نتا E، کوپه 456 اسب بخاری چینی ها
الکتریکی و خاص منتشر شده در ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰
نتا E

هوزون اتو بزودی کوپه لوکس، بزرگ و الکتریکی نتا E را با ویژگی‌هایی متمایز و به عنوان اولین کوپه برقی بازار چین، عرضه خواهد کرد.

به گزارش خودروم، نتا E جدید خودرویی کوپه، چهار نفره، بزرگ، لوکس و الکتریکی است. این خودرو را باید نخستین خودرویی دانست که چینی‌ها با ویژگی‌های یادشده ساخته‌اند. جای تعجبی هم ندارد که این خودرو ساخت چینی‌ها باشد؛ چون خودروسازان این کشور در حال حاضر انواع وسایل نقلیه را به شکل الکتریکی تولید می‌کنند. از کانورتیبل‌های کوچک تا MPVهای بزرگ را چینی‌ها الکتریکی کرده‌اند. نتا E مانند کوپه‌های کلاسیک بوده و چراغ‌های بزرگ جلو به همراه دریچه‌های هوای روی کاپوت آن نظر ما را به خود جلب کرده است.

این خودرو شاید شبیه به اتومبیل‌های لیفت‌بک باشد؛ اما صندوق عقب آن مانند نمونه‌]ای سدان است. ستون‌های C با رنگ بدنه و شکی تزئین شده‌اند. در سمت چپ عقب خودرو نام هوزون اتو به عنوان مالک برند نتا درج شده و در سمت راست نیز نام چینی نتا E با رنگ قرمز دیده می‌شود. قرمز نشانگر قدرت بوده و به همین خاطر از این رنگ برای زیباسازی جایگاه تزئینی اگزوزها بر روی سپر استفاده شده است.

نتا E

نتا E دو نسخه دارد. نمونه تک موتور و دیفرانسیل عقب آن 228 اسب بخار قدرت داشته و نسخه دو موتور و چهار چرخ متحرک نیز 456 اسب بخار قدرت دارد. وزن نسخه اول 1,820 کیلوگرم و نمونه دوم 1,950 کیلوگرم است. حداکثر سرعت در هر دو نسخه به 190 کیلومتر در ساعت می‌رسد.

هنوز اطلاعات مرتبط به ظرفیت باتری‌های این خودرو منتشر نشده؛ اما ما می‌دانیم که شعاع پیمایشی نسخه دیفرانسیل عقب 560 کیلومتر و نسخه چهار چرخ متحرک 580 کیلومتر است. با توجه به تفاوت وزن دو نسخه یادشده، احتمالاً در نمونه چهار چرخ متحرک از باتری‌های بزرگتری استفاده شده است.

نتا E از نظر ابعاد یک خودروی بزرگ محسوب می‌شود. این خودرو در طول، عرض و ارتفاع به ترتیب 4,704، 1,980 و 1,418 میلی‌متر اندازه دارد و فاصله بین دو محور ان نیز 2,770 میلی‌متر است. این خودرو به عنوان یک اتومبیل چهار نفره، فضای صندوق عقب نسبتاً کوچکی دارد؛ بنابراین بیشتر باید این اتومبیل را خودرویی 2 نفره دانست تا یک خودروی چهار نفره کامل!

نتا E در سه ماهه اول 2023 وارد بازار چین خواهد شد. فعلاً هیچ کوپه الکتریکی و مشابه با این خودرو در بازار چین عرضه نمی‌شود و تنها خودرویی که کمی به آن نزدیک است پولستار 6 خواهد بود که آن هم سال 2026 عرضه می‌شود. ام جی سایبراستار نیز سال آینده عرضه شده و از نتا E کوچکتر و کانورتیبل است.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.