نتا اس با شتاب 3.9 ثانیه وارد بازار چین شد
منتشر شده در ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۲
Neta S/نتا اس نیم رخ جلو

با عرضه نتا اس(Neta S) خودروهای پُر فروشی از قبلی تسلا مدل 3، بی‌وای‌دی سیل، ایکسپنگ پی 7 و... با چالش جدی مواجه می‌شوند.

به گزارش خودروم، اولین بار در نمایشگاه خودروی شانگهای 2021، مدلی مفهومی نتا اس(Neta S) به جهان خودرو معرفی شد و از آن زمان تاکنون چندین فیس لیفت مختلف در رابطه با آن صورت گرفته و سرانجام در 31 جولای 2022 کمپانی هوزون اُتو(Hozon Auto) این سدان را با قیمت 29,600 تا 50,300 دلار عرضه کرد.

نتا اس سدانی با ابعاد متوسط و الکتریکی بوده و توسط شرکت هوزون اُتو با نشان نتا(Neta) یا در تلفظ چینی نژا(Nezha) تولید می‌شود. طراحی چراغه‌ای جلو و ظاهر ساده و زیبای نتا اس توجه ما را به خود جلب می‌کند. در عقب شاهد بکارگیری گروهی از چراغ‌های به هم پیوسته هستیم که واقعاً ظاهری زیبا و چشم نواز دارند. چراغ‌های عقب زمانی که با اسپویلر اسپورت درب صندوق عقب ترکیب می‌شوند؛ حالتی قدرتمند را در این بخش خودرو ایجاد می‌کنند. از نظر ابعاد فاصله بین دو محور در این خودرو 2980 میلی‌متر بوده و طول، عرض و ارتفاع آن به ترتیب 4,980، 1,980 و 1,450 میلی‌متر است. نتا اس فعلاً فقط با سه رنگ عرضه شده و مشتریان می‌توانند درب‌های قیچی جلو  را برای این سدان جذاب سفارش دهند.

Neta S/نتا اس نیم رخ عقب

در داخل کابین از یک صفحه نمایش مرکزی 17,6 اینچی به همراه یک صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی 12,3 اینچی به منظور بکارگیری توسط سرنشینان جلو استفاده شده است. همچنین نتا اس به نمایشگر هدآپ واقعیت افزوده(AR-HUD) و صفحه کیلومتر LCD مجهز است. سیستم AR-HUD اطلاعات مرتبط به خودرو و راننده، سیستم ناوبری و سیستم سرگرمی صوتی و تصویری را نمایش می‌دهد. علاوه بر این سرنشینان نتا اس امکان سفارش یک سیستم صوتی قدرتمند و مجهز به 21 بلندگو را دارند.

از نظر قدرت، نتا اس به دو نسخه تقسیم می‌شود. نسخه اول یک خودروی احتراقی الکتریکی است و در صورتی که فقط از انرژی برقی استفاده کنید؛ مسافتی معادل با 310 کیلومتر را طی خواهید کرد. اما در صورت به کارگیری موتور احتراقی در کنار توان الکتریکی، بُرد پیمایش ترکیبی نتا اس 1,160 کیلومتر خواهد بود.

Neta S Dashboard/نتا اس داشبورد

نسخه دوم یا الکتریکی خالص به سه دسته تقسیم می‌شود. دسته اول دیفراسیل عقب بوده و بُرد آن 715 کیلومتر است. نمونه دوم دارای سیستم چهار چرخ متحرک با بُرد 650 کیلومتر خواهد بود؛ که البته تریم استاندارد این نسخه بُردی معادل با 520 کیلومتر دارد. گران‌ترین نسخه نتا اس هم خودرویی چهار چرخ متحرک با حداکثر قدرت 455 اسب بخار و گشتاور 620 نیوتن‌متر بوده و شتاب صفر تا 100 آن تنها 3,9 ثانیه است.

برند نتا در سال 2018 تأسیس شد و به غیر از مدل اس، دو خودرو به نام نتا وی و نتا یو را تولید می‌کند. قبل از عرضه نسخه‌های ذکر شده از مدل نتا اس، برند مزبور یک نسخه ویژه از آن را عرضه کرده بود! این عمل کمی عجیب به نظر می‌رسد؛ اما اقداماتی از این قبیل در بین خودروسازان چینی رایج شده و آنها قبل از معرفی نسخه‌های معمولی، به سراغ نمونه‌های خاص می‌رود!

با عرضه نتا اس خودروهای پُر فروشی از قبلی تسلا مدل 3، بی‌وای‌دی سیل، ایکسپنگ پی 7 و… با چالش جدی مواجه می‌شوند. تحویل نخستین گروه از نتا اس‌های سفارشی مشتریان چینی از سه ماهه چهارم سال 2022 آغاز  خواهد شد.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.