تاکاتا هنوز هم قربانی می گیرد!
ایربگ خونین! منتشر شده در ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰
کیسه هوا تاکاتا

کیسه هوای معیوب تاکاتا بار دیگر جان یک نفر دیگر را گرفت و مجموعه کشته شدگان نقص عملکرد کیسه هوای تاکاتا و انفجار آن به 23 نفر رسیده است.

به گزارش خودروم، اداره ملی ایمنی و ترافیک بزرگراه‌های آمریکا، مرگ دیگری را به دلیل نقص عملکرد کیسه هوای تاکاتا گزارش کرده است. این چهرمین مورد از مرگ و میر ناشی از عملکرد کیسه هوای تاکاتا در سال جاری بوده و در مجموع این نقص باعث کشته شدن 23 نفر شده شده است.

براساس گزارش این موسسه، مورد جدید مرگ اشاره شده به دلیل معیوب بودن کیسه‌های هوای جانبی راننده با برند تاکاتا و پارگی آنها در حین تصادف رخ داده است. خودروی مزبور یک دستگاه هوندا آکورد 2002 بود.

در همین رابطه مدیر اجرایی موسسه یادشده، آن کارلسون می‌گوید که تمام کارهایی که در حال انجام دادن آنها هستید را رها کرده و بررسی کنید که آیا وسیله نقلیه شما شامل فراخوان کیسه هوای تاکاتا می‌شود یا نه. اگر این چنین بود در اسرع وقت برای تعمیر رایگان به نمایندگی مراجعه کنید. اگر این کیسه‌های هوا در تصادف پاره شوند؛ شما یا کسی که دوستش دارید را خواهد کشت یا جراحاتی مهم و حیاتی از خود به جای خواهد گذاشت و هر روز که زمان می‌گذرد و کیسه هوای معیوب را تعویص نمی‌کنید؛ وضعیت برای شما و خانواده خطرناک‌تر می‌شود.

اداره ملی ایمنی و ترافیک بزرگراه‌های آمریکا قادر به اعمال فشار بیشتر به دارندگان وسایل نقلیه برای بررسی خودروهای آنها و دریافت فراخوان نقص کیسه هوای تاکاتا را ندارد. مالکان می‌توانند با استفاده از ابزار جستجوی NHTSA و اپلیکیشن safarcar به بررسی خودروی خود بپردازند. خودروهای دریافت کننده فراخوان باید به نمایندگی مراجعه کرده تا تعویض کیسه هوا به شکل رایگان برای آنها انجام شود. این موسسه لیستی از اطلاعات تماس خودروسازان را نیز تهیه کرده تا در صورت نیاز برای آگاهی بیشتر در مورد وسایله نقلیه خود با سازنده آن تماس بگیرید.

این موسسه ضمن تشویق مالکان از آنها خواست که فراخوان‌‌ها را جدی گرفته و موارد مرتبط به تاکاتا را بررسی کنند. فراخوان مرتبط به کیسه هوای تاکاتا برای اولین بار در سال 2013 انتشار یافت و شامل ده‌ها میلیون خودرو در سراسر جهان شد که یکی از بزرگترین رسوایی‌های تاریخ صنعت خودروسازی است. این فراخوان شامل وسایل نقلیه گوناگون خودروسازان مختلف بود. مقصر اصلی نیز نقص بادکننده ایربگ‌های معیوب است که در اثر قرار گرفتن طولانی مدت در معرض گرما و رطوبت زیاد، باعث انفجار کیسه هوا در هنگام باز شدن می‌شود. ناگفته نماند که این انفجار بسیار خطرناک بوده و باعث جراحات شدید و در مواردی منجر به مرگ خواهد شد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.