معرفی اولین نمونه از ربات شارژر خودرو هونگچی
شارژ خودروهای الکتریکی در آینده منتشر شده در ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰
ربات شارژر خودکار خودرو هونگچی

اولین نمونه از ربات شارژر خودرو هونگچی به صورت آزمایشی آغاز به کار کرد. این ربات بدون دخالت انسان خودروهای الکتریکی را شارژ می‌کند.

به گزارش خودروم، اخیراً موسسه تحقیق و توسعه هونگچی، موفق به تولید اولین نمونه از ربات شارژر خودرو هونگچی شده است. به گفته این خودروساز، ربات مزبور می‌تواند با استفاده از بازوی رباتیک خود عملیات شارژ را انجام دهد. این ربات به یک لیزر داخلی و مادون قرمز برای تشخیص و اجتناب از برخورد با موانع مجهز شده است.

پس از اینکه ربات دستور اجراء غملیات شارژ را دریافت کند؛ به طور خوکار درب پورت شارژ خودرو را باز کرده و نازل شارژ را دقیقاً به درگاه شارژ خودرو متصل می‌کند. پس از اتمام عملیات شارژ، ربات به صورت خودکار به پارکینگ خود باز می‌گردد تا خود را شارژ کرده یا در حالت آماده به کار قرار بگیرد.

پیش از این و در اوایل سال جاری، شیائومی یک ربات شارژر خودکار را به نمایش گذاشته بود. ربات شیائومی در اصل، یک خودروی کوچک و مجهز به نازل شارژ و بازوی رباتیک بود که بدون دخالت انسان و پس از پارک خودرو، اتومبیل‌های مختلف را شارژ می‌کرد.

در اوایل سال 2020 نیز کمپانی بزرگ فولکس‌واگن ربات شارژر و خودکار Mobiler Laderoboter را معرفی کرده بود. این ربات در مکان‌های بسته مانند پارکینگ‌های زیر زمینی کار می‌کرد. زمانی که وسیله نقلیه در فضای پارک مشخص شده قرار می‌گرفت؛ ربات از طریق نرم افزاری در تلفن همراه فراخوانی می‌شد و ربات نیز با رساندن خود به خودرو، نازل شارژ را به پورت شارژ متصل می‌کرد. پس از اتمام شارژ، ربات با جدا کردن نازل شارژ به محل تعیین شده خود باز می‌گشت.

هونگچی با ارائه ربات مزبور، بدنبال شارژ خودکار خودروهای گوناگون به شکل بی‌سیم و DC با توان کم یا زیاد بوده و برای بهبود روش‌های شارژ خودروهای الکتریکی تلاش می‌کند. این شارژرها در مقایسه با انواع قدیمی خود، محدودیت حرکتی ندارند و به سادگی در پارکینگ‌های عمومی فعالیت خواهند کرد. علاوه بر این، ربات شارژر می‌تواند فضای پارگینگ‌ها را بهینه کند و انسان را از دخالت فیزیکی برای انجام عملیات شارژ بی‌نیاز کرده و مدت زمان شارژ را کاهش دهد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.