استفاده از انرژی زمین گرمایی برای تولید خودرو در آلمان!
ایده جالب منتشر شده در ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰
استلانتیس

شرکت استلانتیس به منظور کاهش میزان تولید کربن در فرایند ساخت محصولات خود از انرژی زمین گرمایی در کارخانه روسلشیم آلمان استفاده خواهد کرد.

به گزارش خودروم، همان طور که اطلاع دارید، خودروسازان مختلف به سمت ساخت وسایل نقلیه الکتریکی رفته و علاوه بر آن بدنبال ایجاد یک فرایند تولیدی پاک هستند. برندهای بزرگ و کوچک تلاش می‌کنند که انتشار گازهای آلاینده توسط کارخانه‌های خود را کاهش دهند و این موضوع شامل یافتن منابع انرژی جدید و پایدار برای خطوط مونتاژ محصولات می‌شود. استلانتیس به عنوان یکی از پیشتازان این عرصه به فکر استفاده از انرژی زمین گرمایی برای تولید خودرو افتاده و به همین خاطر قراردادی با شرکت Vulcan Energy Resources امضا کرده است.

این نخستین بار است که استلانتیس از انرژی زمین گرمایی برای تولید خودرو استفاده می‌کند؛ اما تا به سرانجام رسیدن این پروژه باید مدت زمان زیادی صبر کرد. در مرحله اول کارخانه روسلشیم استلانتیس واقع در آلمان مورد مطالعه قرار گرفته و امکان سنجی ساخت تاسیسات برای بکارگیری انرژی زمین گرمایی ولکان بررسی می‌شود. اگر مرحله اول با موفقیت پشت سر گذاشته شود؛ این پروژه وارد فاز حفاری، مطالعات پیشرفته و توسعه خواهد شد. این مراحل به عنوان الزامات قرارداد، مورد توافق طرفین آن قرار گرفته است.

استلانتیس مجموعه‌ای شامل گروه PSA و فیات کرایسلر اتومبیل را شامل شده و امیدوار است که به قهرمان کاهش میزان تغییرات آب و هوایی در صنعت خودروسازی تبدیل شود. این شرکت برنامه‌ای برای صفر شدن میزان تولید کربن تا سال 2038 دارد و بدنبال کاهش 50 درصدی انتشار آن تا پایان دهه کنونی است.

کارلوس تاوارس به عنوان مدیرعامل استلانتیس می‌گوید که مشارکت با شرکتVulcan  نشان دهنده تعهد آنها برای دستیابی بیشتر به انرژی پاک و تقویت همه جانبه آنها است. او این پروژه را در راستای تحقق برنامه Dare Forward 2030 می‌داند. این خودروساز طرح یادشده را به تفصیل شرح داده بود و خدف از اجرای آن را تنها فروش خودروهای الکتریکی در اروپا و تا سال 2030 عنوان می‌کند.

طبق گزارش‌های پیشین در کارخانه روسلشیم آلمان محصولاتی از قبیل دی اس 4 و اوپل آسترا به تولید می‌رسند. امید است که این کارخانه بخش قابل توجهی از انرژی خود را تا سال 2025 به واسطه انرژی زمین گرمایی تامین کند. علاوه بر این، استلانتیس و Vulcan در حال بررسی اشکال مختلف تجارت مانند فروش انرژی به مردم و… هستند. فرانسیس ویدین به عنوان مدیرعامل Vulcan از آمادگی همه جانبه شرکت خود برای همکاری با بزرگترین مشتری لیتیوم و یکی از سهام داران عمده خود یعنی کمپانی استلانتیس خبر می‌دهد.

تغییر مسیر صنعت خودروسازی جهان به سمت وسایل نقلیه الکتریکی، خودروسازان را به فکر پیدا کردن راه حل‌هایی پایدار برای تولید و ساخت خودروها انداخته است. شرکت‌ها در حال بررسی روش‌های مختلف برای کاهش میزان تولید آلاینده‌ها در طول فرایند تولید محصولات هستند. احتمالاً تا پایان دهه شاهد بکارگیری بیشتر انرژی زمین گرمایی و دیگر منابع جایگزین برای تولید خودرو خواهیم بود.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.