آغاز صادرات ام جی مولان از مبداء چین به قاره اروپا
منتشر شده در ۰۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۷

در 21 ژوئیه 2022 کمپانی سایک 1 هزار دستگاه ام جی 4 برقی یا مولان را از اسکله هایتونگ شانگهای به مقصد قاره اروپا صادر کرد. این محوله شامل اولین سری از مدل ام جی 4 یا مولان برای حضور در بازار اروپا است.

به گزارش خودروم، ام جی 4 برقی یک خودروی خانوادگی کوچک بوده و توسط خودروساز چینی سایک موتور با برند ام جی ساخته می‌شود و بر روی بدنه آن نیز از لوگوی MG استفاده شده است. این خودرو برای نخستین بار در ژوئن 2022 با نام ام جی مولان در بازار چین عرضه شد و اولین وسیله نقلیه‌ای است که با بهره‌گیری از پلتفرم مدولار و مقیاس پذیر الکتریکی سایک معروف به پلتفرم سحابی یا Nebula ساخته می‌شود.

از نظر ظاهری ام جی مولان جدید هیچ تفاوتی با ظاهر اسپرت ام جی مولان ندارد. طول، عرض و ارتفاع آن به ترتیب 4287، 1836 و 1516 میلی‌متر بوده و فاصله بین دو محور آن نیز 2705 میلی‌متر است. برای تأمین قدرت این خودروی برقی می توان از دو باتری متفاوت استفاده کرد. باتری اول 51 کیلووات ساعتی بوده و باتری دوم نیز 64 کیلووات ساعت انرژی را ذخیره می‌کند. باتری اول بُرد خودو را به 450 کیلومتر رسانده و باتری دوم حداکثر بُرد پیمایشی خودرو را به 450 کیلومتر می‌رساند. هر دو باتری به ترتیب 167 و 201 اسب بخار انرژی تولید می‌کنند.

نسخه پیشرفته و چهار چرخ متحرک ام جی مولان هم با پیشرانه الکتریکی قدرتمندی عرضه می‌شود که 400 اسب بخار قدرت و 600 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند و شتاب صفر تا 100 آن 3.8 ثانیه بوده و حداکثر سرعت نیز محدود به 159 کیلومتر شده است. علاوه بر این در داخل کابین از فرمان D شکل، صفحه کیلومتر تمام دیجیتال و یک صفحه نمایش مرکزی استفاده می‌شود. انتظار می‌رود که این خودرو برای حضور در بازارهای گوناگون به شکل فرمان راست و چپ تولید شود. ام جی مولان که در اروپا به آن ام جی 4 برقی می‌گویند؛ در ساه ماه چهارم سال 2022 وارد بازار اروپا می‌شود و اندکی بعد نیز در نیوزلند، استرالیا، مکزیک، آمریکای جنوبی و منطقه خاورمیانه به فروش خواهد رسید و از اوایل سال 2023 نیز به مناطق و کشورهای دیگری صادر خواهد شد.

ام جی مولان رقیب خودروهایی همانند نیسان لیف و فولکس واگن ID.3 است. براساسا ادعای ام جی، این کمپانی از ژانویه تا ژوئن 2022 تنها بیش از 45 هزار خودرو در اروپا به فروش رسانده است.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.