خودرو اپل سال 2026 و با قیمت 100 هزار دلار می آید
به همراه پردازنده‌ای قدرتمند منتشر شده در ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰
خودرو اپل

اپل یک سال دیگر زمان عرضه خودروی خود را به تاخیر انداخت و این محصول را با قیمتی بیش از 100 هزار دلار در سال 2026 عرضه می‌کند.

به گزارش خودروم، به تازگی اخبار جدیدی در مورد خودروی اپل منتشر شده است. بنابر اطلاعات منتشر شده توسط برخی از رسانه‌ها، قیمت تقریبی خودرو اپل احتمالاً فراتر از 100 هزار دلار خواهد بود. این گزارش‌ها تاکید می‌کنند که این محصول در سال 2026 یعنی یک سال دیرتر از برنامه قبلی اپل وارد بازار می‌شود.

خودرو اپل

خوشبختانه برخی از رسانه‌ها جزئیات بیشتری در رابطه با این خودرو منتشر کرده‌اند. این وسیله نقلیه به سیستم‌های پیشرفته کمک راننده برای نظارت بر جاده به کمک حسگرهای لیدار و رادار مجهز شده و به شکل جداگاه پردازنده‌ای با نام رمزی Denali سیستم‌های مختلف را کنترل می‌کند. ظاهراً این پردازنده به اندازه چهار تراشه رده بالای اپل قدرت دارد. در حالت بدون راننده خودکار، راننده می‌تواند با استفاده از فرمان و پدال‌های معمولی خودرو را کنترل کند.

ماشین اپل

پروژه اپل کار (Apple Car) با فراز و نشیب‌های زیادی مواجه شده است. در سال 2016 گزارش‌هایی منتشر شد که این شرکت ساخت وسیله نقلیه را فراموش کرده و تصمیم دارد که روی توسعه فناوری خودران متمرکز شود. بعدها دوباره اپل تصمیم به ادامه پروژه ناتمام خود گرفت و نزدیک به 200 نفر را برای پیش بُرد اپل کار در بخش‌های دیگر منصوب کرد. در همین حال گزارش‌هایی منتشر شد که اپل به خودروسازان مختلف پیام داده و از آنها برای ساخت خودرو کمک خواسته است که ظاهراً مذاکرات آن با هیوندای و نیسان به نتیجه نرسید.

ماشین اپل

اپل اطلاعات بسیار کمی در مورد پروژه خود فاش کرده است. خودروی این شرکت هنوز عرضه نشده؛ اما اپل بهبود نرم‌افزاری کارپلی را از یاد نبرده است. نسل بعدی کارپلی که در کنفرانسل جهانی توسعه دهندگان اپل در سال 2022 معرفی شد؛ دارای قابلیت اجرا بر روی نمایشگرهای متعدد از جمله صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی و جلو آمپر دیجیتال را دارد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.