فروش 3 هزار دستگاهی شاسی بلند IM LS7 در یک ساعت!
رکورد شکنی چینی منتشر شده در ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰
شاسی بلند IM LS7

خودروسازی چینی به نام IM موتورز شاسی بلند جدیدی به نام LS7 را وارد بازار چین کرده و در یک ساعت 3 هزار دستگاه از آن را فروخته است.

به گزارش خودروم، در تاریخ 20 دسامبر 2022 کمپانی IM موتورز از شاسی بلند IM LS7 در چین رونمایی کرد. اکنون این خودروساز چینی شاسی بلند خود را به عنوان دومین محصول پس از مدل IM L7 با قیمت 52,000 تا 74,000 دلار وارد بازار چین کرده و تنها در یک ساعت 3 هزار ثبت سفارش برای این خودرو انجام شده است. شاسی بلند مزبور یک خودروی پنج نفره تمام الکتریکی بوده و در نیمه ماه فوریه 2023 به نخستین متقاضیان آن تحویل داده می‌شود.

شرکت IM موتورز یک سرمایه‌گذاری مشترک برای ساخت خودروهای الکتریکی میان سایک، هایتک و گروه علی بابا است. در سال 2021 این شرکت خودروی مفهومی LS7 را در نمایشگاه خودروی شانگهای رونمایی کردند. در قسمت جلو، طراحی بسته‌ای را می‌بینیم و شاهد قرارگیری چراغ‌هایی باریک و تمام LED به شکل L در گوشه‌ها هستیم. برای افزایش عرض خودرو از نظر بصری هم دریچه‌هایی بر روی سپر قرار دارند. در واقع این خودرو از زبان طرحی محصولات قبلی IM موتورز پیروی کرده است.

شاسی بلند IM LS7

در کناره‌ها طراحی خودرو نسبتاً صاف بوده و فرو رفتگی خاصی مشاهده نمی‌شود. از نظر ابعاد در طول، عرض و ارتفاع به ترتیب این خودرو 5,049، 2,002 و 1,731 میلی‌متر اندازه دارد و فاصله بین دو محور آن نیز 3,060 میلی‌متر است. روی سقف هم سنسورهای مرتبط به سیستم کمک رانندگی پیشرفته ADAS، دوربینی با وضوح بالا و چند لیدار قرار گرفته‌اند.

شاسی بلند IM LS7

در عقب اسپویلر یکپارچه و بزرگی وجود دارد. چراغ‌های این قسمت متصل هستند. طراحی عقب دولایه‌ای بوده و نحوه به کارگیری دیفیوزر عقب پیچیده است که با این کار به افزایش سطح اسپرت بودن خودرو از نظر بصری کمک شده است. در داخل سه صفحه نمایش LCD برای سرنشین، سیستم کنترل مرکزی و جلو آمپر وجود دارد. فرمان شکلی شبیه به نیم دایره دارد؛ البته امکان سفارش فرمان به شکل دایره کامل نیز وجود خواهد داشت. سانروف پانوراما بزرگ و دوربین 360 درجه از دیگر ویژگی‌های این خودرو است.

شاسی بلند IM LS7

شاسی بلند IM LS7 به یک کابیم هوشمند جدید مجهز بوده و از نسخه 2 نرم افزار IMOS استفاده می‌کند. امکان سفارش این خودرو با دو بارتی 90 و 100 کیلووات ساعتی وجود دارد. باتری 90 کیلوواتی توسط CATL و سایک ساخته می‌شود. باتری 100 کیلوواتی به یک موتور متصل بوده و شعاع پیمایشی خودرو را به 660 کیلومتر می‌رساند. نسخه چهار چرخ متحرک دارای دو موتور با مجموع قدرت 650 اسب بخار و گشتاور 725 نیوتن متر است. شتاب صفر تا 100 این نسخه 4,5 ثانیه بوده و شعاع پیمایشی آن 615 کیلومتر است.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.