آمار فروش رولزرویس در سال 2022
رکوردها شکسته شد منتشر شده در ۲۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰
رولزرویس

کمپانی 118 ساله رولزرویس آمار فروش خود در سال 2022 را منتشر کرد و این خودروساز لوکس با فروش 6021 خودرو توانست رکورد فروش محصولات خود را بشکند.

به گزارش خودروم، این روزها بازار جهانی خودرو با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند. اما با این حال برخی از خودروسازان همچنان موفق به بهبود ارقام مرتبط به میزان فروش محصولات خود می‌شوند. رولزرویس یکی از برندگان غیر منتظره صنعت خودروسازی جهان در سال 2022 بود و آمار بالایی در رابطه با فروش محصولات خود در سراسر جهان به ثبت رساند. در واقع رولزرویس در سال 2022 برای اولین بار در تاریخ 118 ساله خود بیش از 6 هزار خودرو را در یک دوره 12 ماه به مشتریان خود تحویل داده است.

به طور دقیق‌تر آمار فروش رولزرویس در سال 2022 نشان از فروش 6021 دستگاه از محصولات آن در 50 کشور از سراسر جهان بوده و این برند لوکس رکوردشکنی در فروش را تجربه کرده است. خاورمیانه، آسیا و اقیانوسیه به همراه اروپا و ایالات‌متحده آمریکا بیشترین رشد فروش سالانه را نسبت به سایر مناطق تجربه کرده‌اند. با این حال بازار قاره آمریکا به نوبه خود هنوز هم بزرگترین بازار برای برند بریتانیایی است. با این حال اهمین چین در حال افزایش بوده و این کشور دومین بازار بزرگ محصولات رولزرویس است. این شرکت مستقر در گودوود رکورد شکنی در فروش محصولات را در بریتانیا و آلمان نیز تجربه کرده است.

مهم‌تر از مطالب مزبور باید اشاره کرد که به گفته رولزرویس بخش سفارشی‌سازی محصولات این شرکت با افزایش تقاضا روبرو بوده و مشتریان رولزرویس به شکل متوسط بیش از 500 هزار دلار برای خودروی جدید خود هزینه کرده‌اند. خاورمیانه منطقه پیشتاز این برند لوکس در زمینه سفارشی‌سازی محصولات بود. به گفته رولزرویس سال 2022 بسیار مهم بود؛ زیرا این برند علاوه بر تحویل بیش از 6 هزار خودرو در 12 ماه و تقاضای بالای محصولات خود موفق به معرفی مدل اسپکتر به عنوان اولین مدل از سری تمام الکتریکی خود در جهان شد. رولزرویس می‌گوید که میزان فروش یا حجم تولید محصولات هیچگاه معیار موفقیت این کمپانی نخواهد بود.

کولینان جایگاه خود را به عنوان پرفروش‌ترین خودروی رولزرویس حفظ کرده و پس از آن مدل گوست پرفروش‌ترین خودرو در منطقه آسیا و اقیانوسیه بوده است. این خودروساز از تقاضای بالای مشتریان خود برای خرید اولین نمونه‌های اسپکتر خبر می‌دهد؛ اما هیچ اطلاعات دقیقی در این رابطه منتشر نمی‌کند. اولین نمونه‌های اسپکتر در اواخر سال 2023 به مشتریان تحویل داده می‌شود.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.