اما شاسی سنگین، موتور V8 و طراحی خاص بدنه، از آن یک عضلانی واقعی ساخته است. در سال 2022 نسخه‌ای متفاوت از کامارو با کد ZL1 معرفی شد. این خودرو به سیستم تعلیق متمرکز مخصوص پیست مسابقه‌ای مجهز بود و آیرودینامیک آن تا حد قابل توجهی ارتقاع یافت. اما همچنان از موتور 6,2 لیتری V8 سوپرشارژ 650 اسب بخاری استفاده می‌کرد.

فورد موستانگ

فورد موستانگ

موستانگ شهرت زیادی در جهان خودروهای عضلانی دارد و تقریباً برای همه عاشقان اتومبیل کاملاً شناخته شده است. این خودرو همیشه دیفرانسیل عقب بوده و از موتور V8 تنفس طبیعی به همراه گیربکس دستی استفاده می‌کند. با این حال سری شلبی و اکوبوست موستانگ را باید کمی مستثنی دانست. موستانگ در سال 2022 با نسخه ماچ 1 عرضه شد. خودرویی که از موتور 5 لیتری V8 تنفس طبیعی با قدرت 470 اسب بخار بهره برده و نیروی تولیدی را به محور عقب انتقال می‌داد.

لکسوس 500 اف اسپرت پرفورمنس

لکسوس 500 اف اسپرت پرفورمنس

این خودرو اولین خودروی عضلانی غیر آمریکایی و همچنین نخستین اتومبیل عضلانی چهار درب لیست ما است. این سدان ژاپنی از موتور V8 تنفس طبیعی با قدرت 472 اسب بخار بهره برده و نیرو را به محور عقب منتقل می‌کند. شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت تنها 4 ثانیه طول می‌کشد. لکسوس 500 اف اسپرت پرفورمنس یکی از معدود خودروهای عضلانی جهان است که شرایط خرید و نگهداری آسانی دارد.

دوج چارجر

دوج چارجر

روزگاری نه چندان دور، چارجر پرچمدار خودروهای عضلانی دوج بود. شاید امروز این خودرو دیگر غرور و شادابی گذشته را ندارد؛ اما دوج سعی کرد که در سال 2022 علاقه‌مندان به این خودروی عضلانی خاص را خوشحال کند. این خودروساز نسخه SRT هلکت Redeye Widebody را با ظاهری خشن و موتور 6,2 لیتری سوپرشارژ V8 با قدرت 797 اسب بخار معرفی کرد.

بی ام و M8 Competition

بی ام و M8 Competition

آلمان با بی ام وM8 Competition در فهرست برترین خودروهای عضلانی سال 2022 وبسایت خودروم حضور دارد. البته این خودرو بسیار مجلل و با کیفیت‌تر از سایر خودروهای حاضر در فهرست ما است؛ اما برتری خود را حفظ کرده و فراتر از انتظار ظاهر می‌شود. بی ام و در این خودرو از موتور 4,4 لیتری V8 مجهز به توبوشارژ دوقلو با قدرت 617 اسب بخار استفاده کرده است. شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت این خودروی عضلانی و چهار چرخ متحرک 2,5 ثانیه است.

جگوار F-Type R

جگوار F-Type R

جگوار F-Type R یکی از بحث برانگیزترین خودروهای موجود در لیست ما است. زیرا این خودرو هم یک گرندتور بوده و هم یک خودروی عضلانی لوکس! در هر حال موتور 5 لیتری V8 و سوپرشارژ با قدرت 575 اسب بخار فراتر از انتظار بوده و به خوبی از پس F-Type R با وزنی بیشتر از موستانگ بر آمده است.

دوج چلنجر

دوج چلنجر

دوج چلنجر حدود یک دهه است که همیشه در فهرست برترین خودروهای عضلانی حضور دارد. در سال 2022 نسخه مدل SRT Hellcat Redeye Widebody مجهز به بسته Jailbreak چلنجر معرفی شد. دوج در این نسخه نتنها اجازه انتخاب رنگ‌های بیشتری باری بدنه را داد؛ بلکه مشتریان می‌توانستند از قدرت 807 اسب بخاری موتور 6,2 لیتری V8 سوپرشارژ ان لذت ببرند.

فورد موستانگ شلبی GT 500

فورد موستانگ شلبی GT 500

فورد موستانگ معمولی و نسخه شلبی GT500 از نظر طراحی در شرایط یکسانی قرار دارند. شلبی GT 500 بیشتر بر روی جاده تمرکز کرده و علاوه بر بهبود ظاهری، به موتوری 5,2 لیتری V8 سوپرشارژ با قدرت 760 اسب بخار مجهز بوده و نیرو را به محور عقب انتقال می‌دهد.

شورلت کوروت

شورلت کوروت

بی شک باید کوروت را یکی از نخستین خودروهای عضلانی جهان دانست. امروز مدل C8 کوروت مرز میان خودروهای عضلانی فوق سریع و هایپرکار را با در نظر گرفتن نسخه Z06 جابجا می‌کند. مدل پایه کوروت از یک موتور 6,2 لیتری V8 تنفس طبیعی برای تولید قدرتی معادل با 790 اسب بخار استفاده می‌کند. نسخه Z06 از موتور 5,5 لیتری V8 بهبود یافته‌تری برخوردار است.

کادیلاک CT5-V بلک وینگ

کادیلاک CT5-V بلک وینگ

رتبه نخست بهترین خودروی عضلانی سال 2022 به کادیلاک CT5-V بلک وینگ تعلق دارد. این خودروی منحصر به فرد و دیفرانسیل عقب از موتور 6,2 لیتری V8 شوپرشارژ با قدرت 668 اسب بخار بهره برده و قدرت را از طریق گیربکس 6 سرعته دستی به محور عقب انتقال می‌دهد.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.