رولز رویس اسپکتر با قدرت 577 اسب بخار معرفی شد
اولین الکتریکی آقای لاکچری منتشر شده در ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰
رولز رویس اسپکتر / Rolls-Royce Spectre

رولز رویس اسپکتر به عنوان نخستین خودروی برقی برند رولز رویس با پیشرانه الکتریکی 577 اسب بخاری و بُرد 418 کیلومتر معرفی شد.

به گزارش خودروم، در جولای سال 2022، رولز رویس گفته بود که پروژه اولین خودروی الکتریکی تولیدی آنها حدود 40 درصد پیشرفته داشته است. اکنون پروژه مزبور به اتمام رسیده و رولز رویس اسپکتر (Rolls-Royce Spectre) به عنوان اولین مدل الکتریکی برند لوکس بریتانیایی شناخته می‌شود. این خودرو آغاز ورود رولز رویس به عصر ساخت خودروهای تمام الکتریکی را اعلام می‌کند. مشتریان این محصول در سه ماه انتهایی سال 2023 می‌توانند آن را تحویل گرفته و از رانندگی لذت ببرند.

پیشرفت در فناروی ساخت خودروهای الکتریکی، این امکان را برای رولز رویس فراهم کرده است که از یک پیشرانه با آلایندگی صفر در رولز رویس اسپکتر استفاده کند؛ زیرا با حفظ تمام استانداردهای این کمپانی، می‌توان تجربه خاص سواری با رولز رویس را حتی با موتور الکتریکی هم تجربه کرد و حتی آن را بهبود بخشید. این برند می‌خواهد تا پایان دهه جاری کاملاً الکتریکی شود و معتقد است که گشتاور آنی، حرکت بی‌صدا و تعویض دنده آرام کاملاً با ویژگی‌های رولز رویس سازگار است.

رولز رویس اسپکتر / Rolls-Royce Spectre

رولز رویس اسپکتر با افتخار باعث شده که برند لوکس جهان خودرو، یک بخش کاملاً جدید به نام سوپر کوپه‌های الکتریکی فوق لوکس ایجاد کند. در واقع، خودروهای برقی مطرح این برند به عنوان جانشین معنوی فانتوم کوپه روی خطوط تولید رولز رویس رفته و نقش آفرینی خواهند کرد.

طراحی رولز رویس اسپکتر

اسپکتر از نظر طراحی تفاوت چشمگیری با سایر محصولات رولز رویس ندارد؛ اما باید اشاره کرد که اکنون ما عریض ترین جلوپنجره تاریخ رولز رویس را شاهد هستیم! این جلوپنجره به آرامی توسط 22 لامپ LED روشن می شود و در بالای آن یک مجسمه Spirit of Ecstasy بهینه شده از نظر آیرودینامیکی قرار دارد. صحبت از آیرودینامیک شد و باید گفت که اسپکتر با ضریب درگ 0.25، آیرودینامیک ترین مدل رولز رویس در تاریخ است.

رولز رویس اسپکتر / Rolls-Royce Spectre

فضای داخلی اسپکتر پیشرفته ترین کابین یک محصول رولز رویس تاکنون را نمایش می دهد. یکی از نکات برجسته این فضا، ویژگی اختیاری Starlight Doors است که شامل 4796 نقطه نورانی در کابین و یک هدلاینر است. صندلی های جلو هم مخصوص اسپکتر جدید بوده از شیوه خیاطی بریتانیایی برای ساخت آنها الهام گرفته شده است.

مشخصات فنی رویلز رویس اسپکتر

از نظر فنی، بُرد پیمایشی و عملکرد ، اسپکتر روی پلتفرم لوکسی توسعه یافته که هنوز هم در حال اصلاح است. رولز رویس می‌گوید که براساس داده‌های اولیه قدرت این خودرو 577 اسب بخار بوده و گشتاور آن نیز 900 نیوتن‌متر است. بُرد پیمایشی اسپکتر با یکبار شارژ 418 کیلومتر بوده و شتاب صفر تا صد آن 4.4 ثانیه خواهد بود.

رولز رویس اسپکتر / Rolls-Royce Spectre

تمام عددهای مزبور قابل توجه هستند؛ اما اسپکتر روی عملکرد یا کارایی تمرکز نمی‌کند. به جای موارد یادشده اسپکتر مجلل‌ترین حس ممکن را در پشت فرمان خود ایجاد کرده و سیستم تعلیق Planar جدید مطمئناً برای انجام موفقیت‌آمیز این ماموریت کمک حال رولز رویس است. این سیستم تعلیق با میله ضد غلتش یا Anti Roll Bar به هر کدام از چرخ ‌ها اجازه می‌دهد که به شکل مستقل عمل کنند تا سواری نرم‌تری ارئه شده و عیوب سواری با فرکانس بالا به دلیل کیفیت سطح جاده را کاهش می‌دهد.

رولز رویس اسپکتر / Rolls-Royce Spectre

همان‌طور که ذکر شد؛ این خودرو در سه ماه چهارم سال 2023 عرضه می‌شود. اکنون هیچ اطلاعی در مورد قیمت این خودرو نداریم و رولز رویس فقط می‌گوید که اسپکتر بین کولینان و فانتوم قرار دارد.

دسته بندی ها: تازه ها تیتر یک
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.