خودروی کوچک و الکتریکی کایی i-EA معرفی شد
منتشر شده در ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۱

کمپانی کایی موتورز نسخه‌های دو و چهار درب خودروی کوچک و الکتریکی جدید i-EA را معرفی کرده و در سه ماهه اول سال 2023 آنها را عرضه خواهد کرد.

به گزارش خودروم، کایی i-EA  خودرویی برقی و شهری بوده و بسیار کوچک و زیبا است. این خودرو دارای چراغ‌‌های مثلثی شکل بوده و لامپ‌های LED دی‌لایت آن بر روی سپر جلو قرار دارند. از نمای کناری Kaiyi i-EA بسیار کوچک و در عین حال چابک به نظر می‌رسد. در عقب نیز چراغ‌ها مثلثی شکل بوده و در درون آنها از تم مشکی  استفاده می‌شود. همچنین چراغ‌ها از طریق نواری به رنگ سیاه به یکدیگر متصل شده‌اند.

ابعاد نسخه دو درب کایی i-EA در طول، عرض و ارتفاع به ترتیب 3080، 1660 و 1550 میلی متر بوده و فاصله بین دو محور آن 1990 میلی متر است. این خودرو را می توان در نسخه های 2 و یا 4 صندلی سفارش داد. نسخه چهار درب i-EA نیز در طول، عرض و ارتفاع به ترتیب ابعادی معادل با 3818، 1676 و 1560 میلی متر دارد و فاصله بین دو محور آن 2490 میلی متر است. نسخه چهار درب را می توان با 4 یا 5 صندلی سفارش داد.

تصاویر محیط داخلی کایی i-EA منتشر نشده؛ اما خودروی مزبور از یک صفحه کیلومتر دیجیتالی 7 اینچی به همراه صفحه نمایش 10.25 اینچ استفاده کرده و دارای دوربین 360 درجه و سیستم ورود بدون کلید است.

از نظر پیشرانه مدل دو درب کایی i-EA تنها از یک موتور الکتریکی با قدرت 46 اسب بخار بر روی محور جلو استفاده کرده و انرژی آن را به وسیله باتری‌های لیتیوم یونی تأمین می‌کند. به گفته مقامات کمپانی کایی، میزان بُرد پیمایشی ترکیبی این خودرو 155 کیلومتر بوده و در آینده این رقم به 210 و 301 کیلومتر هم خواهد رسید. مدل چهار درب i-EA در دو نسخه کاملاً برقی و هیبریدی تولید می‌شود؛ اما فعلاً جزئیاتی در رابطه با نسخه هیبریدی منتشر نشده است. نسخه الکتریکی نمونه چهار درب از موتوری با قدرت 67 اسب بخار استفاده کرده و با توجه به نوع باتری انتخابی می‌توان با آن مسافتی معادل با 401، 301 و 201 کیلومتر را طی کرد. بُرد پیمایشی مدل هیبریدی 120 و 200 کیلومتر اعلام شده است.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.