فراخوان 300 هزار دستگاه بنز به خاطر جمع شدن آب!
احترام به مشتری منتشر شده در ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰
مرسدس بنز GLE مدل 2019

مرسدس بنز در اقدامی احتیاطی و به منظور اطمینان از سلامت بیش از 300 هزار خودرو و خطرات مرتبط به جمع شدن آب در چاه چرخ یدک فراخوانی داوطلبانه صادر کرد.

به گزارش خودروم، مرسدس بنز بیش از 300 هزار خودرو را به دلیل مشکلات فنی فراخوان کرده است. براساس اطلاعیه اداره ملی ایمنی و ترافیک بزرگراه‌های آمریکا، این فراخوان شامل مدل‌های شاسی بلند قدیمی مرسدس بنز و تولید شده در سال 2011 می‌شود.

به صورت تفکیکی باید گفت که فراخوان مرسدس بنز 323,963 خودروی از نسل سوم کلاس M که بعدها در فیس لیفت 2015 با نام GLE وGLE کوپه به تولید رسیدند را شامل می‌شود. خودروهای دارای مشکل فنی از طریق سوابق تولید شناسایی شده و از 1 ژوئیه 2011 تا 25 نوامبر 2019 را شامل می‌شود.

براساس مطالعات NHTSA مشکل خودروهای مزبور به جمع شدن آب در قسمت عقب خودرو و احتمال خطر آفرینی آن باز می‌گردد. اولین مورد از شکایت مشتریان بابت این مسئله در اوایل سال 2018 و خارج از آمریکا ثبت شده بود. آب می‌تواند در چاه چرخ یدک جمع شده و در صورت ازدیاد با سیستم کنترل پمپ بنزین برخورد کند.

مرسدس بنز چند سال پیش این موضوع را بررسی کرد و خطرات احتمالی انباشته آب در چاه چرخ یدک را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده بود. این شرکت به این نتیجه رسید که مشکل یادشده منجر به اخلال در عملکرد پمپ بنزین و قطع شدن سوخت رسانی به موتور شده و باعث می‌شود که بدون هشدار قبلی موتور از کار افتاده شود.

اگر چه در اسناد منتشر شده ذکر می‌شود که این مشکل پیش از این برای مشتریان رخ داده و مورد جدیدی به ثبت نرسیده است؛ مرسدس بنز به عنوان یک قدم احتیاطی اقدام به صدور فراخوانی داوطلبانه کرد. بنز خودروهای فراخوان شده را از نظر هرگونه نفوذ آب به چاه چرخ یدک بررسی کرده و در صورت لزوم سیستم کنترلی پمپ بنزین را تعویض می‌کند. همچنین یک قسمت برای تخلیه آب از چاه چرخ یدک ایجاد می‌شود.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.