پلتفرم PS1 کرمان موتور؛ اولین خودروی ملی بخش خصوصی!
منتشر شده در ۰۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۰
پلتفرم PS1 کرمان موتور

کرمان موتور با حضور در نمایشگاه تحول صنعت خودرو، از پلتفرم PS1 رونمایی کرد و به تشریح برنامه‌های خود برای تولید و عرضه محصولات متنوع پرداخت.

به گزارش خودروم، شرکت کرمان موتور با حضور در نمایشگاه تحول صنعت خودرو، از پلتفرم PS1 رونمایی کرد. به گفته سامان فیروز، مدیرعامل کرمان موتور، این پلتفرم براساس جک J4 توسعه یافته و این شرکت از سال 1397 مشغول توسعه آن بوده و در نهایت در سال 1400 ساخت قطعات آن آغاز است و هم اکنون نیز برخی از قطعات بدنه جک J4 در ایران تولید می‌شود.

سدان سگمنت B پلتفرم PS1 کرمان موتور

کرمان موتور پس از خرید پلتفرم جک J4، برای تغییر و تحول آن دست به کار شده و با همکاری شرکای ایتالیایی چهره کلی این خودرو را بروزرسانی کرده است. این خودرو بزودی در نسخه بنزینی وارد بازار شده و از یک موتور 1,5 لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی 16 سوپاپ با قدرت 120 اسب‌بخار استفاده خواهد کرد. تقریباً 85 درصد قطعات پلتفرم PS1 در کشور تولید شده و این خودرو دارای استاندارد آلایندگی یورو 5 است و می‌توان آن را به یورو 6 نیز ارتقاء داد.

پلتفرم PS1 کرمان موتور

هنوز نام خودرویی که براساس پلتفرم PS1 وارد بازار خواهد شد؛ مشخص نیست و کرمان موتور بدنبال برگزاری کمپینی به منظور انتخاب نامی مناسب برای محصول جدید خود است. به گفته مدیرعامل کرمان موتور، این شرکت بعد از عرضه نسخه سدان و سگمنت B پلتفرم PS1، در سال‌های 1402 و 1403به ترتیب یک کراس‌اوور و مینی اسیووی را براساس پلتفرم PS1 تولید کرده و روانه بازار می‌کند.

پلتفرم PS1 کرمان موتور

مدیرعامل کرمان موتور ضمن اشاره به سرمایه‌گذاری 30 میلیون دلاری این شرکت و هدف‌گذاری تولید سالانه 150 هزار خودرو با پلتفرم یادشده در سال 1402؛ قیمت تقریبی سدان سگمنت B پلتفرم PS1 را در نسخه‌های دنده‌ای و اتوماتیک، بین 400 تا 500 میلیون تومان اعلام کرده است.

پلتفرم PS1 کرمان موتور

علاوه بر این شرکت کرمان موتور در تابستان سال 1402 نسخه برقی جک J4 را عرضه می‌کند. این خودرو با همکاری مپنا ساخته شده و براساس وعده این شرکت قرار است که در هر 250 کیلومتر یک ایستگاه شارژ سریع نصب شود. همچنین نسخه اتوماتیک پیکاپ KMC T8 در سال 1402 عرضه شده و کرمان موتور برای حضور در بازار روسیه نیز برنامه دارد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.