کااولا، اولین ماشین اختصاصی مادر و فرزند در جهان
خلاقیت چینی ها گل کرد! منتشر شده در ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰
اولین ماشین اختصاصی مادر و فرزند

شرکت خودروسازی آرک فاکس چین، خودرویی اختصاصی به نام کااولا را برای مادر و فرزند ساخته و بزودی این خودرو را روانه بازار خواهد کرد.

به گزارش خودروم، خودروساز چینی آرک فاکس رسماً از خودروی کااولا (KAOLA) به عنوان اولین ماشین مادر و فرزند اختصاصی جهان رونمایی کرد. این خودروی هوشمند به شکل اختصاصی برای بکارگیری توسط مادر و فرزند او ساخته شده است. ویژگی‌های این محصول باعث می‌شود که مادر و نوزاد بدون هیچ دردسری به سفر و تردد پرداخته و مشکلات متداول والدین حل شود!

اولین ماشین اختصاصی مادر و فرزند

از نظر ظاهری، این خودرو بدنه‌ای ساده و زیبا دارد. خبری از جلوپنجره در پیشانی خودرو نیست و سپر به همراه تزئینات سیاه و سفید خود به شکل U قرار دارند. در قسمت کناری نیز بر آمدگی‌های کوتاهی دیده شده و فاصله بین دو محور برای به حداکثر رساندن فضای موجود در کابین افزایش یافته است.

اولین ماشین اختصاصی مادر و فرزند

در خودروی کااولا از دستگیره‌های مخفی و رینگ‌هایی برای افزایش آیرودینامیک خودرو استفاده می‌شود. در قسمت عقب طراحی بسیار زیبایی را شاهد هستیم. چراغ‌ها و سپر الگویی مانند U داشته و سپر مشابه با جلوی خودرو طراحی شده است. همچنین شاهد بکارگیری الگوی سقف شناور و بهره‌گیری از سقف شیشه‌ای هستیم.

اولین ماشین اختصاصی مادر و فرزند

در داخل این خودرو یک صفحه نمایش کنترل مرکزی شناور مربعی شکل و جلو آمپر تمام دیجیتالی دیده می‌شود. رنگ‌های به کار رفته در محیط داخلی آرامش بخش بوده و در مرکز داشبورد نواری نورانی وجود دارد که در امتداد آن و دریچه‌های هوا عبور می‌کند. صفحه کنترل مرکزی به دکمه‌ای برای نظارت روی ردیف عقب مجهز شده است.

اولین ماشین اختصاصی مادر و فرزند

مادر می‌تواند هنگام رانندگی، کودک خود را بر روی ردیف صندلی عقب زیر نظر داشته و لبخندهای او را ببیند. این سیستم دارای یک ویزگی یادآوری هم هست و چیزهایی مانند معاینه‌های مرتبط به زایمان، بارداری، واکسیناسیون و سایر معاینات پزشکی را یاد اوری خواهد کرد.

اولین ماشین اختصاصی مادر و فرزند

کودکان معمولاً با دستان خود اجسام مختلف را لمس می‌کنند و این یعنی انتقال آلودگی! پس کااولا به دستگاه تهویه مطبوعی برای ضد عفونی کردن محیط در برای ویروس‌ها مجهز شده و برای ضد عفونی کردن از مواد آنتی باکتریال سالم و دوست دار نوزادان استفاده می‌کند. این دستگاه طیف وسیعی از باکتری‌ها و ویروس‌ها را نابود کرده و توسط آکادمی علوم فناوری چین توسعه یافته است.

اولین ماشین اختصاصی مادر و فرزند

همچنین کااولا هوای بیرون را با عبور از فیلتر CN95 وارد کابین کرده و به این ترتیب از ورود گرد و غبار و… به کابین جلوگیری می‌کند. در این خودرو از لامپ‌های ضد میکروب فرابنفش هم استفاده شده و تابش آن تا 99 درصد از محیط داخلی را پوشش می‌دهد. برای سهولت سوار شدن مادر و فرزند به داخل این خودرو از قابلیت‌هایی ویژه استفاده می‌شود.

آرک فاکس کااولا صندلی ایمنی خاصی را در اختیار کودکان قرار داده و ایمنی آن تا 60 درصد بیشتر از سایر صندلی‌های اختصاصی است. همچنین صندلی یادشده تا 156 درصد از استحکام بیشتری نسبت به سایر صندلی‌ها برخوردار بوده و براساس سرعت استاندارد 80 کیلومتر بر ساعت طراحی شده است.

کشوی خودکار و میزبان مادر و فرزند، دوربین هوشمند نظارت بر خواب کودک، تنظیم اختصاصی صدا و نور محیط، صندلی‌های الکتریکی اختصاصی، میز غذاخوری کودک، میز قهره‌خوری برای مادر، تشخیص گریه کودک، تنظیم خودکار درجه حرارت برای خواب بهتر کودک، کیسه هواهای پرده‌ای بزرگ برای افزایش ایمنی و… از دیگر امکانات این خودرو هستند. همچنین در کااولا از یخچالی خاص نیز استفاده شده که قابلیت تشخیص صدا دارد و با فرمان صوتی درب‌های آن باز خواهد شد. آرکفاکس هنوز اطلاعاتی در رابطه با مشخصات فنی این خودرو منتشر نکرده است.

کااولا چیست؟

این خودروی هوشمند به شکل اختصاصی برای بکارگیری توسط مادر و فرزند او ساخته شده است. ویژگی‌های این محصول باعث می‌شود که مادر و نوزاد بدون هیچ دردسری به سفر و تردد پرداخته و مشکلات متداول والدین حل شود!

امکانات کااولا چیست؟

کشوی خودکار و میزبان مادر و فرزند، دوربین هوشمند نظارت بر خواب کودک، تنظیم اختصاصی صدا و نور محیط، صندلی‌های الکتریکی اختصاصی، میز غذاخوری کودک، میز قهره‌خوری برای مادر، تشخیص گریه کودک، تنظیم خودکار درجه حرارت برای خواب بهتر کودک، کیسه هواهای پرده‌ای بزرگ برای افزایش ایمنی و… از دیگر امکانات این خودرو هستند.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.