مرسدس بنز EQT مارکوپولو، آینده کمپرهای الکتریکی
طبیعت گردی پاک! منتشر شده در ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰
مرسدس بنز EQT مارکوپولو

مرسدس بنز EQT مارکوپولو الکتریکی را به عنوان کانسپتی از آینده کمپرهای برقی به نمایش گذاشته و بزودی این خودرو را در دو نسخه مختلف تولید می‌کند.

به گزارش خودروم، مرسدس بنز EQT مارکوپولو الکتریکی کانسپت را به عنوان آینده کمپرهای الکتریکی معرفی کرده است. این خودرو دو نسخه دارد که یکی از آنها از نظر امکانات سطح کامل‌تری دارد و دیگری ماژولی ساده و قابل حمل برای افرادی است که فقط می‌خواهند کمی از خانه خود دور باشند.

مرسدس بنز EQT مارکوپولو

ون نقره‌ای رنگ موجود در تصاویر، ویژگی‌هایی دارد که آن را به یک کپمر واقعی تبدیل می‌کند. این خودرو یک پانل سقف پاپ آپی دارد و با گسترش آن فضایی برای ایستاندن سرنشینان در داخل خودرو فراهم می‌شود. فضای خواب ابعادی به میزان 1,97 و 0,97 متر دارد و پنجره‌ها هم از درون خودرو پوششی زیپ‌دار داشته و منظره‌ای از محیط طبیعی اطراف خودرو را ارائه می‌دهند. سقف پاپ آپ هم دارای پنل خورشیدی است. یک باتری قابل حمل هم در یکی از کشوهای این خودرو وجود دارد که سرنشینان می‌توانند از آن به جای باتری تخلیه شده موتور استفاده کنند. این باتر یباعث کاهش شعاع حرکتی این خودرو می‌شود.

مرسدس بنز EQT مارکوپولو

 در قسمت پایینی یک تشک با ابعاد 2 و 1,15 متر وجود دارد. یک نیمکت هم برای نشستن در یک طرف قرار دارد. برای حفظ حریم خصوصی، پنجره‌ها را با فشار دادن یک دکمه می‌توان تیره کرد. یک آشپزخانه کوچک شامل سینک، اجاق گاز و یخچال وجود دارد. اگر ترجیح می‌دهید که غذا را بیرون از خودرو درست کنید؛ یک اجاق گاز کمپینگ و قابل حمل در کشو وجود دارد. یک میز تاشو با قابلیت تنظیم ارتفاع الکتریکی هم در دسترس است. نسخه تولیدی این ون در نیمه دوم سال 2023 عرضه می‌شود.

مرسدس بنز EQT مارکوپولو

مرسدس بنز EQT آبی رنگی که در تصاویر می‌بینید؛ مدل شاسی کوتاه این ون بوده و پیش نمایش ماژول مارکوپلو است. این خودرو دو بخش دارد. فضای خواب استاندارد و یک آشپزخانه که به عنوان گزینه‌ای سفارشی در دسترس است. قطعات در کشوهایی بسته و قابل جدا شدن قرار دارند. تختی تاشو با ابعاد 2 در 1,15 متر وجود دارد. در صورت تاشدن، می‌توان از آن به عنوان صندلی‌های عقب استفاده کرد. پنجره‌ها پوششی ویژه دارند تا سرنشینان در آرامش کامل استراحت کنند.

مرسدس بنز EQT مارکوپولو

آشپزخانه مخزن آلی با گنجایش 12 لیتر، یک یخچال 14 لیتری و اجاق گازی کمپینگ دارد. همچنین در این بخش دو صندلی و یک میز وجود دارد که می‌توان در داخل یا خارج خودرو آنها را قرار داد.

به گفته مرسدس بنز ماژول مارکوپولو در آینده نزیک توسط این شرکت به تولید می‌رسد. مرسدس بنز EQT مارکوپولو الکتریکی موتوری با قدرت 121 اسب بخار و گشتاور 245 نیوتن متر دارد. این ون به بسته باتری 45 کیلووات ساعتی مجهز شده و قیمت اولیه آن در اروپا نزدیک به 51,600 دلار است.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.