کانسپت مجازی مرسدس‌بنز معرفی شد
جهان بدون مرز منتشر شده در ۰۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۶
کانسپت مجازی مرسدس‌بنز

کانسپت مجازی مرسدس‌بنز با شمایلی عجیب و غریب و با همکاری شرکت بازی سازی Riot Games معرفی شد و هیچ برنامه‌ای برای تولید آن وجود ندارد.

به گزارش خودروم، نقطه آغاز ساخت یک وسیله نقلیه را باید طراحی یک مفهوم تخیلی از چیزی که به دنبال آن هستیم دانست. در گذشته این کار با کاغذ و قلم انجام می‌شد.

حالا رایانه‌ها می‌توانند مفاهیم تخیلی را با واقع‌گرایی بسیار خوبی تولید کرده و در چند سال گذشته شاهد طراحی وسایل نقلیه دیجیتالی مختلفی بودیم که برای بازی‌های ویدیویی از قبیل گرند توریزمو ساخته شده‌اند. با این حال کانسپت مجازی مرسدس‌بنز برای یک بازی خاص طراحی نشده و حتی نام رسمی هم ندارد.

مرسدس بنز کانسپت مزبور صرفاً یک نمایشگاه مجازی می‌داند و همان‌طور که از نام آن پیدا است؛ فقط در دنیای دیجیتال وجود خواهد داشت. این خودروی کاملاً مجازی، بخشی از سه‌گانه دیجیتالی مرسدس‌بنز برای مسابقات جهانی لیگ افسانه‌های 2022 است. این موضوع نشان از همکاری مداوم و پایدار مرسدس با شرکت Riot Games دارد. کمپانی مزبور سازنده بازی‌های محبوب سری لیگ افسانه‌ها است.

کانسپت مجازی مرسدس‌بنز

حال طرفداران بازی گرند توریزمو شاید این کانسپت را اولین خودروی نمایشگاهی و مجازی مرسدس‌بنز بدانند. اما نباید فراموش کرد که خودروی مفهومی Vision Gran Turismo نزدیک به 10 سال پیش به صورت دیجیتالی و مخصوص بازی گرند توریزمو 6 طراحی شده بود و بعدها مرسدس یک نمونه واقعی از آن را ساخت؛ اما هیچ برنامه‌ای برای تولید انبوه و… این خودرو وجود ندارد.

خودروی مفهومی و نمایشگاهی مجازی مرسدس‌بنز شاید به دلیل فقدان چرخ‌های معمولی هیچگاه به تولید نرسد و تا ابد درون ویترین مجازی مرسدس‌بنز قرار بگیرد. در چرخ‌های این خودرو از نمادهای دیجیتالی استفاده شده و ظاهری حباب مانند دارند.

گوردن واگنر، مدیر ارشد طراحی مرسدس‌بنز این خودرو را تلفیقی از طراحی یک خودروی واقعی و طراحی متحرک می‌نامد و معتقد است که در فضای مجازی محدویتی وجود ندارد و می‌توان مرزها را جابجا کرد.

شراکت مرسدس‌بنز و Riot Games معطوف به طراحی و ساخت کانسپت مجازی مرسدس‌بنز نیست. از 3 نوامبر در فینال Worlds سانفرانسیسکو عناصر طراحی موجود در لیگ افسانه‌ها در نمایشگر خودروی دیجیتالی مرسدس EQS نمایش داده می‌شوند و در نهایت از طریق سیستم دیجیتالی MBUX Merc در سراسر جهان در دسترس خواهند بود.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.